• Thriller

Ti druzí (2001)

Horor, ktorý aj napriek svojmu mladému veku je právom pomaly zaraďovaný do skupiny kultových a nesmrteľných filmov histórie. Krásne strašidelné prostredie, solídna práca s kamerou, zaujímavý príbeh, infarktovo-mrazivé momenty, nervydrásajúce záverečné inferno a perfektne prešpekulovaná a inteligentná pointa. Toto je jedna z mojich srdcoviek.

Hodiny (2002)

Žiadny dej, iba sústavné bezduché kecanie a špiritizovanie, afektované herecké výkony, nuda, nuda a ešte raz NUDA !!!

Nakažení smrtí (2008)

Špičkový, geniálny, priamočiary, nadupaný a hlavne vtipný béčkový horor ktorému by som bez váhania udelil 5 hviezdičiek nebyť zbytočnej smrti jednej obľúbenej postavy kúsok pred koncom (a nemám na mysli týpka s lobotómiou). To ma síce riadne nasralo, ale inak parádny kúsok a opäť sa ukazuje, že vkus väčšiny csfd užívateľov je úplne niekde inde ako ten môj. Žiadne nezmyselné kecy, žiadne filozofické úvahy ani trápne citové výlevy, ale akcia, napätie, rezanica a sem-tam aj sranda - to je ono, takto to má vyzerať. + Výborný český dabing.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Podobný typ filmov sa u mňa väčšinou nezvykne prehupnúť vyššie ako cez dve hviezdičky, tu však spravím výnimku a s odretými ušami šupnem aspoň tú trojku, keďže som bol tak trochu prekvapený. Čakal som vyslovenú pohromu a obrovskú nudu, ale na počudovanie som sa dočkal celkom pozerateľného snímku s niekoľkými zaujímavými pasážami. Herecké výkony boli síce tragické (hlavne v závere), ale samotný príbeh a zápletka rozhodne nie sú na zahodenie aj keď koniec je opäť raz nedotiahnutý. Podstatné však je, že som sa aj napriek pomalému a rozťahanému tempu a pokročilej nočnej hodine nenudil, druhýkrát to však už rozhodne vidieť nepotrebujem ani nechcem.

Pach krve (2003)

Neprejazdná diaľnica, odbočka na neznámu cestu, opustená čerpacia stanica s podivínskym chlapíkom, les, hory, príroda, pokazené auto, prehliadka opustenej chatrče, naháňačky, vraždiaci psychopati alebo mutanti. Pach krvi je krásnym prototypom toho čo všetko by mala obsahovať dobrá vyvražďovačka. Asi takto by mali vyzerať survival horory.

Vlak do pekel (2008)

Logiku a rozumné uvažovanie síce nechali ešte niekde na nástupišti, ale inak parádny a vskutku napínavý horor.

Tenkrát na Západě (1968)

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale najlepší western všetkých čias by som si predstavoval trošku inak.

Sinister (2012)

Nemám moc v láske horory typu "Rodina sa nasťahuje do nového domu a tam sa začne čosi diať". Tento kúsok je však výborne spracovaný. Vynikajúca atmosféra, niekoľko mrazivých momentov a jedna infarktová skutočne nečakaná ľakačka posúvajú Sinister do jasného nadpriemeru v rámcu žánru. Len škoda, že hlavnú časť pointy som odhadol už v prvých momentoch.

Gosford Park (2001)

Takúto zlátaninu som už dávno nevidel. V postavách som mal absolútny guláš, nevedel som kto je kto, stále sa tam riešili akési somariny a hrozne veľa sa kecalo. Potom tam kohosi zabili a údajne od tohto momentu mal vraj "príbeh nabrať na rýchlosti a rútiť sa k originálnemu a šokujúcemu finišu". Ja som však nijakú zmenu v tempe a ani nijaké skvostné rozuzlenie nepostrehol. Herci hrali možno dobre, ale dej nestál za nič. S komédiou to taktiež nemalo nič spoločné, nevyskytuje sa tu ani jediná vtipná situácia.

Hra (1997)

Najskôr s menšími pochybami, po druhom zhliadnutí si však už pevne a hrdo stojím za 5-hviezdičkovou nádielkou pre tento skvelý, majstrovsky zrežírovaný, mysteriózny, paranoju-vyvolávajúci thriller.