Amy Winehouse Live (2007) (koncert)

Užil jsem si to, ale rozhodně by bylo co zlepšovat.

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Další promarněný potenciál. A tentokrát mě to vážně rozčílilo, protože z tohohle mohlo vzejít něco úžasného. Potenciál byl v prostředí, v tématu a dokonce i postavy nebyly k zahození, což u podobných filmů není zvykem. V první polovině jsem si vyloženě liboval. I když to trochu haprovalo, tak mě to stále bavilo a když přišlo bombardování, tajil se mi dech. Bohužel pak začali autoři tlačit na pilu a celý film tak poslali do háje. Spoustu věcí zůstalo nevyřešeno a co by mě vážně zajímalo a teď pozor SPOILER: Kam se sakra jako podjel ten golem? Za prvé to byla první věc, která byla přes čáru, a když na konci filmu máme pohled na obléhané město, tak golem nikde. KONEC SPOILERU. To jsou přesně ty chvíle, které mě na filmu štvou. Pak už se vlastně začali chovat debilně i postavy, a to především ta hlavní, která mi lezla neskutečně na nervy. Velká škoda potenciálu.

Život je život (2015)

Jako komedie mě to nepřesvědčilo, ale mělo to potenciál na to, aby se to stalo docela dobrým dramatem. Kdyby se tam pár věcí upravilo a hlavně zmizeli ty úryvky tajného agenta, bylo by to všechno lepší. Takhle je to kousek pod průměrem českých filmů. Simona Stašová hraje opět velmi pěkně.

Sinister 2 (2015)

Co si budeme povídat, je to slabší odvar jedničky, není to však žádný větší průšvih. Ve druhém díle se Foy snaží pohlédnout na celou věc z druhé strany, a tak se dozvídáme pár nových věcí, které po zamyšlení doplňují první díl. Největším problémem tohoto sequelu jsou postavy. Oproti prvnímu dílu je tady jasně rozděleno, kdo je kladná postava a kdo záporná a to shazuje celý film do maistreamu. Duchové dětí sice zaujímají ve filmu významné místo, ale bylo toho moc a dalo se to pojmout trochu jinak. Videozáznamy z pásek stále fungují, jak vizuálně, tak svým hudebním podkladem a táhnou film o třídu výše. Ve finále jsem s filmem spokojen, ale třetí díl už by být nemusel, pokud by se nejednalo o šikovný prequel, který by shrnul, jak to vlastně všechno začalo.

MY 2 (2014)

Mělo to své lepší momenty, které vyčnívali, ale jinak to stálo celkem za houby. Vlastně jde o film, který je jedno velké klišé a ničím nepřekvapí. Nelituju času, který jsem filmu věnoval, bylo to v celku příjemné, ale už si ho nikdy nepustím.

Les sebevrahů (2013) (TV film)

Ne, ne , ne. Tohle se opravdu nepovedlo. U lesních vyvražďovaček mi vážně stačí málo, aby se mi líbili. Ale tady toho bylo až moc. Postavy mě po většinu filmu rozčilovali a byla to především chyba scénáře. Už mě docela přestávaj bavit ty naivní postavy, které jsou těsně před smrtí a místo toho, aby se tedy snažili zmizet, zůstávají v centru dění, protože musí osvobodit ducha. Je to hloupé. Hodně dlouho jsem uvažoval nad hodnocením, ale dám hvězdu za to, že jsem neusnul.

Ďábelský dům (2015)

Sledováno především kvůli Ali Larter a musím říct, že nelituju. Diabolical má své silné momenty, a i když to působí místy zmatečně, autoři se s tím dobře poprali a vytvořili film s velice originální zápletkou. Za mě silnější průměr a kdyby byl trochu pozměněn závěr, možná bych šel i výš.

V hlavě (2015)

Příjemný a velice originální animák. Z námětu se dalo samozřejmě vytěžit mnohem, mnohem víc, ale ani tak to není vůbec špatné. Docela rád bych se ještě někdy podíval do něčí hlavy. A jestli ne.....tak si dupnu !

Papíry (2012)

Takhle to asi vypadá, když jsou si dva souzeni.