• Pohádka

Anděl Páně 2 (2016)

Příběh s krásnou vánoční poetikou, líbivou hudbou a herecky vynikající ústřední dvojicí Trojan/Dvořák. Tradici české filmové pohádky Anděl páně 2 rozhodně ostudu nedělá, spíše naopak.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Pohádka kombinující motivy filmů S čerty nejsou žerty a Hrátky s čertem, ale v porovnání s bídou pohádkové produkce posledních let fungující děj a výborní herci v čele s Jiřím Lábusem.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Pro mě jednoznačné zklamání. Okopírovaná Nová naděje jako vyšitá... nadšené ohlasy a recenze přičítám reklamní masáži před uvedením do kin. Vždyť na tom filmu není takřka nic originálního/původního. Proboha, J. J. Abramsi, to sis tak málo věřil, nebo jsi to dostal příkazem??? Pokud má být vykrádání starších filmů novým trendem, přestávám chodit do kina.

Marťan (2015)

Po dlouhé době film, u kterého jsem se ani jednou nepodíval na hodinky. Strhující. Za mě 90 %!

Jurský svět (2015) odpad!

Absolutně nechápu nadšená hodnocení doprovázející tento film. Prvnímu dílu série nesahá Jurský svět ani po drápek toho nejmenšího ještěra... Snímek plný klišé, totálních nelogičností a pro mě nesympatických herců... Často jsem si říkal, že tvůrci museli přijít o poslední zbytky soudnosti.... Ochočení raptoři pomáhající lidem? Hrdinka běhající celý film po středoamerické divočině v lodičkách? Spielbergu, na tvém místě bych zakázal, aby se moje jméno objevilo v závěrečných titulcích... Za mě palec dolů....

M*A*S*H (1972) (seriál)

Patrně můj nejoblíbenější televizní seriál vůbec. Jeho sledování je pro mě pohlazením po duši. Skvělé obsazení, atmosféra i herecké výkony. Musím také pochválit český dabing... ne snad jeho technické zpracování, ale úžasný výběr českých hlasů. Od českého televizního uvedení M.A.S.H. si už neumím představit Alana Aldu bez hlasu Pavla Trávníčka.

Někdo to rád horké (1959)

Ke sledování této legendární komedie jsem se poprvé dostal až o Vánocích 2014. Některé vtipy mně časem přišly poněkud vyčpělé, ale i tak jsem se skvěle bavil. Při sledování Marylin Monroe jsem nedokázal uvěřit, že s ní při natáčení právě tohoto snímku byly takové obrovské problémy... ale nikdo není dokonalý. :) Jinak skvělý dabing staré české školy.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Proč Česká televize investuje naše prostředky do slátaniny, kterou bych se já osobně odvážil pustit hluboko po půlnoci v průběhu silvestrovské noci?

V oku tornáda (2014)

Katastrofický film, na který jsem se velmi dlouho těšil, a u kterého jsem se, i díky devadesáti minutové délce, ani chvilku nenudil. Vizuální efekty na velmi slušné úrovni, zvuk vynikající (Dolby Atmos) a herci mě také nezklamali - hlavní hrdina z Hobita a ředitel střední školy z JAGu. :)

TýTý 2013 (2014) (pořad) odpad!

Vítěze ankety hodnotit nebudu a ani nechci... diváci hlasovali tak jak chtěli a vítězům gratuluji. Co ovšem pochopit nedokážu je, jak si může Karel Šíp dovolit odmoderovat přímý přenos způsobem, že celou průvodní řeč PŘEČTE z papíru? Tragický, opravdu tragický výkon moderátora, který navíc nevhodně skákal do řeči pozvaným hostům, snížil úroveň celého pořadu.