Mr. Bean (1990) (seriál)

** Mr. Bean žil, žije a bude žít v našich srdcích pořád! Tenhle seriál podle mě nikdy neomrzí. Vzpomeňte si na má slova za x let. 100%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Ale tak...dvojku jsem si přece nemohl nechat ujít, když už jsem viděl první díl, ne? :) Můžu vám říct, že tohle byl ten nejnechutnější film, co jsem kdy viděl. Nepamatuji si na krutější a takhle nechutný film. Pokud máte silný žaludek, jděte do toho. Od poloviny filmu vás čeká opravdu brutální horor. Tenhle díl se mi líbil víc, než jednička, takže dávám 60%

Horší už to nebude (2006)

Ferrell umí hrát i smutné a vážné role a Maggie Gyllenhaal si mě získala. O Dustinovi a Emmě Thompson není třeba pochybovat - oba jsou velmi kvalitní herci. Do filmu se divák pořádně ponoří až po úvodních 30. minutách, takže pokud tomu dáte šanci, čeká vás příjemné překvapení a zároveň povedená spíše dramatická komedie. 80%

Slunce, seno, erotika (1991)

NOVA - Klasika, která mě osobně zatím ještě neomrzela. Když to dávají v TV, většinou zasednu. Procentuálního ohodnocení se zdržím, ale vzhledem k tomu, že jsem film viděl už alespoň 8x, né-li vícekrát, dávám 4 hvězdičky (with J.) // (19.3.2014) PRIMA - Opět to jedna z českých televizí vysílala a já zasedl. Jak jsem se posledně zdržel procent. hlasování, nyní si to neodpustím. Já se dobře bavil a některé hlášky (hlavně od Kelišky) byly fakt super. 80% // (20.8.2016) PRIMA - Stále 80%.

Vyvolený (2000)

** Willis válí, Jackson válí, Wrightová válí a malý Clark se taky trochu povaluje:) Zkrátka hodně dobrý thriller s tajemnou atmosférou a povedeným hudebních doprovodem. Úplný závěr filmu - co k tomu dodat? To vás posadí na prdel (pokud stojíte) a vyhodí vám hubu z pantu, jak budete mít překvapením otevřená ústa :) Závěr filmu považuji za jedno z nejpřekvapivějších filmových závěrečných rozuzlení, co jsem kdy viděl. Nicméně druhá projekce mě tolik nezbombardovala jako ta první (po které jsem pálil 5 hvězdiček). Jednu tedy ubírám, ale 100% si film v budoucnu rád vychutnám znovu. 84%

Ti druzí (2001)

Věřím, že v roce 2001 byl tento horor pecka a hodně lidí z toho bylo unešených. Důkazem toho je v současnosti 286. příčka mezi nejoblíbenějšími filmy a 84% na kontě. Nicméně v roce 2012, kdy jsem tento film viděl poprvé, nemůžu hodnotit příliš vysoko. Za svůj život jsem viděl již mnoho duchařských filmů, které podle mého The Others přehrály a u kterých jsem měl daleko větší husinu než v tomto případě. Na druhou stranu velmi oceňuji výkon Nicole Kidman, zajímavě strašidelnou atmosféru a také překvapující konec. 68%

Turnaj zabijáků (2009)

Normálně uvažující a alespoň průměrně inteligentní člověk tento film zpravidla odsoudí. A já se také přidávám, film je jedna velká hloupost. Nicméně když se na film trochu zadíváte, nedá vám to a chcete vědět, kdo nakonec přežije, jak to dopadne s "Otcem" a kdo skutečně zabil Joshuovu manželku. Navíc film nemá kupodivu hodně hluchých míst, akcí je přiměřené množství a 90-ti minutová délka je také v pohodě. Takže film většina dokouká do úplného konce. Škoda, že nevydržel déle můj oblíbenec Scott Adkins. Když to tak sečtu, ve finále dostává divák nadprůměrnou akční vyvražďovačku. Nebudu se stydět za poměrně vysoké hodnocení a z lehce odborného pohledu chválím akci, napětí, obsazení a ne úplně stupidní příběh, který akční filmy často mají. 70%

Wanted (2008)

Film s nejvíce "what the fuck" a "no shit" scénama, co jsem kdy viděl. Efekty povedený, vo to nic. Navíc Pendolino, Lada, Favoriti, Klaus na bilbordech,...to mě fakt pobavilo :) ale film jako takovej byl fakt moc :) Potěšila mě mini role Davida O'Hary - podle mě je to kvalitní herec s fakt cool hlasem. Což třeba o Jamesi McAvoyovi rozhodně říct nemohu (je to ňouma). Wanted hodnotím 65%

Vendeta (2011)

A opět nebudu souhlasit s většinou z vás. Vendeta má na kontě 58% a všude samá silná kritika. Nevím, jestli začínají být uživatelé čsfd náročnější, ale pak si nedokážu vysvětlit, když hodnotí povedený thriller dvěma, max. třema hvězdičkama. Vždyť toto byl velmi napínavý a překvapující film s populárních Cageem. Co víc si přát? Nebo také je to ve skutečnosti tak, že film je pakárna a já byl při sledování velmi shovívavý a nenáročný. Každopádně mě film oslovil a po celou dobu jsem byl napnutý a vcítěný do Cageovi role. Sám jsem si říkal, jak bych se na jeho místě choval já. Brzy vyjde film s CZ dabingem (pan Mahdal se opět ujal hlavní role), takže kdo ví, třeba si brzy dám repete. 75%

Best Laid Plans (2012)

Jsem rád, že jsem svými čtyřmi hvězdičkami pozvedl hodnocení tohoto povedeného dramatu z 62% na 63%. Best Laid Plans je založený na kvalitních výkonech britských herců, kteří odvádějí kvalitní práci. Film je smutný, hodně emotivní (zejména závěr) a hlavně po celou dobu u diváka vzbuzuje zájem. Stephen Graham zde podal podle mého životní výkon. Je vidět, že nejenom role gangsterů mu jdou. A co se týče Davida O´Hary, je mi čím dál víc sympatický. Vyhledám jeho další filmy. Každopádně doufám, až se dostane film do distribuce, nebo ho zaznamená široká veřejnost, aby ho kritika nesežrala jenom kvůli tomu, že se může zdát, že film hraje na city. Mám tím zejména na mysli vztah mezi dvěma retardovanými lidmi. Taky si přejme, aby po přeložení do češtiny dostal film povedený název. (Navrhuji: "Podle nejlepšího plánu" - to by myslím filmu celkem slušelo). Po prvním shlédnutí hodnotím malinko s rezervou, ale určitě za nedlouho plánuji další shlédnutí. Prozatím 75%