• Pohádka

Kouzelný Silvestr (2013) (pořad)

Proč se takřka všechny velké televizní produkce poslední doby musejí vyrábět v česko-slovenské koprodukci?!

České století (2013) (seriál)

Silně zjednodušující, historicky ne zcela podložené, ale přesto velmi dobře koukatelné... nenudil jsem se ani chvilku.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Snažit se docílit úspěšného výsledku tím, že okopíruji Tři oříšky pro Popelku a Mrazíka, mně moc nápadité napřipadá. Nicméně, nemůžu říct, že by mě film nějak výrazně nudil... koukatelné to bylo, ale mezi mou českou pohádkovou klasiku se tento kousek nezařadí ani náhodou!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Úvod do dalšího dobrodružství ve Středozemi se Peteru Jacksonovi povedl na výtečnou. Skvěle vybraní herci, podmanivá hudba, nádherná novozélandská krajina a opulentní digitální triky, které diváka hned od počátku vtáhnou do děje. Jistě, neubráníte se srovnání s předchozí trilogií, mnohé věci vám budou připadat povědomé, některé scény možná i trochu rozvláčné. Přesto tvrdím, že Hobit: Neočekáváná cesta patří ke snímkům, které přinášejí jistotu skvělé a vkusné zábavy, což v dnešní době stojí jistě za vyzdvižení. Viděno ve 2D s českými titulky (Cinestar Hradec Králové, 15.12.2012).

Mrazík (1964)

Osobně jsem nikdy nepochopil, proč se tato slátanina u nás setkala s takovou oblibou... jedině snad kvůli dabingu.

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Opravdu si tohle český film zaslouží? Lucie Bílá je jistě velmi slušná zpěvačka, o tom není sporu. Ale jako moderátorka nejprestižnějších českých filmových cen? Je mně líto, že se mezi filmovými osobnostmi nenajde nikdo, kdo by dokázal kultivovaně a bez laciných vtípků provést 100 minutami přímého televizního přenosu.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Saxána a Lexikon kouzel, aneb jak netočit film v 21. století. Hrůza a děs, stále přemýšlím, zda jsem to peklo na plátně skutečně viděl či to byla jen noční můra.

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Po dlouhé době jsem u přímého přenosu vyhlašování českých výročních cen dobře bavil. Pořad svižně ubíhal, moderátor vcelku neokoukaný a docela vtipný. Jenom ten vtip s Ježíšem mně přišel docela za hranou, ačkoliv nejsem věřící, myslím, že spoustu lidí mohl urazit. Ale popravdě, zasmál jsem se mu taky.

Air Force One (1997)

I když je americký vlastenecký patos v některých scénách až úsměvný, přesto si nemůžu pomoci a napíšu, že jsem se u filmu velmi dobře bavil. Skvělé herecké obsazení - Harrison Ford, Glen Closeová a Gary Oldman jsou zárukou kvalitní zábavy. Dávám 80 %.