Legenda Van Damme (2011) (seriál)

Nikdy som Van Dammea nemal velmi rád. Ale dá sa povedať že som mu tento dokument zožral aj s navijakom. Jean Claude je naozaj pokorný človek, ktory lutuje svoje chyby, a mne neostava nic ine len mu vyjadrit úctu. Je fakt borec, a ja mu držím palce. :)

Blesk (2011)

Film pôsobí dlhší ako v skutočnosti je. Velmi nudné krimi, a nebrali ma ani drsné hlášky Stathama ktorý ich zasadil do filmu , kde sa nehodia. Statham bude vždycky Statham, záleží len na tom do ktorého žánru ho posadíte. Bohužial realistické krimi mu rozhodne nesedí, radšej nech skúsi opäť niečo s Bessonom, tam ten jeho drsný výraz žeriem. Navyše nemám rád prostredie Londýna.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Velkym problemom filmu bude porovnavanie rovnakých žánroviek ktorých je quantum a ktorých quantum je aj urcite lepších. Avšak Denzelove nenahraditelne charizma funguje ako hodinky a ja som mu ho žral celých 115 min. Taká nabitá akčná pecka ale nie dokonalé špionážne dielo. 4* P.S. Prostredie je fakt úchvatné.

Počátek (2010)

Nolan má naozaj desí. Nevedel som že je možné takto posunúť hranicu dokonalosti vo filme, ale on mi to naozaj dokázal. Keď už si fakt myslím že lepši film nemôže natočiť ( To som si myslel o Insomnii, o Batman Begins, o Dokonalom Triku) , tak Nolan príde s niečim , čo ma položí do kolien. Každý rok prekonáva sám seba, a bude veľmi zaujimavé sledovať, ako a kde to skončí.

Collateral (2004)

Film vás vtiahne hneď po nastúpení Vincenta do Taxíka. Tom Cruise asi v jeho najlepšej roli. Vincentove názory a celkový pohľad na život ( Prispôsobený a zmierený s dnešným svetom ) je pre mňa najsvetlejší bod filmu. Určite zaujme aj realisticky podaná akcia, ale konečný monológ Vincenta pri Howardovej Hudbe bol pre mňa emočný úder pod pás. Michael Mann je proste majster.

Constantine (2005)

Vizuálna lahôdka s brilantným Keanu Reevesom( Celý film samozrejme stojí len na ňom ) , ktorý je lepší ako v Matrixe. ( No, snáď som to neprehnal). Každopádne Constantine má neskutočné charizma ( Keby celý film len prefajčil a pozeral do zrkadla tak by som dal určite 5*) ktoré môže zvládnut ibe Reeves. Je to taký posmutnejši drsňák ktorý sa s ničim neserie, a vysmeje sa do ksichtu aj samotnému diablovi. ( Čo ma naozaj veľmi pobavilo :D ).

Uprchlík (1993)

Ja zaujímavé sledovať ako Davis dokáže s divákom manipulovať tak majstrovsky, že sa od filmu neotrhnete ani na záchod. Tommy Lee Jones zásadový a ostrý ako v žiadnom filme.

Warrior (2011)

Veľmi dobre obsadená a ešte lepšie zahraná emocionálna BOMBA. Tom Hardy má neskutočný potenciál. (Musel som až zasiahnuť do mojej TOP10 obľubených hercov).