3-iron (2004)

Film plný netradičních obrazů s minimem dialogů, a základní otázkou "co byla skutečnost a co sen?"

Hanebný pancharti (2009)

Pane Tarantino BRAVO! Tohle se Vám opravdu povedlo. Je to dlouho, co jsem šel z kina tak spokojený, jako z Panchartů. Měl jsem za sebou dvou a půl hodinovou jízdu plnou výborných dialogů, akce i vtipných momentů. U těch dialogů se na chvíli zastavím, prakticky celý film je postaven na dlouhých a napínavých dialozích, které ovšem ani trochu nenudí a vždy vyústí nějakým překvapením, nebo akcí. Podle mě je to v tomhle případě o dost lepší, než kdyby většina filmu byla jenom akce, protože tohle nebylo jen bezduché vykecávání. Z hereckých výkonů určite nejvíc exceloval Christoph Waltz v roli plukovníka Landy, který kdykoliv se objevil na plátě, vyvolával pocit velkého napětí a nepředvídatelnosti (tyhle vlastnosti si získal už skvělým výkonem v úvodní scéně filmu). Líbilo se mi také kolika jazyky ve filmu dokázal plynule mluvit, a jak hravě dokázal svým výkonem strčit do kapsy výkony Pitta i ostatních hlavních postav. Hudební stránka byla také na výborné úrovni, takže já nemám tomuto Tarantinovu majstrštiku co vytknout (a to jsem měl zprvu obavy, protože Kill Bill i Grindhouse mi teda vůbec nesedly). Pro mě (zatím) film roku 2009. 100%

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

V podstatě úplně souhlasím s komentářem uživatele Mytologie a tenhle dokument vřele doporučuji každému rodičovi. Je až neskutečné kam jsou lidi z marketingu schopni zajít a do jakého detailu si podmanit děti. Souhlasím s tím, že je to jen jejich práce, ale ovlivňovat děti, které svůj rozum samy teprve vyvíjí, je nehoráznost! K zhlédnutí ZDE

Gauneři (1992)

Minimalistický thriller z prostředí jedné špinavé garáže, plný skvělých dialogů a hereckých výkonů (a prolitý pár litry krve ;-) se Tarantinovi jako jeho debut více než povedl. Příběh o pětici grázlů, každý označen místo jména názvem barvy, kteří mají ukrást kufřík s diamanty, je nám podaný částečně nelineárně (v podobě flashbacků a vysvětlení minulosti některých postav) ale hlavně velmi mistrně. Co se týče hudební stránky, Tarantino vsadil na muziku 70. let, kterou přímo ve filmu prezentuje pomocí rádia, a k filmu maximálně sedí. 90%

Parta hic (1976)

Slabší komedie z dob socializmu, tehdá se točily i lepší filmy.

Čokoláda (2000)

Přeslazené melodrama s vůní čokolády a výborně laděnou hudbou.

Vrtěti psem (1997)

Nahlédnutí do světa politiky a médií v úsměvné komedii s výborným Hofmanem a De Nirem v hlavních rolích. Média jsou opravdu všemocná. 75%

District 9 (2009)

Vizuelně nádherné sci-fi (vzhledem k rozpočtu), které ovšem postrádá kvalitní děj. Chvílemi jsem se nefalšovaně nudil a v ději by se našlo i pár nelogičností. Na režisérský debut je to ale bomba. 80%

Po stopách 11. září (2006) (TV film)

Nebylo to vůbec špatné, takové lepší nahlédnutí do událostí kolem útoku 11. září i předešlých útoků Al-Káidy. Na to, že je to TV film, je natočený velmi profesionálně.

Oheň z nebe (2001) (TV film)

Opravdu ubohý film, který výborně zapadl do sobotní noci na Nově - nelogičnosti, trapné efekty i výkony herců.