Sunshine (2007)

Pár minut po zhlédnutí jsem byl přímo nadšený, ale jaksi mi vrtá hlavou rozostřený zombie, proč on? Do té doby to byla jedna z nejlepších sci-fi záchraných misí, kterou jsou kdy viděl ! A ta temná atmosféra !

Škola základ života (1938)

Film mě fascinoval hlavně tím, že jsem pohlédl na to, jak to asi před druhou světovou válkou na škole vypadalo, co se týče nejen humoru. Klasika, která rozesměje i po sedmdesáti letech narozdíl od rádoby komedií poslední doby.

Tahle země není pro starý (2007)

Atmosféra temná až mrazivá, prostředí pravého westernu a to napětí ! Vše vyšperkováno úchylným Bardemem.

Tanec v temnotách (2000)

Tak tohle bylo strašné ... Moje první ochutnávka Triera mě totálně dostala, nevím u jakého filmu jsem měl tak pochmurné pocity, nehledě na vyděračskou scénu, kde jsem byl totálně šokován až mi bušilo srdce. I ty "podivně smutné" písničky tomu přidávají jakýsi zdrcující punc ... wow

Taxikář (1976)

Vynikající výkon Roberta De Nira, jeho nezvyklý image a potemnělý New York mě včetně závěrečné přestřelky udělali příjemnou zábavu, nicméně ten konec mohl skončit hůře.

Temnota (2002)

Podle mě tento horor patří k těm lepším, už jen kvůli zápletce, a luxusnímu konci ;)

Temný rytíř (2008)

Jasný důkaz, že i podle komiksu, či tuctového námětu lze udělat originální film, který se může řadit po bok těch nejlepších snímků všech dob. Výkon Heatha Ledgera je kapitola sama o sobě, které bych přidal dalších pět hvězd navíc, protože jen jeho přítomnost před kamerou mi stačila k tomu, abych nevěřícně kroutil hlavou a s otevřenými ústy nehybně zíral. BRAVO !

Tenkrát na Západě (1968)

Úžasné ! Vynikající ! Nejvyšší možné hodnocení ! Nejen za první desetiminutovou scénu, na kterou jsem s úžasem nehybně zíral. Nejen za famózního Henryho Fondy, jehož slova jsem hltal jak na běžícím pásu. Nejen za Jasona Robardse, který si získal mé největší sympatie. Nejen za Charlese Bronsona, u něhož jsem poznal, proč patří mezi nejlepší herce historie jako jeho kolegové. Nejen za Claudii Cardinale, která byla přímo nádherná. Nejen za skvělé zvuky, které mi ovládaly slast. Nejen za jeden z nejkrásnějších soundtracků ! Ten film je prostě úžasný jako celek a já se klaním mistru Leonemu za to co dokázal stvořit. Vždyť jediná konkurence tohoto filmu je jeho předchozí ! O malilinkatej kousíček ji převyšuje! BRAVO !!