127 hodin (2010)

Přiběh, který dokázal Danny Boyle překonvertovat do 90timinutového emotivního snímku, kde vás nenudí ani jedna minuta. Ikdyž víte, jaký bude konec, stejně se budete dívat a užívat si cestu, kterou hlavní hrdina prožije. Vyzdvihnout musím především hudbu, která emotivní situace podkresluje dokonale ať už při smutnu, či "úspěšném" úniku v závěru. Rukopis Boyla ani nemusím připomínat, záběry zevnitř předmětů a jiné hrátky jsou chutnou třešičkou na dortu. Herecký výkon si zas zasloužil nominaci na Oscara, Jamesi Francovi jsem věřil každou slzu v oku. Vzpomínky a hlavně představy byly velmi zajímavě udělané a grandiózní monolog v ranní show se zařadil mezi moje oblíbené scény. Našel bych i více věcí, ale to až zase po dalším zhlédnutí. BRAVO !!!

21 gramů (2003)

Zpočátku menší chaos, potom však čím dál jasnější prozření a pochopení tohoto syrového snímku. Skvělé herecké výkony (hlavně Benicio Del Toro) a hlavně scénář.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Film působí velmi realisticky a pochmurné prostředí, barvy a vlastně i všechny exteriéry a interiéry nám pomáhají vcítit se do pocitů hlavní představitelky. Scéna před samotným potratem je pro mne vrcholem filmu a je velmi silná.