Láska nebeská (2003)

Vypiplaná skládačka několika lidských osudů, které řeší lásku, vztahy, manželství, přátelství, ztrátu blízkého člověka, žárlivost, chtíč, nevěru a vůbec cokoli, co se v mezilidských vztazích dá najít... Pozitivní film s vánoční atmosférou. Radost a smutek. Smích a pláč. Zdrcený sympaťák Liam Neeson, přenádherná Keira Knightley a slizoun na zabití Alan Rickman... (a samozřejmě spousta dalších, neméně skvělých herců). Tenhle puzzlík se báječně povedl a lidstvo má tímto objeven jeden z nejúčinnějších léků na depresi. Děti, nekupujte si drogy.. Staňte se slavnými a budete je dostávat zadarmo ! :o)

12 opic (1995)

Bezchybná časoprostorová jízda, kterou jsem si užíval každou minutou víc a víc. Willis s Pittem jsou famózní. Gilliamovo vykreslení celého komplikovaného příběhu je originální ,zvláštním způsobem zběsilé a celkově triumfální. Tohle je moje osobní kultovní (ač to slovo nemám rád) záležitost.

Americká krása (1999)

Úžasní Kevin Spacey s Annette Bening tu rozehráli partii na šachovnici maloměstského stereotypu. Partie se vede zbraněmi nejtvrdších kalibrů - strachem ze změny, nepřizpůsobivostí většině, chtíčem po něčem, čeho člověk "nesmí" dosáhnout. Sam Mendes tuhle partii složenou z mnoha pěšáků kočíruje s takovou lehkostí, že... co na to říct. Bravo!

Requiem za sen (2000)

Aronofského Opus Magnum.. Vyspělé dílo po obrazové stránce. Nezapomentulné po stránce emoční. Film, jenž utkví v hlavě skrze čistou depresi a syrovost, které se na diváka přelévají s takovou naléhavostí, že... nevím. Ten film se musí zažít.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Co dodat.. Connery + Ford + Spielberg = symbióza, která vytvořila dokonale fungující kulervoucí akční dobrodružství, které dokáže vyloudit přesně na oněch 120 minut délky přiblblý výtlem, který signalizuje, že lépe to prostě dopadnout nemohlo. Z filmu kypí čirá radost z filmařiny, která se nutně přenáší na diváka.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co napsat k Pulp Fiction.. ? Jako ono je to o ničem. A ty postavy jsou jaksi tak nějak zkarikované a to až neúměrně. Ani vtipné to úplně není. Ve své podstatě to ani nedrží dohromady. Tak proč, sakra, řvu nadšením, skvěle se bavím a nemůžu se nabažit ?! (Odpověď nehledám.., proč taky.)

Rain Man (1988)

Strhující herecký koncert pánů Cruise a Hoffmana. No comment.

Forrest Gump (1994)

Brečím a směju se na začátku, brečím a směju se v průběhu, brečím na konci. Mezitím zírám s otevřenou pusou.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Brilantní. Převratné. Geniální. Film filmů. Trojka Darabont, Robbins, Freeman stvořili dílo, které patří ke světovému kulturnímu dědictví.