Quantum of Solace (2008)

Žádný Bond si nezaslouží 5 hvězd, na to je celá story příliš fádní, jednoduchá a pohádková a to nevyváží jen mistrné zpracování a působení na divákovi emoce. QoS podle mne však není o nic horší než CR. Oba jsou to velmi dobré akční snímky, každý je trochu jiný, ani jeden není dokonalý. Rozdíl dvou nebo tří hvězdiček (jak jsem si všimnul hodnocení některých uživatelů) v těchto dvou posledních filmech o neohroženém agentovi opravdu není.

Hitman (2007)

Nevím proč mi hlavní hrdina připadá nějak plitkej. Prostě by měl hrát spíš role autistického talentu ve hře na fujaru. Na aktuálních 61% to fakt není, ale do degenerace mozkových buněk z koukání na poslední výkřiky Stevena Saegala to má také daleko. Lepší 2 *

Spiknutí: Echelon (2009)

Oproti názoru většiny, pro mne paradoxně lepší, méně přehnaně akční podívaná než bylo Oko dravce.

Doom (2005)

Čistá akce na základě bezduché PC hry = dispozice zmizet na smetišti filmových dějin. Ovšem pár detailů a zajímavých prvků nastavují filmu záchranou síť. Není to silnější příběh, ani pronikání do charakterů postav, spíš jen povedená a nekonvenční práce s kamerou v závěru a ne až tak přitloublé herecké výkony.

Čtyři bratři (2005)

Ono to vůbec nebylo tak špatné, jak jsem k tomu přistupoval. Naproti tomu, nehty si u toho kousat nebudete a časem trošku nudí. Ale jinak solidní průměr.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Všeho moc škodí. Jedinou devizou budiž Jason Statham, který se dá skouknout s vypnutým mozkem a při ubrečeném nedělním odpoledni snad v každé ptákovině.

Sedm životů (2008)

Film, při jehož sledování se ve mě neustále střídaly chvíle, kdy jsem věřil tomu co se mi snaží vnutit a citově mě dojímal, s chvílema, kdy jsem tomu absolutně nevěřil a nechávalo mě to naprosto chladným nebo jsem se cítil citově až vydírán. Škoda, být víc přesvědčivější, určitě by to bylo na minimálně o hvězdičku víc.

Tábor tygrů (2000)

Na celém filmu je dost vyjímečně kvalitně odvedené práce - kamera, Farell, režie. To ale nic nemění na faktu, že jde spíš o celkově obyčejný příběh z výcvikového tábora. Navíc samotný "Tigerland" na konci filmu, mi víc než nejhorší místo na Zemi, kde nikdo nebude chtít žít, připomíná tak trochu drsnější pionýrák pro mládež. Chtělo to možná hlouběji zabřednout do podstaty naprosto fyzicky i psychicky vyčerpávajícího výcviku, který bývá oním motorem ke kolapsu jedinců.

Dracula (1992)

Zelená víla ukrytá v Absinthu...... Nejmrazivější a nejromantičtější příběh lásky co znám, zabalený do perfektně zpracovaného pozlátka s třešničkou na dortu v podobě perfektního soundtracku.

Vetřelec ³ (1992)

Nejhorší díl mé milované vetřelovské ságy (nepočítám-li ten pokus o znovuvzkříšení), kde jedinným hercem v hlavní roli je pro mne onen vetřelec H.R.Gigera. Zároveň nejhorší film Davida Finchera. Dal tomu filmu svůj nepopsatelný rukopis, ale na vetřelce prostě sahat neměl.