Grindhouse: Machete (2007)

Každopádně nejlepší trailer v Grindhouse, naštěstí už ne fake trailer. Action... Suspense... Emotion... Machete... Nemůžu se dočkat, to bude nářez. Dannymu to s mačetou sekne to se musí nechat. A s více mačetami mu to sekne ku*evsky. Už aby to bylo Roberte! "Please father, have mercy!" - "God has mercy, I don't!" 95%

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Bohužel nechápu, proč tento film má tak nízké hodnocení. Pravda je trochu více uštěbetaný, ale s rukou na srdce, vždyť tam hraje osm ženských, tak co se dalo čekat:-) Film se pěkně pomalu rozjíždí, což nevidím vůbec jako mínus a i dialogy nejsou špatné. Člověk stále, čeká kdy už to nastane, jak to stálo na tom plakátu:"These 8 Women are about to meet 1 diabolical man!" Potom to vypukne. Při závěrečných 30 minutách jsem nemohl ani dýchat. Úžasný kaskadérský kousek Zoe Bell mě uchvátil, ještě k tomu na kapotě Dodge Challenger 1971(celý Vanishing Point mi probleskl hlavou a za takové auto bych tam nechal i mou kamarádku:-). Co Zoe umí, je až neuvěřitelné! Při jednom nárazu se otočit na kapotě o 180° a chytnout se rukama přední masky, či kopat Kurtovi ještě zlostně do auta. Tomu to taky sedí v černém bouráku s lebkou na kapotě, to se musí nechat. Když to shrnu, krásná auta, luxusní bar, kde bych byl pečený vařený, pěkné ženy, dobrá hudba, brilantní kaskadérský kousek a trochu čisté nefalšované pomsty nakonec. Vychutnal jsem si tuhle jízdu. Dobře Quentine 93%

Smrtonosná past (1988)

Diamat kinematografie. Kdo nezná jméno John McLane a Hans Gruber. Nádherná podívaná, jak John odrovnává jednoho zaporňáka za druhým. Originální humor mu taky nechybí. "Attention, whoever you are, this channel is reserved for emergency calls only." - "No fucking shit, lady! Do l sound like I'm ordering a pizza?" 97%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Legendární a kultovní seriál doby. Člověk si ho musí zamilovat hned, jak vidí nozdry jak vítězný oblouk, který zkoumá kontejner na odpadky a hledá Quagaarského bojovníka, či Listrovy vesmírné příušnice nebo nakonec Eso surfujícího na krokodýlovi. To je frajer! 100%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Při pohledu na hymim by chtěl být člověk součástí této party. Bohužel poslední řady už není Barney co býval, což mě mrzí. Chybí mi zanechané ženy duchem či astronautem, co musí odletět hned příští ráno, chybí mi Master of Possimpible. Pevně doufám že se Barney "napraví". 90%

Sbal prachy a vypadni (1998)

Vzhledem k tomu, že jsem tento film viděl jako první a následovně Snatch a Rockrollu, je pro mě ten nejpovedenější. Při pohledu na to jak se pomlátí badnda lupičů a dýlerů, kteří si jdou zhasit žáhu a hrdinové bez škrábnutí vyklouznou, mi až tekly slzičky. Navíc ještě potom po příchodu do rozstříleného kanclu Sekyry Henyryho a pár mrtvolami, zase žádný přeživší a ještě s kecem "Oh no, not again" už jsem měl opravdu dost. Guy Ritchie mi kápl do noty. 90%

Pokrevní bratři (1999)

Nabitý od začátku až do konce, nejen pořádnou akcí, ale skvělým humorem, který si vychutnávám pokaždé jako i skvělé herecké výkony. Jedna brutální scéna střídá druhou. Navíc oba dva irští bratři Connor a Murphy McManusovi se skvěle doplňují a s bouchačkami se snad již narodili. Ješte se slovy, když spadnou ze šachty a vystříli celý ruský gang, v krásném Max Payne bulettimu, následně Connor vyčítavě řekne Murphymu: "Well, name one thing you're gonna need this stupid fuckin' rope for" jsem se smíchy neudržel a následně další scéna, když příjde Funny man Rocco. Hotovo. Willem Dafoe se svou pikantní rolí taky blýskl, jakožto i David Della Rocco třeba se scénou, kdy si chce ustřelit palici, jestli mu jeho přítelkyně řekne jméno té zas*ané kočky. Neznám lepší film tohoto žánru. 96%