• SK název

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 079)

Že je to zfilmovaný comics jsem se dověděl až tady :) ... Ale zpracování se mi líbilo. Keanu Reeves je výborný, triky tak akorát a Satan je opravdu charismatický :) Hodnocení v průběhu dost kolísalo a výsledek - 70%(24.3.2005)

CONSTANTINE je filmom, do ktorého možno celkom nepreniknete na prvý krát, no o to viac vás poteší na ten druhý. Vťahuje nás do vlastného sveta na pomedzí reality a fikcie, spojenej s vážnymi religióznymi otázkami z nášho každodenného života, je osobitý, inteligentný a šikovne, s nadhľadom sa vysporiadúvajúci s pomerne šialenou látkou. Vizuálna atraktívnosť neskĺza do samoúčelnosti, postavy sú prepracované, herci veľmi slušní. Nič pre radového komerčného diváka, pozoruhodná kuriozitka pre labužníkov. Až sa chce povedať "vysokorozpočtový underground".(14.4.2005)

Přemíra natěšenosti možná způsobila, že jsem s adrenalinem a radostí z tohoto filmu zůstala někde na půl cesty. Keanu vymítal, až se z něj kouřilo, kamera a trikové parádičky byly opravdu okouzlující - třeba Luciferova plavná chůze poletujícími sklíčky vstříc Gabrielce, ale to všechno mi nenahradí, že jsem nepronikla ani do "mechanismů" ani do atmosféry, asi bych se jako medium nechytla.(6.11.2005)

Nenápadná pecka mezi filmovými comicsy. Keanu Reeves stvořil dalšího hrdinu, kterému se budete chtít podobat. zbytečně nekecá a nevtírá se, jen potahuje nikotin z cigára a v pravý čas ukáže fakáče. Cool. Stějně jako celý film, jenž ideálně splňuje nároky - pokud něco takového existuje - comicsové řemeslné filmařiny. Moc fajn. A už kvůli nasazení brokovnice, reevesovi a bezchybné gradaci hudbou bych constantinovi poslal kartón camelek na svůj účet. :-)(18.4.2005)

Silnější čtyři hvězdičky za překvapivě civilní comicsový film, kde je středobodem celého příběhu sám (anti)hrdina (vynikající Reeves) a trikové scény mu jen nahrávají, než aby na sebe samy upozorňovaly. V době překombinovaných příběhů s deseti liniemi je navíc Constantine příjemně přímočarý tah na bránu, který se žene kupředu... A s každým dnem od zhlédnutí mám ten film raději. ___ Po čtyřech letech a opětovném zhlédnutí zvyšuji na pět (nejen proto, že od té doby taky kouřím třicet denně :).(17.3.2005)

Maxi von Sydowe, někam se ztrať, přicházi ten nejcoolovatější vymítač dáblů, který se kdy objevil na filmovém plátně :o) Ve filmu, kde mně digitální potvory braly ze všeho nejméně (a s tou jejich, jinými zmiňovanou, přemírou to není tak žhavý). Naopak jsem si vychutnával zajímavý děj, přetékající charisma skvělého Reevese, krásu mého sex idolu Rachel Weisz, a několik vizuálně nezapomenutelných scén. A posledních dvacet minut s chytrou a vtipnou pointou a tím nejstylovějším Luciferem za poslední roky (Stormare je fakt ďábel) dělá z Constantina skutečně vynikající podívanou. 4 a půl*. Jo a nekuřte, jinak přijdete do pekla.....(27.6.2005)

Začíná to jako malá pocta vymítači ďábla a pokračuje jako dost dobrý akčně hororový nářez... No vlastně nářez není to správné slovo, spíš pěkná stylová triková podívaná se zatraceně cool satanem a charismatickým Constantinem, kterým by Neo, James Bond a Gandalf dohromady mohli závidět...(6.7.2007)

MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE - KOUŘENÍ ZPŮSOBUJE RAKOVINU: Katolické fantasy? Tak to tady rozhodně chybělo. Snímek se rozjíždí pomaleji, s více liniemi a postavami a postupně přidává na gradaci, akci, tricích a napětí. Vyzdvihl bych nezbytný humor a herecké obsazení: Taylor Vince, Reeves, Weisz (a jéjej, už jsme zase u těch žen.) Upřímně jsem se bál, v čem bude Keanu po Matrixech hrát, ale zatím to vypadá dobře. ASPOŇ, ŽE VENKU JE HEZKY.(27.9.2005)

