Jurský svět (2015)

Film pro dlouhé deštivé odpoledne. Fanoušci dinosaurů budou možná nadšeni, ale jelikož se k nim nářadím, me nadšeni je značně omezené. Efekty a akce vás nenechají usnout, ale od příběhu příliš nečekejte.

Joker (2019)

Kdo mě zná, ví, že nemám rád prequely všech druhů. Někdy proste není třeba vědět, co všemu předcházelo. U tohoto filmu jsem však změnil svůj názor. Tento film skvele zobrazuje to jak se Joker stal Jokerem jak ho známe a nemohl jsem se ubránit dojmu, že mluvíme o Jokeru, jak ho v prvním filmu zahrál Jack Nicolson. Film se sice poněkud vleče a neoplývá množstvím akce, přesto však má mnoho co nabídnout.

Terminátor: Temný osud (2019)

S filmem jsem byl poměrně spokojen. Způsob jakým se tvůrci vrátili k původnímu schématu, a zapojení Sarah do toho nového me velmi potěšilo. Poměrně spokojen jsem byl i s myšlenkou toho jak se Terminator vyrovnal s absencí cíle ve svém programu. Co mě však velmi otrávilo byl konec samotný, který ani zdaleka nesahá ani po kotníky původnímu grand finále z terminatora dvojky. Film mě neurazil, ale rozhodně se nepřidá k akčním klasikam.

Děsivé dědictví (2018)

Ja vim, ze o detech se vetsinou rika, ze jsou krasne, ale holcicka v tomto filmu se mi vuuuubec nelibila. Jeji bracha vypada spis jako bracha Kumara ze Zahulime, uvidime a tim, ze si obcas pafne s kamarady tento dojem jen utvrzuje. Otec od rodiny se zazracnym zpusobem ve filmu zcela ztraci a zaslouzil by oceneni Hlavni cena za nejneviditelnejsiho herce ve vedlejsi roli. A matka? To je nejvetsi klenot... Jen misty mi jeji herecky vykon prisel uveritelny, reakce strojene a misty prehravane, az by se hodilo z filmu par scen vystrihnout. Jedina scena z filmu stoji za zminku, a to kdyz matka dorazi na terapeuticke sezeni a zacne o sobe vykladat, to jsem se opravdu pobavil, to by bylo za hvezdu, a pak krvave sceny spolu s pomerne prijatelnym koncem za hvezdu druhou. Lekavky nejsou a konzistentne potemela atmosfera se i diky histerickemu vykonu hlavni herecky nedari nastolit. Myslim, ze s trochou vice casu stravenym ve strizne, by se film mohl dostat i na krasne 3 hvedy. V pripade, ze by se komplet vymenilo herecke obsazeni mozna i na hvezdy 4...

Anihilace (2018)

Tak tohle pro mne bylo velike zklamani... Ani ty tri hvezdy se mi davat nechteji, ... Napad o tajemne rozpinajici se bubline se mi celkem libil, i zacatek filmu, asi tak do te doby nez prileti vrtulnik. Od te doby nuda, ... Sem tam hezky provedena vizualni stranka, efekty a krapet akce, ale na tak dlouhy film zoufale malo vseho, a kdyz k tomu dodate i spatny konec pak je jasno v tom, zda si nekdy tenhle film znovu pustim. Slo o prumerny, az zbytecne protahovany film.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Film zacal naprosto skvele, pokud nepocitam prvnich 5 minut, ktere nemohu hodnotit, protoze jsem se opozdil s pri prichodu do kina. Cele mesto, grafika, akce i dej mne velice bavili. Do velkooke roztomile Ality, ktera si ujizdi na zivote jako pod vlivem omamnych latek si nelze nezamilovat. Jen bohuzel Alita podle mne prilis brzo objevi svuj, ne prilis skryty talent, a pak uz bohuzel nema cim prekvapit. Od tohoto filmu jsem zadny super pribeh a vymazlenou zepletku necekal (necekal jsem ani romanek na ktery bohuzel doslo), ... Skoda, ze akce nebyla ve filmu rozdelena rovnomerne. Ke konci kde jsem ocekaval vice akce, jsem se ji nedockal. Bohuzel tvurci pred ohromnym potencialem, ktery skryvali akcni sceny a graficke efekty, dali prednost romanticke zapletce, kterou ja bych si klidne pro vice akce odpustil. Tento film mi pripada, jako kdyz mate kolt se smrticimi naboji. Bohuzel vsechny kulky si vystrilite pomerne rychle a na zaver uz jen tak cvakate naprazdno bez patron.

Zvířátko (2016)

Mam moc rad nepredvidatelne filmy. Jeste radsi mam filmy, ktere se jevi predvidatelne a pritom skonci uplne jinak nez jste predvidali. Herecky to Ksenia a Domic taky zvladly obstojne.

Feed (2005)

Pecka. I kdyz behem sledovani filmu jsem pozitivnimi emocemi moc nesrsel, protoze rozhodne nejde o pozitivne ladeny film. Presto tento film prisel s necim novym. Tedy mozna jen pro mne novym, nehezkym, misty az odpornym, naturalnim ale od napriklad Srbskeho filmu, pomerene uveritelnym, realnym. I kdyz jsem zpravam tohoto typu nikdy nevenoval mnoho pozornosti, po shlednuti tohoto filmu mi doslo, jak dalece muze zajit uchylka, jejiz hlavnim predmetem je jidlo a prejidani. Dozajista jste nekdy zaslechli, ze nektera 300kilova Americanka si nepreje nic jineho nez byt nejtlustsi na svete, a nebo, ze nejaky uchyl si dal inzerat ve forme: "pral bych si byt sneden..." Nikdy jsem o techto tematech nepremyslel tolik jako po shlednuti tohoto filmu. Musim priznat, ze tento film mozna nenabizi "filmove" tak kvalitni zpracovani jako Srpski film, ktery je mnoha priznivci vysoce hodnocen pro jeho filmove kvality, ale pro mne osobne Srbski film oteviral dvere, ktere by meli zustat zavrene, narozdil od tohoto kousku.

Zlo nikdy nespí (2016)

Moji vyhodou zrejme bylo, ze jsem od filmu na ktery jsem nahadou narazil v televizi mnoho necekal. Diky tomu jsem jim byl misty i prijemne prekvapen. Rozhodne jsem se nenudil a jakozto vecny mrmlal ohledne toho jak horory obvykle konci, jsem byl se zaverecnou pointou spokojen, davala mi smysl a logiku. Proc tedy po kladnem komentari pouze tri hvezdy? Film lec neni nudnym, neni ani zadnou peckou a vse co v nem je lze vstrebat ihned na prvni shlednuti. Rozhodne v nem neni nic co by mne primelo k tomu si ho v dohledne budoucnosti poustet znovu.

Co na to Češi (2016) (pořad)

Matonoha je traged, pořad stojí za prd, soutěžící týmy jsou většinou taktéž tragédie, ale nějak mě baví spolu s nimi hádat jak odpovídali češi na položenou otázku a díky zoufalemu komentatorovi se někdy i hodně pobavim.