Mrtvý sníh (2009)

K dokonalosti chybělo pár záběrů na dámské poprsí ideálně vůbec nezapadající do předchozího děje. Bravo, skvělá zábava, podařené gore-efekty a pomrkávání na hororové fandy.

Lolita (1962)

Po shlédnutí bych se nejspíš do knihy nepustil. Dialogy a vůbec uvěřitelnost celého příběhu je prostě lehce za hranou což výslednému emocionálnímu vypětí v závěru notně ubírá, stále se však jedná o výbornou filmařinu a samozřejmě kontroverzní námět.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Popravdě si myslím, že nás Banksy všechny pěkně vosral. A to přímo z plátna. A my mu to pěkně sežrali. Ale mě to chutná tak co. Líbí se mi to že dokument nakonec přinese ještě víc otázek než měl divák před ním.

Biting Elbows: Bad Motherfucker (2013) (hudební videoklip)

Nemá chybu. V akčním náseru "na pár minut", kde vo co de pochopíte během zběsilý akce do který hraje peckovní muzika. Efekty co by mohl kde kdo závidět. First person tomu maximálně sluší, je to slušně prostříhaný ...jo ...a dýlka je tak akorát :-) Maximální spokojenost

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Nestárnoucí klasika mého dětství a i přesto, že humor již neshledávám tak nesmírně vtipný jako kdysi, pořád má film spoustu světlých míst, drobných gagů a celkově ten odlehčený pohled na válku mám stále v oblibě. Scénka shánění žrádla u chamtivého prodavače je legendární.

Superpoldové (2001)

Pod vlivem daných látek s sníženým prahem vnímání snesitelná komedie. Jinak se bojím že blbost.

Avengers (2012)

Dost to trvá než dojde na tu pravou akci, hodně z charakterů spíš sere než těší, Stark je zmrd až moc, Kapitán je ...no ..asi jak v jeho solovce jen o krapet lepší ...ale furt to není nic extra. Body za Hulka, Thor taky nebyl zlej ...ti dva ne-super jsem moc nechápal ..ale čert to vem. Bavit se u toho dá ...ale žádná velká paráda se nekoná

Chceš mě, chci tě (2009)

V žánru se moc nepohybuji nicméně nedávno jsem měl tu čest vidět "Kamarád taky rád" a nutno dodat, že ten film ve mně rozsvítil jiskřičku naděje, že bychom třeba mohli k romantickým komediím přistupovat alespoň trochu inovativně. Tento film je bohužel ukázkou šablonovitého příběhu, který s trochou cynismu můžete dělit na fáze a odhadovat činy budoucí. A to prostě smrdí. Navíc neustálé pachtění se ve stereotypech, tvoření obecných pravd a podobně sice nahrává konci, kde se "nečekaně" mistr tesař utne, ale budete nuceni tyto žvásty poslouchat valnou většinu stopáže filmu což přinejmenším rozčiluje. Teda pokud vám to nepřipadá vtipné. Ale fakt zas se musí nechat že ústřední dvojici to sluší a pokud člověk nic moc nečeká, nebude zklamán. PS: zrovna jednu z těch nejhloupějších poznámek ve filmu aka Sex ve městě, nedávno citovala moje ex. S ohledem na kontext jsem se při jejím objevení právě v tomhle filmu velmi škodolibě bavil.