Virtuální prostředí filmu je dokonalým hřištěm pro ikonistického Constantina, který sice nemá nic společného s realitou, ale ve svém světě (a tudíž jako filmová postava) je to ultrafuckingcool charakter, který patří k těm nejcharismatičtějším týpkům comicsového filmového plátna (Wolverine má tvrdou konkurenci), což je nemalá zásluha vynikajícího Reevese, který je film od filmu lepší...(8.12.2005)

Keanu Reeves i Rachel Weisz tvoří téměř dokonale komiksový pár. Doplňuje je mnoho originálních postav od slizského Baltazara až k bezpohlavnímu archandělovi Gabrielovi. Texty dialogů/monologů jsou celkem konvenční, ale neotravující. K povedenějším částem filmu patří rovněž bezproblémový střih, standardní hudba, profi kamera a v neposlední řadě i triky. Například peklo prolezlé hladovými mozkožrouty skutečně nevzbuzuje dojem místa, na kterém byste chtěli strávit letní dovolenou. Ale dost už bylo chvály, je čas udělat jí pá pá a začít kritizovat. Constantine je temný film plný dialogů s dobrými hereckými výkony, režii a zvláštní atmosférou. Jenže (!) - ona atmosféra, která by snad měla být největším tahounem celého filmu, není zdaleka tak působivá, jak nejspíš tvůrci zamýšleli. A vlivem toho nefungují ani četné „kecací“ scény nebo scény, ve kterých nikdo nedělá nic podstatného. Což žel Bohu nemůže zachránit několik minut akčních a vizuálně skutečně podmanivých sekvencí. Constantine je cokoliv, jen ne špatný film, ale právě to „cokoliv“ nemá patřičný šmrnc. 70% Zajímavé komentáře: kiddo, anais, MIMIC, petero, Amadeo, matthew.d, pjotr76, Barak, prof.horak(1.11.2005)

Cigarety škodí zdraví, po nebi si poletují těžcí zmrdi, kteří se až příliš chtějí míchat do „politiky“ a Satan je nejcoolovější tvor na obou stranách onoho světa. Na tom našem je to naštěstí John Constantine Formálně stylová a obsahově namakaná záležitost, která si nezakládá na bombastické výpravě, nýbrž ji používá jako prostředku k dosažení cíle, kterým je myšlenková hloubka. Jednoduchá dějová linka, na níž je velmi elegantně navinuto mnoho dalších motivů, které mají svůj „reálný“ základ v religionistických sférách je vyprávěna v pomalém tempu, které udává hlavní hrdina v excelentním podání Keanua Reevese, jehož „věčná cigareta“ a pomalá mluva, dají rychle zapomenout na pány v taláru, kteří zlé duchy vyháněly z malé holčičky, jenž to ráda s krucifixem. Už jen úvodní vymítání pomocí zrcadla či závěrečné zúčtování s Nejvyšším, který je nejďábelštější hereckou kreací Petera Stormarea, jasně ukazují, že i o vážných věcech se dá vyprávět s takovým nadhledem, aby to ve vás po skončení stejně něco zanechalo. PS: Po třetím shlédnutí, při němž konečně vyprchne prvotní nadšení z bombastických triků a zároveň se urovná dějová linka, jsem nucen jít se svým hodnocením na absolut.(26.5.2005)

