• Pohádka

Zaklínač (2019) (seriál)

Napsal bych k tomu celkem dlouhy komentar, ale driv nez jsem ho zacal psat, jsem udelal chybu a precetl jsem si komentar od Morien, takze bych to jen opakoval, ale stejne to tak trochu udelam. Duvod proc si tento serial nezaslouzi vic hvezd a mozna spis prave jeste min je predevsim to, ze to cely vzali strasne z rychliku bez jakyhokoli duvodu a uvodu. Originalni pribeh Yenn je vlastne uz odbitej a Ciri vyplnuje drahocenej cas pobihanim po lese. Tvurci se strasne chtej odlisit od hry a knizni predlohy, ale zaroven pocitaj s tim, ze divak uz vsechno podstatne vi a nenamahaji se s zadnym vysvetlenim, ci zasazenim do sveta. Knizni predloha, ale i ta herni je take pro me mnohem vtipnejsi a to uz se tvurcum serialu nepodarilo prenest vubec, mozna za to muze i obsazeni, ale jsou to i samotne dialogy. Holt velke teseni nasleduje velke zklamani. Druhou serii a potazmo nasledujici asi take zhlednu, ale je to spis bezmyslenkovite odreagovani. Neco, jako kdyz se moji rodice divaji na Ordinaci, akorat tady je/bude vice akce.

Le Mans '66 (2019)

Srovnaní s Rivaly je tu naprosto jasne, a pro me Le mans vyhrava na cele care. Predevsim diky zaveru, a samotnemu zavodu, ktery byl od zacatku az do konce napinavy jak ksandy. Fakt jsem skoro ani nedychal a cely film byl neuveritelne poutavy a nebal bych se ho doporucit i sirokemu publiku, ktere motorismu treba az tolik nefandi, ostatne mezi ne se asi i sam tak trochu pocitam. Rad bych jeste vypichl, ze na pozadi neprobiha zadny dodatecny a podradny pribeh (milostne etudy ani reality show) i samotne dialogy, ktere atmosferu a zabery kamer jeste dost povysily, obsahovaliy vtipu vic jak lecjaka komedie a zaroven nebyly jen vyplni mezi jednotlivymi zavody.

6 underground: Tajné operace (2019)

Solidni akcnak, trochu slabsi dialogy, ale akce, akce je prehrsel a pritom neomrzi. Kam se hrabe nekonecny Fast & Furious. 80% 5* davam predevsim kvuli tomu abych tomu pomohl do cerveneho oramovani zde na csfd. P.S.: U tohoto snimku bych se navic nebal ani pokracovani

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Parodie, ktera nebyla vtipna. Vubec jsem tento film nepochopil, fakt obrovska nuda ani CR v zaberech to nezachranila.

Černobyl (2019) (seriál)

Hodne surove a drsne, zabery na tela v rozkladu z radiace i jen cely ten psychicky tlak z tohoto "miniserialu" je opravdu velky. Presto jsem rad, ze jsem to cele zhledl, a jeste vic jsem rad, ze se neco takoveho vytvorilo. Co vic, je to opravdu hodne kvalitne zpracovane, kvalitni herecke obsazeni a snad i diky tomu vsemu si to nalezlo cestu k tolika divakum a to je bezesporu dobre. 100% urcite, jen moc nechapu, jak to muze byt nekoho nejoblibenejsi serial, poteseni mi to totiz zdaleka neprineslo.

Panství Downton (2019)

Urcite je to jen a pouze pro divaky serialu, o tom pochybovat nikdo nemusi. O tom, ze si to muze uzit i nekdo, kdo serial nevidel... Mozna, ale pak to bude jako, kdyz poslouchate cizojazycnou pisen. Pro divaky serialu to bude pohlazeni. Krasne a dustojne rozlouceni s prijemnou zapletkou s dialogy, ktere k tomu neodmyslitelne patri.

Aladin (2019)

Strasna skoda, ten prostredek byl suprove naslapnutej. Plny humoru a napadu.. ale stejne jako to zacalo to i skoncilo, plne klise a trapnych chvil.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

8. Serie je pro me zklamanim. Logicky chyby, ocekavatelny dej a spoustu infantilnich zaberu(zvlaste posledni dil), ktere me k cele serii zkratka nesedi. Kdyby 8. serie byl jiny serial s jinymi postavami tak by cloveka mohlo napadnout, ze to je neco jako GoT jen podle draku a to je proste malo..Osobne mi prijdou spis zabavne vsechny ty chyby s kelimkama apod, ale mozna to prece jen trochu ukazuje na nejaky spech a chut kout zelezo dokud je zhave... Fakt, ze se od 8. serie uz G. R. R. Martin uplne distancoval je asi varovani samo o sobe. I tak serial jako celek je fenomen a myslim, ze se stal i kultem.

LOVEní (2019)

Pro Pardubaky celkem dobra podivana. Jen je skoda trapne prehravane Evy - IT girl a trochu trapneho konce. Jinak bych hodnotil i lepe. Chapu, ze pro nekoho kdo videl Pardubice jen z vlaku to asi moc zajimave nebude a bude to spis podprumerna romanticka komedie, kde se zrovna za bricho popadat nebudete.