Vrásky z lásky (2012)

Strach je jeden z mála českých režisérů, který si umí zajistit kvalitní scénář a ten ještě perfektně odvyprávět. To moc režisérů neumí. Věřím, že kdyby nebyl bábovka a měl větší ambice, mohl by klidně točit historické velkofilmy. Škoda, že si nevzal na bedra Lídu Baarovou, kterou Renč totálně zprasil. Jinak Vrásky z lásky je spíše humorný film, který se však důstojně loučí s velikány českého herectví: Radkem Brzobohatým a Jiřinou Jiráskovou. Když k tomu přičtu fantastickou Bohdalku, tak není o čem. :-)))

Všude dobře, proč být doma (2009)

Čekal jsem podle názvu nějakou good feeling road movie, místo toho jsem dostal příběh dvou mladých lidí, kteří čekají dítě a objíždí své známe, aby zjistili, u kterých známých by se mohli usadit a vychovávat dítě. Většinou ti známí jsou ale pěkní exoti, takže celý film si jen lámete hlavu, co bylo smyslem tohoto filmu. Uznávám, že je to natočené celkem hezky, ale jinak zklamání jako hrom a nechápu zdejší hodnocení. 30%

Cesta do fantazie (2001)

Neskutečně originální a nápadité, moc se mi to líbilo. Akorát ta animace mi nepřišla nijak úchvatná, prostě jak Pokémoni. Hlavně kvůli příběhu hodnotím za 80%.

Spláchnutej (2006)

Jen lehounce nadprůměrný animák, kterému chybí zejména atmosféra a inteligentnější příběh. Ale chápu, že je to orientované na děti a ty to podle mě ocení. Za mě však jen 60%, znám mnohem lepší animáky.

Curve (2015)

One girl show, která měla větší potenciál než nakonec dopadla. Občas je tam logická díra a občas nějak prapodivné chování postav. Ale zklamaný vyloženě nejsem, natočené je to zručně a herci se taky snaží. Fanouškům survival hororů můžu doporučit. 60%

Auta 2 (2011)

Znatelný propad dolů. Auta 2 jsou bohužel klasické pokračování úspěšné jedničky, kde se sice humor stále drží na velmi dobré úrovni (hlavně díky postavě Buráka), ale inteligentní scénář a atmosféra je zde vytlačena nekonečnou akcí a množstvím laciných agentských vychytávek ala James Bond. Ale abych nebyl zlý, úplná katastrofa to taky není a potenciál postav je stále dostatečně vysoký na to, aby se povedl třetí díl. Jen to chce scénáristu, který bude víc při zemi a tvůrce, kteří půjdou po kvalitě a né po snadném zisku. 60%

Bloodsucking Bastards (2015)

Bláznivý mix upíří krvavé zábavy a britského suchého humoru (ač jsou tvůrci amíci). Trochu to připomínalo partičku IT Crowds, akorát navíc s tou krví a dlouhými špičáky. Nevím, jak se má takto ujetý film hodnotit. Na jedné straně působí extra lacině (tou kamerou) a postrádá to jakoukoli logiku, na druhé straně je to fakt sranda a masky jsou zvládnuty perfektně.

Auta (2006)

Úžasný animák a pro mě asi vůbec největší překvapení, páč očekávání jsem neměl moc vysoká. Hodně filmu prospěla i úchvatná hudba spolu s neopakovatelnou krajnou jihozápadu USA. Už chápu, proč se stal tenhle film mezi dětmi tak populární. 90%

Kung Fu Panda 2 (2011)

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Kung Fu panda 2 se kvalitativně výrazně propadne, jak to občas bývá o pokračování typické, ale kdepak. Tam kde jednička skončila, tam navázala dvojka a nabídla opět skvělou 4-hvězdičkovou podívanou. Na maximum by mě ale musela překvapit ještě o něco víc. 75%

Velká vánoční jízda (2011)

Na můj vkus příliš mnoho akce a nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl, aby si moje děti myslely, že dárky rozdávají profi agenti skřítkové, kteří se spouští z obří vesmírné lodi. Ale jinak to má docela kouzlo a animace je taktéž pěkná. 60%