Gladiátor (2000)

Velmi kvalitní popcorn. Hlavní tahouni filmu jsou herci, hudba a nehollywoodský závěr. "Všichni jsme jen stín a prach."

Matrix (1999)

Vítejte ve skutečném světě. Naprosto geniální myšlenka Wachowských z doby, kdy ještě měli koule. Oba. Jen už neměli točit ty nablblý pokračování.

Obvyklí podezřelí (1995)

Kdo viděl, ví svoje a kdo ne, ať to hned napraví. Nebo si pro něj přijde Keyser Söze. Čekal takový konec vůbec někdo? Já tedy ne. A to je dobře.

Madisonské mosty (1995)

Film, ve kterém se na první pohled zdánlivě nic neděje. Ale jak to vře uvnitř, to je prostě lahůdka. Závěrečná scéna v dešti je prostě dokonalá.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Varování pro ty dva bezďáky, kteří to ještě neviděli. Komentář obsahuje spoilery. Jsem fanoušek komiksů a PROTO jsem byl dokonale otráven a zklamán. Většinu filmu se jenom kecá a přesto se nic neřeší. Z geniálního Luthora je Luthor magor. Amazonka Diana, jejíž jméno ani nezazní, je dle očekávání jenom věšák na haldu kostýmů. Dokonce si v soubojích ani nestihne rozmazat make-up. A co Snyderovi nikdy neodpustím je to, že z Batmana udělal normálního psychopata. Batman nemučí, nestřílí, nezabíjí. To je kánon, ty blbe! A jaká že je jeho motivace pro to, chtít zabít (páč zajmout nestačí, že) Supermana? Prevence. Co kdyby. Pochválit lze jenom Afflecka. Myslím, že snad všechny přesvědčil, že Báťu v pohodě zvládne.

Kniha džunglí (2016)

Koukat se na to dá a příjemně to utíká. Ale k vyššímu hodnocení bych potřeboval méně té otrocké adaptace a více temnoty v příběhu. Zamrzelo pouhé cameo Ká. Scény se slony absolutní top. Viděno na CSFD projekci, takže za ty prachy dobrý. PS pro Disney - přestaňte do všech svých filmů cpát ty otravné písničky.

Lovec: Zimní válka (2016)

O něco lepší než jednička, ale stále slabota. Navíc průhledná jako led. A k tomu trestuhodně nevyužitá herecká sestava.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Česká gangster škola jede do světa a ten se nestačí divit. Toaleťák na Seychelách nejvíc.

Gangster Ka (2015)

I kdyby byla pravda jenom půlka, tak je to nářez. Člověk při sledování neví, jestli se má smát nebo začít brečet. A kolik takových nám tu ještě běhá a kolik dalších ještě přijde? Jinak ale díky za jeden z mála kvalitních českých filmů. To se nám tu povede jednou, maximálně dvakrát za rok. Takže spolu s druhým dílem je letos vybráno. Škoda.

Iracionální muž (2015)

Woody začal na stará kolena rozebírat prapodivná témata a už to jaksi není ono. Ale pořád mě to baví a Emma mě asi nikdy bavit nepřestane.