Ninja Assassin (2009)

Sice na meče ale bez náboje (tím nemyslím vystřílenou munici,ovšem nemůžu si pomoci jak nám ti Wachovští jedou směrem dolů,tak jako svého času Besson....).Pokud jde o akci (i přes její klipovitost) tož dobrý,i nadprůměr řekl bych,-jenže ta mezihra!! Ta úporná snaha o příběh,NEUVĚŘITELNÝ dialogy,flešbeky flešbeky flešbeky a naprosto ubozí nežlutí ,,hrdinové" ( blonďatá tmavovlasá černoška blbka a její vůl ve zbrani taky europolicista) film dostali kam asi neměl patřit.Než takovýhle rádoby Áčko,tak raději radostně poctivý krvavý Céčko (zlatý Béčka).

Hranice ovládání (2009)

Každej kdo viděl od Jarmusche Mrtvého muže,nebo Cestu samuraje a už nic,nebo vůbec nic, tu kydá.Měl jsem tu čest od této mé modly ,,nezávislosti" (fakt ho žeru,vždyť on je ,,nezávislý" i když by mohl být už dávno závislý!) vidět vše co zplodil. Což mi sice nedává právo soudit,ale srovnávat určitě.Že jsou Jarmushovy některé filmy stravitelnější? A co jako? Zkusil už kde co-melodrama,komedii,western,mysteriózní, ,,akční",povídkový,-tak tady si holt střihnul krimi,po svém.A i když se forma mění u něj je to vždy o cestě a (snad) nikdy jinak.Navíc se náladou vrátil někam k Trvalé dovolené,a k Podivnější než ráj,za což jsem jenom rád.

Pustina (2006)

Drsnej revanš s příběhem ,bez nablblejch flešbeků, směřujícím z bodu á do bodu bé,jakože na konečnou.Sem tam překvápko s výsledkem takovým ,že kdyby se tam s tou karakterově různorodou partičkou adolescentních delikventů procházel Jason Vorhees,nemohl by být výchovnější.-Mazec.

Wallander (2008) (seriál)

Obyčejnej chlap na hraně padesátky obklopen peklem.Tak jako my všichni,jen on to má tak nějak z první ruky a hraje ho Branagh!! A atmosféra (i díky skvělé hudbě) tak hutná ,že kdyby ještě o fous hustší, mé zaťaté prsty by došli nejedné úhony.- To celé naprostá špička TV tvorby,kdy spíše drama než krimi (zápletky jsou jasné už v půlce,ale toho kalu kterým se Wallander musí přebrodit než nastane jakés takés finále...) a je jen dobře ,že tentokrát ne HBO.

Sherlock Holmes (2009)

Sem si kdysi dávno myslel,že tím přitroublým dospěláckým životem proskotačím s v jedné ruce Verneovky,v druhé Doylovky a na zádech s baťůžkem Májovek a Štorch love k.....,než jsem se onehdy potkal s berňákem.-U tohodle jsem si myslel ,že si vystačím se svým oblíbeným rejžou a v poslední době tak zábavným Robertem... a zase ta blbá realita.Nu což,pobavili,zabavili (aby ne za ty prachy),nezaujali.Tentokrát těch 70% hvězd zaokrouhluju dolů na tři,abych až tam ten Mordyarty dostane víc prostoru a Robert Holmes se přestane pitvořit a začne se alespoň trochu kabonit, mohl třeba 80% zaokrouhlovat nahoru.Takže zatím spíš než vztyčený palce, zaťaté pěstičky,aby PŘÍŠTĚ bylo více Doyla,méně holyvůdů honby za rejtyngy,stejná prima výprava,a klidně i ve stejném štábním obsazení.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Bezesporu nejlepší fantasy sága co gdy mé třetí gavraní oko popatřilo.Pro dokonale vybudovanou atmosféru,dobře provázané příběhy,skvěle načrtnutý karaktery,prima hudbu a i takové drobnosti,že když středověké prostředí tak se nesmí zapomenout na bláto,zimu,mastný vlasy,špinavý kurvy a křivý zuby !

Křižovatky (1986)

Na blues vyrůstali ti co mám z hudební branže nejjradši.Ať tobyl Hendrix,Joplin,kluci z Cream (vlastně kde kdo z šedesátejch)ale i první metaláci (no že Zeppeliňáci,to je snad jasný,ale voni i takoví Sabbati,samozřejmě) ,no a pak i ti co nikdy na nic nehráli,-třeba já.---Tenhle film beru jako milý pokus o cestě k původnímu blues,který se vlastně nemohl zdařit,už kvůli nasládlý formě filmu a tomu jelitu režisérskýmu (a herci taky slabý).--Ovšem ta spousta dobrý hudby dobře zahraný ,a hlavně díky tématu veliká vzácnost.Takže potom pro mě nadprůměr.

Vyprávěj, Šeherezádo (2009)

Rád pokukuju i po jiné než po té naší už poněkud profláklé euroamerické produkci, nebo i té zajímavé východoasijské. tam díky zvědavosti najdu i perlu. Tohle sice není žádný skvost nějak objevně (zajímavě) udělaný, ale příběh, který se nám může zdát už poněkud pasé (no i když.....),tak tam kde natočený, zcela určitě jedno z témat dne- (forma ale opravdu jak telenovela,-a to v tom měl pazoury Barrandov!).

Intimní tajemství (2007)

Asi nejvíc se mi líbila ta rovina příběhu,kdy je jasně nalajnováno: ,,Buďte na mě hodný a i já na vás budu,-budete li mě ale vy svině mačistycký ubližovat i já vám ublížím"-nejdřív náhodně (instinktivně) a následně s chutí, schválně a promyšleně! A protože mám rád, když se holky usmívaj (viz.třeba Bye Bye Sally) tak ten Dawnin úsměv na konci-ano hned potom co olezlej děda začne dělat ty svoje ksichty-mi ten film málem vytáhly ještě víš než na těch zasloužených 3/4 hvězd co mám.