Komiksová předloha Constantina, v které se střídají sprostá slova s vůní cigarety, alkoholu a démonů je temná vize světa. Film Constantine je kvůli nízkému raitingu hodně ochuzen, ale naopak mu to spíše přidává k dobrému. Film se točí okolo postavy Johna Constantina, náhodného sebevraha a vymítače ďábla. John viděl peklo a ví kam směřuje. Má jistotu, že půjde do pekla, ale snaží se to změnit. Bohu nestačí ani pár set démonů a ani zachráněný svět. Bůh chce dobrý skutek... Když se rozehraje hra mezi anděli a démony, která poruší rovnováhu, Johna čekají nepříjemné chvilky... Slogan filmu mluvil o sázce mezi nebem a peklem o to kdo uloví více duší, avšak pravda je trochu jinde. Satanův syn se snaží dostat do našeho světa za pomoci Kopí Osudu, kterým byl zabit(doražen) Kristus. Zabránit tomu nemůže nikdo jiný než náš hrdina. John je charakterizován jako muž se zálibou v cigaretách, křížích, svěcené vodě(ještě česnek a půjdeme na upíry :-D) a v drahých košilích. Zná všechny tajné rituály vymítání včetně dveří do pekla za pomoci kočky. Role Johna Constantina získal Keanu "Neo" Reeves. Zde se dostávám k tomu proč je asi snížený raiting dobrá volba. Představte si scénu, kdy milovaný Neo říká démonovi Táhni do pr...le, hajzle..! a nevybuchněte při této myšlence smíchy. Možná tím podceňuji Reevese, ale ten se v tomto filmu snažil přesvědčit o svých kvalitách a nadání hrát podobné typy rolí jako je John Constantine. Na roli Keanu Reeves stojí celý film a opravdu na něm nepadá. Jeho role je dobře zvládnutá a jako vymítač a tvrďák nepůsobí až tak groteskně. Není to naprostý hrdina jako Neo z matrixu, ale jde spíše o hrdinu na hranici hrdiny a anti hrdiny. Dvojčata v poddání Rachel Wiesz je slušně zahraná. Pro někoho velmi krásná pro druhé minimálně zajímavá. Pomocníky Johna není takový komický blbeček jako v Lovcích pokladu nebo podobných oddechovkách. I on prokáže své znalosti a aspoň nepůsobí jako naprostý ignorant, který vběhl do scény jen kvůli podpisu Keanu Reevese :). Dostávám se k obrovskému překvapení castingu a tím je jednoznačně role Satana(ano, Lucifer, Ten nejtemnější...). V poddání Petera Stormare je Satan neodolatelně temný a zajímavý. Kdo čekal digitální potvoru s rohy, dočká se velkého překvapení stejně jako já. Musím však říct, že velmi milého překvapení. Scéna se Satanem ,po které zjistíme, že peklo nikdy nechce prohrát,je opravdu perfektní a vypointovaná. Někdo může namítat její překombinovanost, ale pravda je, že jde o originální řešení, které v dnešní době nemá konkurenci. Okolo vizuálních efektů se točí velká část filmu a já jsem byl celkem potěšen. Nehledal jsem žádné velké chyby, protože nejde o chyby, ale o celkový dojem a ten byl více než slušný. Některé triky jako netvor z brouků, nehoda na začátku filmu a třeba i videoklipový průlet mrakodrapem známý z traileru, nepůsobí perfektně a tím dotvářejí zvláštní náladu a svět Johna Constantina . Hudba je slušná, i když si z ní pořádně žádnou melodii nepamatuji. Počítačově vytvořené Peklo je opravdu horkým místem pro "ne-život". Film chvílemi "řve" na diváka jakými filmy se inspiroval, ať už upírským cool miláčkem Bladem nebo Vymítačem ďábla. Přesto jde o výbornou filmovou záležitost, která je pro mě velkým překvapením a doufám, že v cestě, kterou Constantine našlápl bude někdo pokračovat.(30.3.2005)

Občas se film podle komiksu podaří, občas ne, občas se podaří víc než by kdy byl člověk vůbec čekal. Takovýmto případem je pro mě Constantin, a ten především. Do doby, než jsem se podíval na tento film, jsem měl dojem, že komiksové postavy, ať už nadpřirozené nebo kreslené nikdy nebudou nikterak úchvatné na samotném filmovém plátně, ale v tomhle je i něco jiného. Nejenom, že komiks už je dost temný sám o sobě, tenhle film si na nic proto nehraje a snaží se o co nejsyrovější zachycení hereckého výkonu Keenu Reevese, který se luxusním způsobem odtrhl od dost možná celoživotní role ve světě Matrixu a dokázal, že má i na ne na víc, ale na další herecké výkony, které nebudou takové jako by plno lidí čekalo, ale dokážou zlidovět a zkultovnět, stejně jako v tomto případě. Příběh je výborný, zpracování úchvatné. Není co by se dalo filmu takovéhoto formátu vytknout. Vyždímal z komiksu to, co vyždímat šlo včetně prachů za tržby a splnil své povinnosti na jedničku. Jsem zvědavý s čím se vyklube druhý díl. --- Johne, jak jsi moh tohle udělat, když jsi věděl, že mi to auto nepatří? - Řekl jsem ti, že máš odjet. - To máš pravdu, Johne, tos mi řek. Ale kdybys mi taky řek, že z okna vyhodíš tunový zrcadlo s nasraným démonem, vodjel bych s tím trochu dál.(18.11.2007)

