Sázka na nejistotu (2015)

Strašně chaoticky natočený film. Navíc všechny fakta už jsem znal. Takže pro mě vcelku o ničem. Ale pár zajímavých věcí tam přeci jenom zazní. Jako třeba to, že lidi víc zajímá, kdo jde na odvykačku, než to, jak je banky odírají. Dobře vám tak.

45 let (2015)

90 minut čekáte na nějakou pointu. A ona se nedostaví. Rampling je zde jako Gosling - celý film čumí do blba a říká tomu herectví. Jediné, co stojí za zmínku, jsou pes a Škoda Octavia.

Deadpool (2016)

Troufám si tvrdit, že na první pokus všechny ty vtípky a odkazy prostě nikdo nemůže pobrat. Rozhodně nejvtipnější komiksovka ze všech. A to včetně úvodních i konečných titulků. Při lámání končetin už jsem regulérně brečel smíchy. No a skoro vyprodané kino jsem viděl naposledy tak před deseti lety. Sequel s Cablem si nechám líbit. Poznámka k českému překladu - dvojku dostaneme na kabelovku?! Fuka ty jsi regulérní k...t!

Spotlight (2015)

Každý pokus ukázat pravdu o té nejhorší organizaci všech dob se počítá. Jen je škoda, že bude vždy dost slabomyslných, kteří to nikdy nepochopí. Všechna čest takovýmto novinářům. Patří k vymírajícímu druhu. Film moc pěkně pracuje s postupně odhalovanými fakty. Ten závěrečný seznam je celkem děsivý. Jo a Ruffalo je prostě borec. O tom žádná.

Room (2015)

Výborně natočený film, který klade ty správné otázky. Naprosto se vymyká všem klišé tím, že se soustředí čistě na oběti a jejich pocity a ne na samotný čin. Brie Larson válí a přeju jí za to plešouna.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak po traileru se člověk těší na drsnou krimošku z prostředí mexických kartelů a pak dostane tohle. Po úvodní akci doporučuju vypnout. Už se totiž nic nestane. Pak už to jde do kopru mílovými kroky. O konci a rádoby pointě už ani nemluvím. Škoda toho pěkného obsazení. Jo a ten název je poněkud zavádějící, ne? Jediný sicario je totiž v názvu.

Creed (2015)

Ten samý případ jako nové Star Wars. Všichni to chválí pouze z nostalgie, ale ve skutečnosti je to naprosto sterilní nuda o ničem. Navíc soundtrack snad dělal mentál na cracku. V paměti uvíznou jenom dvě scény. Hřbitov a běh s motorkama.

Vykolejená (2015)

Když už Apatow neobsadí do hlavní role svojí uječenou manželku, tak nám předhodí vorvaně s prasečím xichtem. A my máme baštit to, že se o ní chlapi předhánějí. Celý film má pouze dvě pozitiva. A to jsou John Cena a LeBron James. Všechno ostatní mi může hupnout na cara.

Kobry a užovky (2015)

Film úplně o ničem. Jeden je dementní fetka a druhý vyčůranej měkoň. Vůbec mě nezajímali a mohli klidně zhebnout oba. Světu by se jenom ulevilo. Stále jsko kafemlejnek opakuju, že Češi už prostě točit neumí.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Samozřejmě jsem čekal od Disney (pračka na peníze) a Abramse (totální diletant) něco průměrného, ale takovou tragédii vážně ne. Vykradený příběh prostě nestačil, on musel dokonce přesně kopírovat i některé scény. Příběh nula, logika nikde, herci průměr, záporák uplakánek a tak dále. Kratší bude si vypočítat klady. Daisy je koukatelná a BB 8 je roztomilý. Prostě totální urážka všech pravých fandů. Dokonce podezřívám Abramse, že scénář konzultoval s tím dementem Lindelofem. A ruku na světelný meč - všichni kdo jdou nad 3 hvězdy to dělají pouze z nostalgie. Což je smutné a ubohé. Takhle se totiž ničeho lepšího nedočkáme. Lucasi, ty blbe, snad ti ty 4 miliardy stáli za takovou potupu tvého kdysi nádherného vesmíru. Aby tě kopla bantha!