Bláznivý Petříček (1965)

Tak zrovna takové typy filmů chci míjet velkým obloukem ... Nudné, nesympatické, chvílemi nelogické, chaotivní. Chápu, že v tom jsou nějaké existencionální myšlenky, a já vyhledávám filmy se vzkazem, ale musí být trochu divácké. Tyhle "artové" snímky mě už dávno nechytaj a pro mě fakt protrpěné. Nechápu proč tento film má takový význam v historii kinematografie..

Bohové musí být šílení (1980)

Chvíli jsem i váhal pro pět hvězdiček, ale nakonec jsem dal 4, asi proto, že mi trošku vadila zápletka s utíkajícími zabijáky. Celý film by mi stačil jako normální romantická komedie s velkým K. Mimochodem, ve srovnání s nynějšími rádoby komediemi je tento snímek o desítky tříd výše. Edit: A po letech mi nevadí vůbec nic :)

Božské děti (1997)

Druhá návštěva Iránu a opět za plný počet! Jsem velkým fanouškem realistických filmů vyprávějících o vztazích mezi lidmi bez všelijakých digitálních vymožeností a tento snímek mezi ně určitě patří. Herecké výkony malých dětí jsou vynikající, co vynikající ? Přímo fantastické! poté co se hlavní hrdina poněkolikáté rozbrečel jsem přemýšlel, zda mu nepošlu svoje staré tenisky :)) Pět hvězdiček si ale tento film zaslouží především za to, jak dokázal z tak absurdní zápletky udělat vynikající film plný emocí.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Kvality filmu typu Zachraňte Vojína Ryana natažené do deseti hodin, okořeněné vstupy se skutečnými aktéry a s překrásnou znělkou. Grandpa were you a hero in the war? ... No but i served in a company of them...

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Přemýšlel jsem, zda čtyři nebo pět hvězd, ale závěrečná scéna mě přesvědčila o nejvyšším hodnocení. Pozitivně hodnotím i stopáž, která by na jednu stranu mohla být i delší, kdyby se dal prostor cestování do Bolívie, ale nápad s fotkami se mi líbil. Mezi další scény na zapamatování stojí také mnohokrát zparodovaná jízda na kole, či skok do řeky. Ve srovnání s Leoneho westerny však lehce zaostává. ("Tenkrát na západě" a "Hodný, zlý a ošklivý" si zaslouží hvězd šest ;)) Ve filmu vám nakonec příjde, že ti "zlí" jsou vlastně chudáci bankéři, policisté, vojáci a ostatní slušní lidé :))

Cabiriiny noci (1957)

Nadčasový snímek o citech prostitutky, která přijímá svůj úděl přes snahu změnit svůj život. PS: Výkon Giulietty Masiny je opět famózní !

Carlitova cesta (1993)

Mám rád gangsterky, ale u většiny z nich se najde místečko, kdy film trošku nudí či je zdlouhavý. U této to vůbec neplatí a právem ji řadím mezi ty nejlepší co se kdy natočily. Herecké výkony parádní, zápletka přilepující k obrazovce, konec mému stylu nejbližší a hlavně to napětí! To napětí! To dlouhé napětí od druhého obratu ... BRAVO!

Cesta (2009)

Jelikož moc postapo filmů a neznám a je to můj velmi oblíbený žánr, byl jsem rád za tento film. Pomalé až mrtvolné tempo (stejně jako atmosféra umírajícího světa) se mi líbilo. Přidal bych tam víc vzpomínek a myšlenek. Též mě mrzelo, že jsem očekával jak to dopadne a ono to tak dopadlo. Ale za mě určitě dobrý film, který rád doporučím.

Cesta do fantazie (2001)

Anime mě nikdy moc nechytalo a ani nechápu, čím je to tak kultovní a vysoce hodnocené. Některé dějové věci bych nechápal ani jako malé dítě.

Cizinec (1967)

Marcello Mastroianni se smířenou duší, na kterou nakonec doplatí. Přehlídkou svých jediných známých u soudu si mě film nejvíce získal.