Na území žen (2007)

Stručně řečeno slovy klasika: nuda, nuda, šeď, šeď. K přestavě o filmu si stačí přečíst místní souhrn děje a už vás nemá co překvapit. Postavy charakternější než Mirek Dušín, až člověk nevěří, že takoví lidé žijí někde jinde než v pohádce. Dokonce i zahýbající tatínek je spravňák na entou. V kombinaci s vykonstruovanými dialogy a scénářem, který můžete hádat dopředu celý film a nejspíš se nespletete, je to pro mě nezkousnutelné sousto. Natočené je to hezky, herci jsou fajn, ale to je asi tak celé.

Gándhí (1982)

hvezdicka dolu za misty az prilis utahany dej, ale jinak skvela podivana a herecky koncert Bena Kingsleyho ... "Whenever I despair, I remember that the way of truth and love has always won. There may be tyrants and murderers, and for a time, they may seem invincible, but in the end, they always fail. Think of it: always."

Yesmeni opravují svět (2009)

povedeny dokument o trosku radikalnim, ale o to vic potrebnem otvirani oci lidem, kteri si mysli, ze neoliberalismus spasi svet ... vic takovych aktivit!

Samson a Dalila (2009)

moc nechapu nektere z mistnich komentaru ... film me naprosto dostal, hlavni hrdinove jsou zoufali, protoze ziji v prostredi, ktere jim moc jinych moznosti neposkytuje, navic jsou pubertaci a snazi se rebelovat, snazi se odtamtud utect a situace se stane jeste zoufalejsi .. fakt jsem se obcas stydel za prislusnost k te "jedine spravne" civilizaci, ktera postupne valcuje vsechny puvodni narody a dela z nich trosky na pokraji spolecnosti ... hodnotit je nasimi meritky je jen znamkou nasi vlastni hlouposti

Nezvaný host (2007)

Téma je dobré, je to pěkně natočené, ale nějak tomu chybí šťáva. Škoda u tak výživného tématu. (dal bych tak 3,5* ale třeba se na to kvůli tý půlce někdo podívá:)

Pařba ve Vegas (2009)

Vtipná komedie to je, ale že bych si z toho sedal na zadek jako většina osazenstva, to asi nehrozí :) ... Spousta vtipů očekávatelných, stereotypy naplněny, jenom v tom díky bohu nehraje Ben Stiller :D

Metal & metalisté (2005)

Nikdy bych neveril, ze se budu takhle bavit u dokumentu o hudebnim stylu, kterej me nikdy nejak extra nebral, ale presto jim nelze byt nedotcen, jelikoz metal byl, je a nejspis i bude ... hell yeah :)

Wholetrain (2006)

Kdo nikdy nepricichnul ke graffiti nebo se nezajima o kulturu mladych lidi, tak ten film asi nikdy nepochopi resp. ho nebude bavit. Jelikoz z tohohle pohledu splnuju obe podminky, povazuju tenhle film za opravdu kvalitne odvedenou praci. Primo z nej cisi nuda, nezajem, dekadence a graffiti jako jedine, co v jinak sedem svete stoji za nakou snahu a prinasi zabavu (krome kaleb samozrejme). I na druhe shlednuti (prave s bandou pubertaku) me to bavilo, hlavne kamera, jenom me uz trosku nebavili herci, kteri ne ze by spatne hrali, jenom uz holt nevypadaji na vek, ktery by meli hrat (neco jako stredoskolaci v BH 90210). Trochu nechapu ty komentare tady, ktere hodnoti graffiti jako fenomen (jestli ty lidi malujou na zchatraly plochy ....) nebo charaktery jednotlivych postav - i kdyz na druhou stranu, jestli vas to stve, opovrhujete tim, jestli vas Tino svejma kecama zvedal ze zidle, tak vas ten film asi dostal vic nez si myslite :)

Mělký hrob (1994)

nenapsal bych to lip nez Matty ... prestoze mi to obcas prislo prilis brutalni, obcas zas docela hloupe, dostalo se mi to pod kuzi ... rozhodne stoji za zkouknuti

Madam Brouette (2002)

Asi bych opakoval to, co napsal Radko. Velmi pěkně zpracovaný film z nádherného prostředí po bollywoodském stylu prodchnutý zpíváním (ať už v podání hlavních protagonistů nebo čtveřice zpěváků objevujících se v klíčových scénách filmu - hodně mi připomněli partičku chlapíků dělajících různé zvuky alá skupina Stomp ve filmu Zatoichi - Samurai). Trošku očekávatelný děj, pár vtipných narážek americkou filmovou produkci, takže celkově tři hvězdičky za příjemné pokoukání.