Sedm statečných (2016)

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Fuqua mě opět a znovu utvrdil v tom, že je pán režisér a že ho mám právem mezi TOP režiséry. Vezměte si, jak široké spektrum filmových žánrů má Fuqua v repertoáru - western (Sedm statečných), sportovní (Bojovník), akční (Odstřelovač či Equalizer), historický (Král Artuš), sračka (Pád Bílého domu), krimi (Nejlepší z Brooklynu), válečný (Slzy Slunce), atd. Zpátky k filmu... To, co nám bylo po celých 130 minut servírováno, byla prostě lahůdka. Já osobně jsem fakticky hltal každý záběr, každou scénu a ani na moment mě to nenudilo. Akce naprosto skvěle natočeny (hlavně přehledně bez onanující roztřepané kamery), herci výborně vybráni (každá postava měla dostatek prostoru a své charisma), gradující napětí s podmanivou hudbou pana Hornera, kde všechno vyvrcholí grandiózní finální přestřelkou. Čili...Naprostá spokojenost! Bez váhání dávám hned po prvním shlédnutí plný počet hvězdiček. 90% (with J.) PS: To, že se daly na projekci koupit lístky a díky tomu se diváci dohadovali kdo kde bude sedět....LOL :-))

Hříšný tanec (1987)

NOVA HD - To se mi tak prostě přihodilo, že jsem jeden páteční večer náhodou zasedl k TV a "náhodou" začal sledovat tento profláknutý, leč stále skvěle koukatelný, Hříšný tanec. Nejsem z toho samozřejmě tak odvařenej jako dámský fanklub, ale uznávám, že 76% a 158. místo mezi nejoblíbenějšími filmy je oprávněných. Za mě 80%.

Rapl - Bludný kořen (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Tak tenhle díl mě bavil snad ze všech čtyř zatím nejvíce. Opět se posouváme v událostech okolo Kuneše dále, máme nové indície k Haně W ., takže se to parádně rozjíždí. Znovu chválím autentičnost, kamerové filtry :) a faktem je, že jsem opět na 60 minut s velkým zaujetím sledoval. 80% (with J.)

Rapl - Smrt na lovu (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Třetí díl je pro mě, stejně jako díly předešlé, čtyřhvězdičkový a o chlup mě bavil více než díl druhý. 72% (with J.)

Rapl - Křížová cesta (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Pohoda. Ne tak kvalitou výrazný jako díl předešlý, ale i tak chválím zpracování. 70% (with J.)

Rapl - Nástřel (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Laťka nastavena vysoko. Hodně dobrý první díl, který navnazuje. Tak snad kvalita rapidně neklesne. 80% (with J.)

Poslední rudý princ (2015)

ČT2 HD - Super. Jsem nadšen. Mám rád všechny dokumenty o KLDR. Tenhle řadím jako jeden z TOP. Dokonce jsem ho zčíhnul během 24 hodin 2x :) Proto 5 hvězd. 90%

Fokus Václava Moravce (2015) (pořad)

ČT 24 - Hodnotím na základě dílu "Doba Konzumu", který mě zaujal. Zajímaví hosté (zejména pan Horáček či Sedláček), stejně tak zajímavě pojaté 2 hodiny. 80%

Old Surehand (1965)

ČT2 HD - Bylo to jiné, ale ne špatné. Winnetou tu sice hraje druhé housle (už jen nástup má přesně v půli filmu), ale Old Surehand svým osobitým hraním to celkem utáhne. Jen na tom českém dabingu se dost šetřilo :-) 70%

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

ČT1 HD - Sice hodnotím s mírným zpožděním, ale to neva. Tenhle díl, kde se legendární dvojice setkala naposledy, byla důstojným zakončením. Tenhle díl mám rád. 80%