Triky s trpaslíky (2017)

Videné so synom v kine. Slabota, pre dospeláka nič moc. Ani sranda, ani príbeh.

I dva jsou rodina (2016)

Film, ktorý vás chytí za srdce. Doslova. Kašľať na to, že ide možno o vypočítavosť a hru na city. Funguje to a to je dôležité. Veríte úsmevnej časti, veríte časti, kde Omar (paráda, nejde mu nefandiť. Asi najpozitívnejší herec súčasnosti), vychováva drobca (aj keď by sa tu dalo nájsť a vytknúť plno vecí, ale pri tom, ako plynie film, sa vám to nechce riešiť), veríte aj vážnej časti, kde prebieha súd a posledná vás zaklincuje. P. S. predsa len jedna vec, to si tá panička fakt nepamätala, že s koľkými černochmi pred 9 mesiacmi spala?

Kurýr: Restart (2015)

Kuriér po x-tý raz. Tentoraz však bez Stathama, čo je samozrejme prvá vec, ktorú si človek všimne, udrie mu do očí a bude ju hodnotiť. Je to jedno z tých pokračovaní, ktoré si chcú kúsok koláča ukrojiť z úspešnej prvej časti resp. častí. Väčšinou to bohužiaľ dopadne ako Kuriér 4 - slabým odvarom. Potešila scenéria južného Francúzska a Nice.

Newyorská romance (2013)

Začiatok je fajn, ale postupne, keď ide príbeh do pozitívnejších častí, uberá na kvalite, tempe a zaujímavých okamihov tu je veľmi málo. Priemer

Svátek matek (2016)

Tak toto celkom nevyšlo. Herecké obsadenie a názov sľubovali oveľa viac, ako som dostal. Sklamanie. Ako-tak obstál príbeh s Kate Hudson a samozrejme pohľadná Aniston. To však nestačí.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Konečne nastal čas, keď som sa aj ja odhodlal k tejto pravdepodobne najslávnejšej ságe. Kameň mudrcov je introm do série príhod malého veľkého čarodejníka Harryho Pottera. Veľké množstvo nápadov, ktorými film srší, oceňujem. Význam dostanú väčšinou v ďalších dieloch. Krásne boli samozrejme aj exteriéry. V jednotke mali tvorcovia nevďačnú úlohu, museli predstaviť celé osadenstvo, školu, proste všetko v Rokforte. Kvôli tomu možno vyzerá jednotka rozťahane, vláčne a bez hlavnej nite (tá príde v druhej polovici). Áno, je to viac-menej detské, aj triky, kúzla a čary sú (zatiaľ) prevažne skôr pre deti, ale myslím, že je to hodný začiatok celej série, ktorý mňa rozhodne nesklamal. Nutno povedať, že som nečítal ani jednu knihu.

Slečna Marplová - Ohlášená vražda (2005) (epizoda)

Čítal som knižnú predlohu, čo v tomto prípade trochu zráža body filmovej adaptácii. Viacero vecí je zmenených, niekedy to pôsobilo rušivo a niekde sa to nehodilo (výstup Mici v závere nedával žiadny zmysel, prišiel tesne pred odhalením a v knihe bola práve Mici tá, ktorá pomáhala odhaliť vraha). Niektoré veci boli prakticky len naznačené a nedotiahnuté. Na druhej strane, samotný príbeh je fajn, divák je v napätí po celý čas, vrahom môže byť hocikto. Pekne vykreslený anglický vidiek.

Ferdinand (2017)

Dobré. Ferdinand má zaujímavý príbeh, vtipné postavy, fungujúci scenár, nenudí. Tak to má byť. V kine sa bavili nielen deti, ale aj dospelí.

Manžel na hodinu (2016)

O dosť horšie ako jednotka. Chýba vtip, dej a hlavná dejová linka s Polívkom a dvojicou žien slabá a žiadna sláva. Asi najvtipnejšie bolo chytanie wifiny z autobusu.

Doba ledová (2002)

Sranda, ako si celý film dokáže ukradnúť pre seba veverička, ktorá tam je dokopy možno 5 minút. Ale inak na jednotku Doby ľadovej sa dobre pozerá, aj keď to pozeráte piatykrát po sebe, nie je to otravné. V podstate už klasika.