Scénář: Kevin Brodbin, Frank A. Cappello .. Nijak zvláště originální souboj dobra (Nebe) se zlem (Peklo) na civilním bitevním poli někde mezi těmito světy (Země, LA). Několik scén mě vyloženě nudilo, některé ovšem skutečně nadchly (ztvárnění pekla, cynické výjevy a hlášky Constantina). Ale samotný konec mě jako spoustu ostatních nijak nenadchl a kreace nejvyššího z Pekla (Peter Stormare) mě neoslovila, tudíž o možné pokračování/ždímání dolarů nijak nestojím (žvýk..). Naštěstí je John 'NEO' Constantine poctivě zahraný a výkon Keanu Reevese patří ke stěžejním kladům snímku. K tomu poctivá, když začátečnická režijní práce, která není postavená jen na hloupé akci nebo samoúčelných trikových efektech (které se ovšem povedly). Nejslabším článkem ale i přes dobře napsanou postavu Constantina je scénář. Zejména mnoho slabých dialogů. V mém případě se celkově žádné překvapení nekonalo.. (6)66%.(2.5.2005)

Oukej, najlepším filmovým Satanom je stále bez debaty Al Pacino v Diablovom advokátovi. Ale Stormare ako "Lu" mu slušne šliape na päty, a stačí mu na to niekoľkominútový výstup v závere, ktorý patrí k najlepším neakčným filmovým vyvrcholeniam a ťahá celý ten občas "plaziaci sa" film o celú kvalitatívnu triedu vyššie. A Keanu možno nie je blonďák, ale toho Constantina zvládol výborne.(9.8.2007)

Inu, z Constantina může být leccos, ale jen sotva druhý Matrix. Ačkoli, vizuální stylizace i motiv alternativních světů, které se prolínají, by se zdály dobrým základem. Jenže Lawrencův film nemá ani zdaleka obrazivou sílu opusu bratří Wachowských a i nosná idea je sdělována až příliš zajíkavě, přerývaně, jakoby se snažila kamuflovat svojí jednoduchost. Ano, všechny ty religózní řečičky jsou únosné, snesitelné, místy i zajímavé, ale postmoderní přímočaré síle matrixovské metafory se prostě nevyrovnají. Jenže to je tak to jediné, co bych Constantinovi vytkl. Jinak je to po všech stránkách velice zábavný a svou stylizací zajímavý film. Celkem se mi zamlouvá Reevesovo rozervané pojetí, byť té jeho andělské tváři se temná strana věří těžko... Ale hvězdu Constantine potřeboval. Řemeslné balení včetně efektů a vizuální stránky je věru dobré a příjemně koresponduje s příběhem. Závěrečná gradace i náznak twistu nakonec převážily můj dojem zcela a stranu dobra. Čtyřhvězdičková podívaná s nadějně pootevřeným koncem. Jen si nejsem jistý, zda by druhý díl Constantinovi prospěl.(2.10.2006)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $75,976,178Tržby Celosvetovo $230,884,728/videl v kine: 75%/(10.8.2005)

Dougu mal si pravdu. Napodruhé to je už minimálne za 3* (možno aj 3,5* :-) ). Dôvod? Myslím, že ho už pravdepodobne poznáš... :-)(23.4.2005)

Další komiksová adaptace, tentokrát s trochu religiozním podtextem. Díky trailerům, propagaci a hlavnímu představiteli ovšem všichni čekali druhý Matrix. Ale pravda je (jak už to tak bývá) trochu jinde. Constantine je slušně nadupaný duchařský ,,vymítací" fantaskní thriller, který má několik skvělých momentů (vymítání zrcadlového ducha, cesta do záhrobí...) a slušnou atmosféru. Místy však taky nudil... Religionizita tohohle díla je silná, ale naštěstí funguje jen v populární rovině. Je to zábava, hollywoodská zábava jak má být...(9.7.2007)

Čekala jsem asi až moc, tohle prostě neuspokojilo mé tužby ani zdaleka ..(26.5.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54