Den Trifidů (1963)

Nemůžu říct, že bych se při sledovaní filmu několikrát od srdce nezasmál, ale bylo to spíš kvůli celkové hlouposti, kterou oplývají akční filmy té doby - mizerné triky, ještě mizernější herecké výkony atd. Bohužel mi pořád visela před očima výborná kniha a říkal jsem si jak by asi vypadalo zpracování teď. A taky by v současnosti uplně překroutili děj?

Hvězdná srážka (1978)

U tohohle filmu jsem se hodne zamyslel, za co davam hvezdicky. Co se tyce filmoveho remesla, musel bych dat "odpad!", ale muzu ho dat, kdyz jsem se u filmu smal od zacatku do konce a neustale si odrikaval hlasky, abych je nezapomnel, ale uz v pulce mi bylo jasny, ze je jich tolik, ze to proste nezvladnu? Chvilemi jsem si rikal, ze se jedna o podobnou genialitu jako predvadi Ed Wood - proste tak strasny, az je skvely (napr. hlavni zapornak byl pro me primou asociaci k woodovu Belovi Lugosimu). Tak tedy k me puvodni myslence - davam 5*, jelikoz ten film bych doporucil kazdemu, idealne v dabovane verzi okopirovane z vhsky jako jsem to videl ja.

Demolition Man (1993)

Tenhle film zraje a cim je starsi, tim je "blbejsi" a tim lepsi. Hlasky z nej uz bych zaradil do klasiky - "Bud dobry" uz pouzivam jako bezny pozdrav, casto se vracim i k "Rozvin svuj klid" :))

Beowulf: Král barbarů (2005)

Krásná výprava a exteriéry, ještě možná slečna čarodějnice, ale jinak nuda nuda, šeď šeď ...

Můj svět (2003)

Opravdu zajímavý příběh i zpracovaní. Přesto (a možná i právě proto), že vtáhne do děje a hrozně depresivního života autora, je film ke konci už docela nudný. Prostě mě už nebavilo koukat na zoufalý osud toho člověka, neschopnost s tím nic dělat, deprese ... Dal bych možná i 3*, ale jednu bonusovou si zaslouží nejlepší Nerd na světě:).

Třinácté patro (1999)

Stejný ročník jako Matrix a ExistenZ je znát, dost napadů je hodně podobných stejně jako zamotanost příběhu. Ovšem s jedním rozdílem, u dvou předchozích jsem se královsky bavil, tady jsem se místy spíš královsky nudil a pak už jsem si jenom řikal, ať už to skončí. Sci-fi bez pořádných efektů potřebuje aspoň živý příběh a dobré herecké výkony, což nemá a scény ze 30. let jsou vysloveně utrpení, protože to vypadá jak kdyby rychlost přehrávání byla zpomalena na polovinu a nudí, i když je to asi nejlépe zpracovaná část filmu. Nejhorším efektem ze všech je snad počítačová místnost pro simulaci virtuální reality s klasickým zadrhávajícím mluvícím počítačem a party laserem. To už připomíná spíš Trávníkáře a ten je o dobré čtyři roky mladší. A nesmím zapomenout na příšernou postavu černošského detektiva, což mi mimochodem připomíná, že černosi hrají v celém filmu celkem tři - taxikár (30. léta), hlídač ochranky a nablblý detektiv, ať žijí stereotypy ;).

Utopenec na útěku (1998)

Uznávám, že napodruhé, téměr po deseti letech, už to tu šťávu nemělo. Ja jsem vyrostl a film zestárl. Ale pořád je to sranda a přestože už se šíleně neřehtám, ale spíš pousmívám, nelituju stráveného času. A některé dialogy by se mohli tesat do filmové bible. TVÉ LŽI JSOU JAKO BANÁNY, PŘICHÁZEJÍ VE VELKÝCH ŽLUTÝCH TRSECH.

Potomci lidí (2006)

Koukám, že s mým názorem se tu asi málokdo shodne, ale ten film je fakt nuda bez hlavy a paty. Pár pěkných nápadů z budoucnosti, několik skvělých akčních scén, ale jinak to bylo o čem? Ušmudlaná depresivní realita, fašistická majoritní společnost, prapodivní nepřesvědčiví uprchlíci, co vypadají jak vypůjčení z filmů o druhé světové válce a jsou jen nudné stereotypy (německá babička, protřelá cikánka, voják s ruským přízvukem). No nevim. Hlubokou myšlenku hnutí Ryb (svou chaotičností hodně připomínající 12 opic), Human Project a v závěru ani "zrcadla" se mi rozluštit nepodařilo, možná proto že už jsem byl unaven serií nesmyslných několikanásobných konspirací a dějových zvratů. Takže mě zcela vyjímečně nenaštval ani divný otevřený konec, protože jsem byl rád za jakýkoliv konec.

Princ Chocholouš (1974) (TV film)

Na českou pohádku docela slabota. Veskrze celé o tom, jak je naprd dodržovat dvorní etiketu a jinak klasika ala "jak se dostane Stázina Kubovi za ženu". Dvě hvězdičky dostavá za to, že bylo fakt vtipný sledovat mladičké herce, kteří už jsou teď dávno kmeti, v počátcích kariéry.