V jako Vendeta (2005)

souhlas s :Renton=) ten scénář je super propracovanej do detailů. V pár chvílích sem si vzpoměl na Matrix, déšť-kapky, a ta psychologie...bratři Wachovski se nezapřou. (update- sestry´=)

Oliver Twist (2005)

Hezké ztvárnění na knihu to samozřejmě nemá, i když tam je děj až přehnaně složitý a propleténý. Mile mě tento film překvapil. Tim co dokázal z předlohy režisér vytáhnout. doporučuju

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Tak tohle je přesně jeden z těch filmů kde trailer docela zaujme, ale je nakonec lepší než celý film. Mám rád letadla a filmy s touto tématikou, ale tohle je překombinovaná pohádka. Jediný za co jsou 2 hvězdičky je letadlová loď a scéna s migy. Ten fim by byl dobrej tak sestříhat a udělat z něj intro a herní videa pro nějakej leteckej simulátor na pc=) Zlatej Top gun, to je sice taky trochu pohádka, ale s dějem a trochu reálná. Cohen mě zklamal, čekal jsem od něho teda víc. Mně připadá že si někde přečetl diskuzi o Rychle a zběsile, ale místo toho aby to co diváci kritizovali vypustil, on to ve Stealth ještě víc zvýraznil. škoda.

21 gramů (2003)

Začátek mě moc nezaujal. Vše mně přišlo nějak zmatený, takový mix střihu co můžete vidět i v Amores peros. Ale jak se dále film odvíjel, začalo se to příjemně rozjíždět. Děj mě absolutně vtáhl. Za tohle si myslim zaslouží režisér velkej dík. Námět filmu je skvělej, líbilo se mi znázornění sociálních rozdílů a to že stačí vteřina a o všechno v životě můžeme přijít. Trochu mě tam nesedly "rozmluvy s Ježíšem", místama mě to přišlo až komický. Jinak to byl super film a po druhym shlédnutí je ještě lepší.

Podfu(c)k (2000)

dobrý ale místy až moc "zběsilý" kdo má rád Sbal prachy a vypadni... toho určitě tento film potěší, ale taky ani nepřekvapí.

Americká krása (1999)

Skvělý herecký výkon Kevina Spacey. Mě zaujala teda i scéna s "Heather z Prciček" (Mena Suvari) ;-) Skvělé téma filmu, a super kamera při představách hlavního hrdiny, hudba vždy dokreslila atmosféru. Kevina Spacey jsem si oblíbil po filmu K-pax (vřele doporučuju), a až poté jsem viděl Americkou krásu. A celý film jsem se nemohl zbavit analogie s K-paxem. Ať už jde o perfektně propracovanou psychologii postav, nebo tu hudbu která mi přišla vemi podobná. Ta změna pohledu na život hlavního hrdiny "krize středního věku". Mně to přišlo jako projev „Prota“ z planety K-pax. Možná je v každém průměrném Američanovi kousek "Prota":)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Má vše co má podle mě mít správný akční film. Hrdina-kdo může být lepší než „Švancík“, nezapomenutelné speciální efekty a hlavně logický promyšlený děj, který dnešním přeefektovaným akčním filmům chybí. Perfektní režie Camerona (Vetřelci). Jsem pro tento film asi trochu neobjektivní, taky jsem ho poprvé jsem viděl jako malý kluk a krev mě tuhla v žilách, když se T-1000 "vytaví z podlahy před automatem a tím chudákem policajtem". Jsou to taky nezapomenutelné hlášky. Těšil jsem se na DVD s directors cut, ale bohužel bylo předabováno a dnes i tu novou verzi vysílá televize a doslova mě to trhalo uši. Těch pár doplněných scén a kvalitu DVD jsem po chvíli vyměnil za nahrávku VHS z Novy s původním dabingem:) Kdybych viděl dnes Terminátora jako premiéru v kině tak bych hodnotil asi méně.