Mary a Max (2009)

Humorná, černá, plastelínová, komedie-drama. Ten humor byl v některých částech už poměrně nechutně detailní, stejně se tomu musíte smát. Pěkný kontrast mezi šedým New Yorkem a "poměrně" světlým předměstím v Austrálii. Ač je závěrečná pointa spíše smutná, celý film vede k tomu, že se jí zasmějete. Mary a Max je tragikomedie nejvyššího kalibru, kterou asi taky nesnese každý, ale aspoň se lze přesvědčit o tom, že emoce nevyvolá už jen hraný film, ale i animák. A ten jich někdy ma možná i víc, než ten hraný film.

Miluj svůj život (2007)

Na myšlenkách, které Louise L. Hay zformulovala ve své knize "ujíždím" už delší dobu, knihu jsem několikrát přečetl a neustále ji doporučuji. Dokument je pěkně natočen, pozitivní energie z něj přímo čiší a narozdíl od možná protřelejšího Tajemství je i více osobitý a více vstupuje k divákovi. Skrze tento dokument ke mně pronikla ryze čistá energie, která tak horlivě tryská z Louise. Miluji svůj život, uctívám se a uctívám Vás, Louise, za to, co jste dokázala a udělala pro lidstvo!

Don Juan DeMarco (1994)

Celkem průměrným film s, jak jinak než nadprůměrným Johnnym. I já, být ženou, bych se do Johnnyho, jakožto Dona Juana zamiloval, protože jeho herecký talent je vskutku k pomilování! :D Ačkoliv tato role nepatří mezi ty, kde by se mohl naplno projevit. Samotný film byl pro mne až příliš neosobitý, a i přes silnou vřelost romantických vztahů mne zanechal chladným. Závěrečná pointa úsměvná.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Naprosto ohromující animace, která zachraňuje asi všechno, slabší pasáže, hluchá místa a místa, která si už hrají na příliš epická. Je to takový krásný "rytířský" příběh o hrdinství, pro děti možná nepříliš vhodný kvůli své temné a akční povaze. Ačkoliv dnešní děti překousnou už lecos až mě to samotného překvapuje! Možná by nebylo na škodu tuhle akční pohádku trochu natáhnout, aby zbyl čas na všechny nápady, všechny motivy a celkové detaily k příběhu.

Zkus mě rozesmát (2011)

Nádnerná Jennifer korzuje v krásném prostředí! Mě to teda dostalo! :D

District 9 (2009)

Neuvěřitelně strhující od začátku do konce. Dokumentární pojetí, stylizace... A bohužel to ukazuje lidstvo i takové jaké je. Přesně tak, jak by se zachovalo, nebo se možná už i tak chová. Nevíme jaká tajemství skrývá americká vláda v oblasti 51, upřímně mě pak chování mimozemšťanů nepřekvapuje, jestli je zkoumaj, pitvaj. Proč se pak všichni diví, že nás chtějí všechny zabít? :D Problém je v tom, že člověk chce vždycky všechno prozkoumat, zjistit podstatu věci a jde přes mrtvoly, nehledě na to, kolik utrpení způsobí. Kreveťáků mi bylo, i přes jejich vizuální stránku, poměrně líto, protože i nelidé si zaslouží humánní chování! Takže můžu jen skonstatovat, že tento akční sci-fi dokument je víc než autentický!

Rango (2011)

Rango se jednou možná stane opravdu legendou, a to díky svému neobvyklému příběhu v dnešní době. Kdo by byl čekal, že příběh z animovaného divokého západu bude takovou humornou atomovkou nápadů? Rango byla postava, ač animovaná, pro Deppa jako dělaná, úplně bych si ho dokázal představit jak to hraje naživo. Ty grimasy, tomu se říkát, když se dabér zžije s postavou. Pravda, tvůrci tomu musí trochu pomoct! Není víc, co lze dodat. Originální humorný příběh, výrazné charaktery a atraktivní, neokoukané prostředí dávají dohromady 5 hvězdiček, stejně jako je jedna a jedna dvě!

Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci!

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Tučňák s koltem a vlaková honička naprosto bez chyby! K Wallace&Gromit nemá cenu dodávat cokoliv jiného, protože jsou to prostě Wallace&Gromit!

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Já tu plastelínovou animaci prostě miluju! Ty výrazy jsou zkrátka vtipné, ovečky neměly chybu, vlastně nic nemělo chybu. Je to tak směšné, že to snad nejde nemít rád!