• Thriller

Děkujeme, že kouříte (2005)

Poučné, úsmevné, ironické a prekvapivo osviežujúce. Aj poriadne ukecané. Aaron Eckhardt tu pôsobí ako odistený slovný-automat a s odzbrojujúcim šarmom ako bonusom, dokáže presvedčiť aj zarytého člena Ku-Klux-Klana, že je potomkom Martina Luthera Kinga.

Znamení ve zdi (2002)

Francúzsky mysteriózny horror s poriadnou dávkou originality. Je až neskutočné, čo sa všetko dá vytrieskať len z dobrého nápadu, v podstate štyroch hercov a jednej miestnosti s občasnými kvílivými hudobnými vložkami. Samozrejme, všetko za halierový rozpočet. Bravo!

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Zábavná moralitka s mojím v poslednom čase obľúbencom Adamom Sandlerom, rozdelená na dve odlišné žánrové časti. Tá prvá sa tvári ako staré retro komédie, typu Veľký s Tomom Hanksom, tá druhá je omnoho dramatickejšia, akoby z úplne iného filmu. No v konečnom súčte to na prekvapenie celkom funguje. 70%

Sledování (1993)

Na chabú dejovú kostru natiahnuté podarené hlášky v podaní dobre fungujúcich hercov.

Opus pana Hollanda (1995)

Opäť Dreyfuss, dokazujúci, že v ňom drieme kus veľkého herca. Zároveň najlepší film Stephena Hereka.

Sázkař (1989)

Dreyfuss v úlohe nenapraviteľného gamblera je vážne k popukaniu.

Mission: Impossible III (2006)

Takmer akčný orgazmus. Nebyť občasnej, no nezámernej zmeny rytmu v inak od začiatku do konca nabúchanom akčniaku, dal by som plný počet. Avšak, ako by to celé vyzeralo bez Hoffmana a jeho minimalistickom, ale veľmi autentickom stvárnení hlavného záporáka? A to mu na to stačilo pár minút na plátne. Napriek najslabším finančným výsledkom sa paradoxne jedná o najlepší diel z celej série.

Strážce (2006)

Johnson bez nápadu, Douglas bez kondičky, Sutherland bez gúľ, Basinger bez hanby, Longoria bez poriadnej scény. Priemer.

Lesy (2006)

McKee natočil vkusný snímoček o dievčenskej internátnej škole, kde nie je všetko v úplnom poriadku. Škoda len, že popri mizernom scenári nevie vybudovať ani napätie, ani atmosféru.

Figurína (1987)

Nostalgická záležitosť, ktorú som po prvýkrát videl v televízii na zahraničnom kanáli, keď naša televízia vysielala ako vrchol svojich programov filmy či seriály typu Žandár sa žení resp. Derrick. Ako puberťák som sa prvýkrát zamiloval do filmovej postavy (ano, Kim Cattrall bola fakt rozkošná), prvýkrát ako vyznavača filmov Commando, Rocky či podobných brainwash-action-movies ma dostala romantická komédia, prvýkrát som si pospevoval v škole pesničku z filmu (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now) a dodnes mám z tejto komédie len tie najpríjemnejšie pocity. A čo na tom, ak je to z dnešného pohľadu len slaboduchá rozprávka, však?