Horší už to nebude (2006)

Zaujímavý námet, dobré herecké výkony, hlavne D.Hoffmana ale príliš ma to neoslovilo, romantické rozprávky nie sú jednoducho pre mňa a pritom môžu byť akokoľvek skvelo natočené ako v tomto prípade, 5 minútová debata o sušienkach mi liezla tak na nervy že som skoro udrel monitor, 45% ejkejej slabé 3*

Od baru k baru 2 (2008)

Od baru k baru ? Nie ! Od debila k debilovi ! V tomto filme bolo zlé snáď úplne všetko, od scenára, réžiu, hercov až po hudbu, absolútne nezáživné, nudné, trápne, jednotvárne a nevtipné, jedinou zaujímavosťou je režisérova kreativita zahrať si všetky 4 hlavné postavy úplne sám preto mu udeľujem aspoň jednu poslabšiu * za snahu, tí čo dali tejto nevkusnej cocotine hviezd 5, mali by sa dať čím skôr liečiť !!!

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

Po predkrme KH2 som si na rozprestrený stôl dal rovno údajný hlavný chod a vrchol celej trilógie a musím konštatovať že tentoraz J.Gulager navaril poriadny guláš, príchodom nových záhadných postáv akými boli prorok alebo bojovník s menom Jean-Claude Segal čo ma paradoxne pobavilo to pekne posral, takisto si mohol odpustiť chlapíka ktorý na svoj stav bol príliš čiperný kedže mal po celú dobu filmu skrz hlavu oceľovú tyč, vo filme nechýba humor ako trebárs hlava vysraná netvorom, súlož netvora s černochom, náhla a nečakaná smrť kovboja ktorý na prvý pohľad vyzeral na hlavného spasiteľa, amputácia ruky z nepodarenej zástavy krvácania a mnoho ďalších, opäť ma tak trochu štvala chaotická kamera ktorá isté momenty pripomínala skôr prezentáciu blikajúcich obrázkov, ostávam pri slabých 3* kedže tu boli zase potoky krvi, holé kozy a šialené ródeo do akého sa príliš veľa režisérov zrovna nehrnie, rozhodne najslabšia časť, štvrtá by už byť nemusela pokiaľ má byť toto oficiálne šťastný koniec

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

John Gulager pokračuje tým čo začal a rozhodne sa tým vyžíva, vo filme nie je núdza o veľkom množstve krvi, šablí, kopulácie, semena a iných fajnových gastro tekutín čo nám hostina ponúka a tak tvorí výstrednú, úchylnú a nechutnú záležitosť, scenár je jasný, banda neznámych netvorov chce rozpárať každého kto zostal ešte nažive, motorkárka so svojimi kumpánkami medzi ktorými bola aj krutá a pekná kladivárka túži po vendete svojej sestry ktorá zahynula ešte v predošlej časti, sa dáva dokopy s partiou ľudí s cieľom prežiť a dostať sa čo najskôr von s pekla, kamera spočiatku nebola príliš štedrá na detaili až pokým neprišla pitva netvora ktorá mala šmrnc a ich aj niečo stála, miestami ma rozčulovala roztrasenosť ale pozerať sa na to každopádne dalo a podnázov masaker je Krvavej hostine 2 udelený právom

Interview (2007)

Steve Buscemi opäť dokázal že je géniom na drámy jak po režijnej tak aj hereckej stránke, jeden byt, dvaja ľudia,dlhá debata kvôli plánovanému interviewu čo sa bude často vymykať štandartnému konceptu a neustála zmena nálad herečky a novinára ktorý sa z nej snaží dostať všetky tajomstvá aby ich vzápätí zneužil pre tisk do novín, sa nakoniec sám stáva obeťou kvázi hry ktorú zostrojil, záver filmu ma úplne rozsekal

Přízraky (1996)

Bol to úlet ale nie zrovna moja šálka kávy ktorú práve pijem, zatiaľ najslabší film od Jacksona čo som videl, spojenie komédie a hororu ako nám to predviedol v dokonalom filme Braindead mu tentoraz príliš nevyšlo 50%

Americký ninja (1985)

Ako dieťa som miloval filmy o ninjoch a práve tento bol môj najobľúbenejší, ninjov som žral od hlavy až po päty, neustále si ich kreslil, obliekal sa do čierneho, túžil po katane a brat dokonca vyrábal oceľové hviezdice,bol som s toho mimo a musel som vidieť všetky filmy kde sa objavili, do budúcna som mal jasno, chcel som byť ninja :) dnes sa samozrejme nad touto niekdajšou víziou už len pousmejem, obrovským paradoxom je pre mňa ako sa z M.Dudikoffa, môjho najlepšieho hrdinu a herca detstva stal (aj keď s istou dávkou charizmy) dnes jeden z najhorších, na film mi zostalo kopec dobrých spomienok až pokým som si ho nedávno po dlhej dobe nepozrel, je to naozaj už smiešne, film je jeden z mojich nostalgických kultov ktorý sprevádza skvelá hudba čo mi ešte dlhú dobu bude bzučať v hlave preto z hodnotením zostávam pri 70%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Spolupráca Tonyho Scotta s Dancelom Washingtonom je z roka na rok väčšia a pomaly sa stáva zabehnutou rutinou, solídny thriller so zaujímavou kamerou je hlavne o komunikácií medzi dispečerom s ktorého sa do necelých dvoch hodín stane profesionálny vyjednavač a nakoniec hrdina celého New Yorku a teroristom Travoltom ktorému rola záporáka je ako ušitá na mieru, obaja predvádzajú skvelé herecké výkony čo o rukojemníkoch povedať nemožno lebo boli mizerný a nepresvedčili ma svojimi emóciami keď im išlo o život, keby to mlieko na konci nekúpil pre ženu tak by som z hodnotením išiel určite nižšie

King Kong (2005)

Na môj vkus príliš dlhé, romantické a prehnané avšak kurevsky dobre vizuálne spracované a zahrané, s King Kongom som sa stretol po prvý raz, staršie verzie Jacksonových predchodcov o obrovskej gorile ktorá je posadnutá ženskou krásou som doposiaľ ešte nevidel, film sa odohráva každú cca hodinu niekde inde a to na mori, ostrove a nakoniec v meste, na to aký je film dlhý mi v ňom chýbal veľmi zásadný moment ktorý by nám odhalil ako naložili King Konga na loď resp. ako ho dostali z ostrova do New Yorku, film som pozeral na 5 krát z rôznych príčin čo samozrejme ľutujem a tým pádom celkový dojem zo sledovania vo mňe postupne upadával preto nemôžem dať viac ako 3*

Temné lesy (2003)

V priebehu dvoch týždňov druhý Nórsky horor čo som pozeral a opäť hustota, Nóri začali riadne napredovať čoho výsledkom sú aj Temné lesy, nízkorozpočtový, spočiatku nenápadný, ku koncu mrazivý, atmosférou a prostredím pripomínajúci Blair Witch a Evil Dead hororový thriller zo sympatickými hercami ktorý okamžite zakladám do svojej zbierky