Rivalové (2013)

Skvělý zážitek z jízdy i z příběhu dvou ikon F1. Technické provedení, střih, způsob vyprávění, pokud tomuto filmu nelze něco upřít, pak to bude bezesporu fakt, že byl dělaný s láskou a pečlivostí. Skvěle vybraní herci od hlavních až po ty nejmenší role, kteří by snad obstáli i lépe než samotné osobnosti, na kterých se tyto postavy zakládaly. Ron Howard znovu v sedle a za tento počin má u mne obrovské plus - koneckonců, jedná se o první film letošní sezóny, na který jsem šla do kina plna očekávání, které bylo bezezbytku naplněno. Samozřejmě se zde objevuje několik zaběhnutých klišé v podobě patetických proslovů. Závěrečný epilog s real-life záběry však tuto nepatrnou scénáristickou pachuť lehce pohřbí. Tentokrát je to za plný počet. Ještě nikdy jsem si neužila adrenalin závodu formulí tolik, jako při sledování RUSH. Tento životopisný snímek mohu všem (nejen fanouškům "eF jedniček") jen vřele doporučit. Bravo!

Revival (2013)

Po Ženách v pokušení další příjemná současná česká komedie se spoustou hlášek a skvělých herců. V sálu nás byla polovina, ale chlámali jsme se od začátku až do konce. Jen více takových komedií, které mi polechtají bránici.

O zrzavé Andule (1988) (TV film)

Nesmírně vtipná a (povětšinou) skvěle zahraná televizní pohádka od režisérky Vlasty Janečkové s luxusním Štěpánkem a Postlerovou. Zkrátka a dobře: "Tuhle zbožňuju!"

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Stále pouze jednooký mezi slepými, ale nemohu si pomoct, mne to prostě baví. Marcel je můj hrdina, to jeho "božínku" si pokaždé užívám a některé jeho hlášky by zasloužily vytesat do kamene. Je to toporné? Ano. Je to vtipné? Nesmírně. Je to trapné? Místy určitě. Je to naivní? Bezpochyby! Ale má to sympatické herce a to jak z mladší generace, tak i z řad staré gardy. Někteří vedlejší herci mají sice projev jak z laciného porno snímku a hojně se zde vyskytují mdlá hudební čísla (né, vůbec se nesnaží vykrádat Glee a High School Musical... bohužel) - nicméně v případě krajní nouze je vždy k dispozici tlačítko Forward. Kam se hrabou všechny Ordinace, Křehké vztahy, Ulice a jim podobné. A jde se zapuzovat... :) EDIT 8.6.2013: A pomalu, ale jistě klesáme.

Dva nosáči tankují super (1984)

Z nostalgie, za český dabing a pár skvělých hlášek: "Jak ti říkají?", "Rypáku..."

Legenda (1985)

Zajímavé temné fantasy, které ovšem s odstupem času ztácí na atraktivitě. Po hezkých pár letech jsem zhlédla Legendu znovu, a bez mučení se přiznám, že princezna mi tentokrát svou drzostí a naivitou celou dobu pěkně lezla na nervy . K tomu extrémně nevzhlední slizcí záporáci a místy děravý scénář s nudnými momenty. Z nostalgie a za nápad dám 3 hvězdičky, ale ještě na závěr vyjímečně doporučím český dabing, v jehož provedení jsou hlasy hlavních hrdinů mnohem snesitelnější, než v originále.

Chata v horách (2012)

Inteligentní parodie na horory, kde hlavní prim hraje sarkasticky vztyčený prostředník poukazující na profláknutá žánrová klišé. K tomu ještě navíc tvůrci přihodili spoustu dobře známých tváří (nejen) z Jossovi seriálové stáje a jako třešničku na závěr také Sigourney Weaver, která si v tom samém roce vystřihla podobné cameo i v emzáckém dítku dua Pegg/Frost. Zábavný element s pár whedonovskými WTF momenty tomu tedy rozhodně nechybí. Člověk si hned zavzpomíná na staré dobré časy, kdy v kině promítali Vřískot a v televizi běžela Buffy. Chce to zkrátka mít jen tu správnou náladu.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Strašně mne doráží, jak tu spousta neználků poukazuje na fakt, jak neoriginální nová pohádka je a jak moc se podobá schématu z Mrazíka. Milánkové, tak aby bylo jasno: pohádka 'O dvanácti měsíčkách' je stará česká pohádka, kterou slýchávala za svého dětství již má prababička. Ano, tvůrci malinko pozměnili interpretaci a pár jmen. Ale dávat této milé pohádce stejné nebo dokonce horší hodnocení, než například Troškově slátatnině z devadesátéhodevátého, které dodnes nemohu přijít na jméno? Inu, každému jak je libo. Mne osobně ale pohádka pobavila... konečně zase po dlouhé době.

Strážci - Watchmen (2009)

Watcmen je film řemeslně zpracovaný na výbornou, ale veškeré kouzlo story o poněkud temných strážcích jakoby zůstalo někdo v úvodních titulcích. Ačkoliv si u dobrých filmů vážím schopnosti vtáhnout diváka do děje, až má pocit, že celý příběh prožívá v reálném čase, u Watchmenů tomu tak nebylo. Měla jsem pocit, jako bych sledováním trávila už týden a přitom uběhly teprve 2 hodiny (z celkových tří). Nesmírně monotónní tempo, táhlé statické vyprávění, místy nuda k uzoufání. Dalším negativem je potom absence nějakého silnějšího motivu - záchrana světa je vedlejší, hlavní prim hraje detailní zkoumání tajemství (a životních pravd) jednotlivých postav a jejich vzájemná propletenost. Filozofický podtext, ani závěrečné rozuzlení mne nepřiměje k vyššímu hodnocení. Fanoušek původního komiksu nejsem, a tak i navzdory skvělému soundtracku dávám "pouhé" 3 hvězdy.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Six feet under... and so deep in my heart! Asi... ne, zcela určitě nejlepší seriálový zážitek mého dosavadního života. Seriál je zvláštní a má něco víc než všechny ostatní - smysl, opravdové emoce, charakterní postavy a konec... ach, ten konec, to byla taková nálož emocí... Alan Ball vnesl do televizního průmyslu závan neobyčejné, neopakovatelné svěžesti a deprese. Ten pocit po záverečných titulcích je nepopsatelný - nemám slov - 101% a SFU nechť odpočívá v pokoji.