Let číslo 93 (2006)

Neuvěřitelně sugestivní. Dlouhé pietní šokové ticho v sále po projekci. Síla. Nejvíc Greengrassový Greengrass.

Moulin Rouge (2001)

Srdeční záležitost. Uhrančující Nicole a charizmatický Ewan. Oba se pouštějí do spektakulární cirkusové lovestory, překypující barvami, ideály, vtipem a hlavně úžasnou muzikou. Baz Luhrmann vykreslil nádhernou kinematografickou šou, která se neomrzí. Nikdy. Come What May..

Mrtvý muž (1995)

Jarmusch, styl, Depp, Pop, Henriksen, Nobody, Fuck me, fuck you, Neil Young, barva, kamera, humor, hlava v ohništi, D'you have a tobacco?, indiáni, prodavačka květin... vše scelené do jednoho trošku bizarního koktejlu, který si dávám často a nepřestává mi báječně chutnat. Filmová poezie s poezií ve filmu.

Nouzový východ (2008)

Skvělí Winsletová s Capriem vedení svým depresívním vztahem bez nouzového východu neméně skvělým Mendesem. Precizní film s až příliš očividným tahem na Oscara. Zároveň film, který postrádá duši [otřepaná metafora, ale nevím jak to výjádřit lépe].

Black Books (2000) (seriál)

ˇUplně nromální knihkupectví, kam, když vejdete, tak : a) Pohltí Vás lidožravá sedačka.. b) Uchvátí Vás hipík s precizní hrou Flight Of The Bumblbee (o něco málo horší než Rachmaninov).. c) Padnete zalknuti cigaretovým dýmem.. d) Utečete před vágusem lizajícím nanuk z mraženého vína.. e) Utečete před dotěrnou ženskou, kerá se Vás ptá, k čemu slouží tahle kulatá blbost.. f) Utečete před neidentifikovatelnou příšerou zpod postele g) Utečete před zhovadile opitou sebrankou podivných, již jmenovaných, typů.. h) [a to je pravděpodobné] Moc rádi zůstanete a vychutnáte si tuhle praštěnou, ale přitom inteligentní britskou minisérii, ve které trio Dylan Moran, Bill Bailey a Tamsin Greig uvádí nejsympatičtější seriálovou squadru hrdinů všech dob."

Ajťáci (2006) (seriál)

5 za Linehana a jeho geniálně pointované situace. 5 za "aunt irma on visit", 5 za "I'm disabled..", 5 za "0 118 999 881 999 119 725 ... 3", 3x5 "za Roye, Mosse a Jen", 5 za znělku... Sečteno, podtrženo, aritmetickým průměrem a trojčlenkou... za 5.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Něco Vám řeknu: Byl jsem v paralelním vesmíru, žil jsem pozpátku, hrál kulečník s planetama a porodil jsem dvojčata, ale nevěřil bych, že instantní nudle můžou bejt poživatelný! Ber nebo nech být. 100%

Futurama (1999) (seriál)

Kombinace Červeného trpaslíka a Simpsonů ? Jasně.. vzniká bizarní směska hrdinů, kterým scénaristé ordinují jednu bizarnost za druhou. Je to vtipné, je to milé, je to někdy dojemné, někdy donebevolající a pořád to má grády. Boulderdash!

Dokonalý trik (2006)

Nolan rozehrál fascinující příběh okolo dvou charismatických mágů - kteří jsou ambiciozní, soupeří a neváhají pro svou pověst, slávu a nesmrtelnost obětovat cokoli. Skvěle civilně provedená výprava konce 19. století. Jackman a Bale ze sebe dostávají to nejlepší. Dokonalý Scénář, Dokonalá Režie, Dokonalý Trik. p.s. Skvělé cameo role Davida Bowieho a Micheala Cainea.. tleskám.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Originalita Kaufmanova scénáře se snoubí s hereckým uměním Winsletové a Carreyho (pro mne Jimova nejlepší role, ...dobře spolu s Trumanem), dohromady je dostává precizní Gondryho režie, která se neztrácí v panoptiku postav a postaviček, ani ve změti dějových zvratů, ani ve snových sekvencích. Vše drží perfektně dohromady. Emocionální bomba, která vyzrává s dalším zhlédnutím. Bravo!