Španglicky snadno a rychle (2004)

Tak emocionálne a duchovne slabý film som už dávno nevidel. Bezduché dialógy o ničom, rozťahaný dej, načrtnuté dejové línie, ktoré nechytia za srdce. Horšie je, že film chce byť niečím, na čo nemá. Rozťahané dialógy (rozprávať sa o odmene pre dcéru zhruba 15 minút, to je veľa aj na koňa). Chcelo by to skrátiť, lebo takto to je zbytočne dlhé a umelo preťahované. Veľmi málo uveriteľné a pre mňa nepríťažlivé. Mimochodom, pekne rýchlo sa naučila Flor po anglicky :)

Vetřelec ³ (1992)

Oceňujem, že každý z režisérov sa postavil k téme Votrelec po svojom, je to takto zaujímavejšie. Celkovo ale sériu moc nemusím, ale musím skonštatovať, že tretí diel mi príde podceňovaný. Ja som ho videl lepšie, ako prvé dva diely. A pritom na začiatku to tak nevyzeralo, prvá pol hodina je nezaujímavá, prostredie väzňov nepríťažlivé. Ale dej postupne graduje, atmosféra je parádna a takisto poteší vygradovaný a logický záver. Fincher proste umí, vie vytvoriť atmošku, jeho režisérske postupy mám rád. Plus ešte tradične za kameru. Naopak, nepáčil sa mi samotný votrelec, je to taký amatérsky počin v oblasti IT.

Match Point - Hra osudu (2005)

Na druhýkrát o hviezdu lepšie. Konverzačná dráma z dielne W.Allena, kto by to povedal, že sa mi bude tak páčiť? Krásne vykreslené postavy, zasadené do panského Anglicka. Prvá polovica je založená na dialógoch, podobne ako v tenise, keď si hráč chystá súpera, rozbeháva, aby mu v závere mohol zasadiť definitívne K.O. I keď trochu so šťastím, keď loptička prejde cez pásku a padne súperovi do ihriska, ale predsa. Presne tá druhá polovica, resp. krimi thrillerová časť bol to, prečo loptička dopadla tam, kde dopadla. Film vás nenechá chladným, do konca ostanete prikovaný, ako to skončí. Krásny pár hlavných hrdinov, so Scarlett musí byť radosť hrať a zvádzať ju. Páčila sa mi aj operná hudba, neviem prečo, keď opery nemusím, ale zapadla tam na výbornú. Rovnako ako aj kamera, krásne dlhé zábery, to môžem. A Zločin a trest je jedna z mojich najobľúbenejších kníh

Znásilnění (1988)

Páčilo sa mi, že film bol nejednoznačný, človek nevedel, na ktorú stranu sa má postaviť, zvažoval všetky pre a proti. To sa podarilo. Veľa vecí mi však prišla šablónovitých, čo sme už videli veľakrát. Ešte trochu sa dalo pohrať so scenárom, trošku väčší rozpočet a film nemusel byť taký komorný. Lepšie 3*

Občanský průkaz (2010)

Nemôžem povedať, že to bolo zlé, ale film má svoje muchy, ktoré zrážajú moje hodnotenie. Napríklad rozťahanosť. Už keď príde nejaký moment, ktorý sa zdá, že nakopne dej dopredu, príde brzda a film si ide opäť svojím tempom. Musím povedať, že bolo aj veľa zaujímavých momentov, ktoré doslova mrazili (situácia na colnici, mladý udavač), presne takýchto momentov tam malo byť čo najviac. Celkovo však lepšie 3 *

Vetřelci (1986)

Oproti jednotke posun, je to uveriteľnejšie, aj zaujímavejšie. Ako na scénu prišli mariňáci, malo to šmrnc, bol som rozhodnutý dať 4*, ale posledná pol hodina to úplne zabíja, maximálne bez uveritelnosti. Nemení to však nič na tom, že sci-fi horor nepatrí medzi moje obľúbené

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burton je majster atmosféry. To, ako ju dokáže vytvoriť a udržať v nej diváka, nevie asi nikto a toto umenie mu nezoberie nikto. Majstrovská výprava, kostýmy, to všetko robí Sweeney Todda zaujímavým. Ale...Prichádzajú piesne, ktorých je na môj vkus príliš veľa, nie sú zaujímavé, ani jednu som si nezapamätala a pôsobili na mňa rušivo. Takže vizuálna stránka je OK, "sluchová" však pre mňa nie. A inak, ústredná dvojica hercov sa mi páčila

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Príjemné prekvapenie. Film má dve časti: komediálnu, ktorá je fakt komédiou a ja som sa smial každú chvíľu na podarených a originálnych fóroch. V druhej časti Klik zachádza do drámy, ktoré tiež nebola na zahodenie a celkom som jej veril, nebyť scény v nemocnici, ktorá sa teda vôbec nepodarila. Inak nápad s diaľkovým je fakt skvelý a bolo z neho vyžmýkané fakt dosť. K piatej hviezde som mal fakt blízko

9 a 1/2 týdne (1986)

Ja som tam videl aj hlbšiu pointu. Mám na mysli závislosť jednej osoby od druhej, ktorá si ju pripúta k sebe a nechce nechať ísť. Okorenené príjemným sledovaním na Kim, s Mickey im to sekne, to sa musí nechať + milostné scény, najmä striptíz je skvelý. 63% sa mi zdá dosť málo, samozrejme, že zub času zapracoval, ale nemyslím, že až natoľko. Vzťah závislosti je vykreslený fakt dobre a zahraté to bolo od oboch dokonale uveriteľne

Srdcová sedma (1998)

Dôkaz, že aj romantická komédia nemusí byť otravná a nudná. Originálne podané, čím je film zaujímavým. Páčili sa mi obe verzie, ktoré boli síce oddelené, ale mali veľa spoločného. Čakal som, ako si scenárista poradí so záverom a k môjmu prekvapeniu to celkom zvládol.