Štěstí (2005)

Přestože Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška jsou snad mí nejoblíbenější herci, nemohu filmu dát víc než průměrné 3 hvězdičky. Možná právě proto jsem asi od filmu čekal víc. Nebudu to nějak zbytečně rozvíjet, bylo to na mě prostě příliš utahané, sentimentální a očekávatelné. Možná takhle filmy "ze života" mají působit, ale já se prostě moc nebavil. Divoké včely jsou dle mého názoru mnohem lepší.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Mám rád pohádky, mám rád filmy Terryho Gilliama a Monicu Bellucci považuju za jednu z nejhezčich žen, co tenhle svět nosí. Přesto tomuhle filmu nemůžu dát víc než průměrné tři hvězdičky. Moc se mi líbí stylizace alá Ospalá díra, ale chyběla jí surovost, která by vyvážila onu kýčovitost. Navíc mě hrozně vytáčel Heath Ledger, který jako by vypadl z Příběhu rytíře a celý film obrací v bláznivou komediální frašku. Už jsem čekal jenom kdy vesničané začnou skandovat "We will, we will, rock you".

Hon na Šakala (1997)

Přímo po filmu jsem měl dojem velmi dobrý, tak na 4*, ale když si to proberu zpětně, tak některé scény byly fakt hloupé a špatně natočené, jiné zas dobře natočené a vtipné, takže si to ty průměrné 3* zaslouží. Rozhodně jsem se u filmu nenudil a udržel si napětí i pozornost až do konce. A Sutherland a Kingsley jsou prostě boží.

Zelené peklo (2003)

Asi bych tu opakoval mnoho předchozích komentářů o filmu, co si hraje na detektivní drama z vojenského prostředí, které z každou další indicií dává menší smysl, až konečně dospěje k nějakému závěru, se kterým by se i divák spokojil, ale i ten je nakonec rozmetán závěrečnou scénou, která by byla dobrá jako úvodní díl nějakému nekonečnému seriálu, ale rozhodně se vůbec nehodila na konec filmu. Půlka z dřív osvětlených záhad uplně ztrácí smysl, takže vlastně ta jedna hvězdička je za tu půlhodinu po filmu, kdy jsem se seč mohl snažil najít nějakou smysluplnou pointu tohoto výtvoru (zajímavé cvičení). Jinak si to nezaslouží vůbec nic, špatné triky, charaktery postav naprosto ploché a hloupé, napětí žádné, akce žádná. Ale něco bych chtěl nakonec pochválit a to starocha Travoltu a jeho svalnatou figuru v tomto filmu, kterou by mu mohli závidět o půlku mladší kolegové :).

Úsměv Mony Lisy (2003)

Ze začátku jsem si říkal - proboha, zase stokrát omletý příbeh o učitelce/-ovi, co je tak alternativní, že ho neberou nejdřív ani studenti ani vedení a po pár dnech/týdnech/mesících ho studenti milují a vedení o to víc nenávidí. V tomto ohledu film nezklamal a opravdu to tak bylo, ale film je to koukatelné, pokud jste neviděli žádný z jeho předchůdců s podobným scénářem, tak se budete dobře bavit. Takže nakonec 3* - dal bych o jednu víc za krásně podaná 50. léta v USA, ale to bych zas musel jednu ubrat za Julii Robertsovou, která tam tam působí jako pěst na oko (nevím proč, prostě tam tak nejak hroutí celou tu atmosféru).

Arizona Dream (1993)

Mám rád Kusturicu, miluju filmy s Johnnym Deppem a užívám si pěkně natočené filmy o divných lidech a jejich ještě divnějších snech. A tohle je jeden z nich. Popisovat to nebudu, to se musí vidět. Vyzdvyhnu akorát krásnou scénu na začátku (přiznám se, že jsem doufal, že z toho prostředí bude celý film), prostředí arizonského maloměsta a herecké výkony (Depp skvělej, Gallo skvělej - skoro mě přesvědčil, abych se podíval na Na sever severozápadní linkou, dokonce i česká hvězdička Pořízková svojí roli zvládla na výbornou). Ve finále ale musím pátou hvězdičku strhnout a to za dvě věci - 1. neskutečná délka filmu (zbytečná), 2. a to mám Kusturicovi fakt za zlé, protože to buhvíproč dělá často - ty scénky jak z bláznivé komedie ala Bud Spencer a Terrence Hill např. když dcera při oběšení pruží na provazu a podobné blbosti ... ptám se proč? Úplně to shazuje duch celého filmu. Jo a abych nezapomněl, učím se správně svůdně říkat "Hellouuu" ;)

Motocyklové deníky (2004)

Vizuálně velmi povedený film o zrodu jedné legendy a vlastně i úplně o něčem jiném. Pro mě to byla moc krásná inspirace na cestu po jižní Americe, trošku osvětlení historie (o původu Che-ho a 50. letech na opačné straně světa jsem toho moc neveděl) a rozhodně pěkný filmový zážitek. Ano, uznávám, ke konci už tempo filmu slábně, začíná to být trošku slaďák a i sám Ernesto je zobrazován dost gerojsky a nekriticky, ale stejně myslím, že si film 4* zaslouží. Výborné herecké výkony hlavních protagonistů (Bernal je film od filmu lepší), kamera, prostředí, hudba ....