Sly (2023)

Najlepší na celom dokumente bol Arny

Elvis (2022)

rozťahaná nuda

Nevědomí (2013)

3D verzia tohto filmu je čistý výsmech

Bestie (2022)

Too much cliche .. CGI 5*, pri útokoch leva som mal teda dosť na 3D, nechcel by som :)

610 metrů nad zemí (2022)

Výborná výprava (pre všetkých milovníkov výšok), na druhej strane však extrémne nereálny príbeh s logickými chybami, ktoré si mohli tvorcovia naozaj odpustiť. Sstačilo by k natáčaniu prizvať (alebo aspoň prečítať scenár) niekoho so skúsenosťami s lezením na výškové objekty. Škoda premrhaného potenciálu, ale vzhľadom k minorite podobných počinov aj tak potešilo. Fanúšikom výškových explorácií odporúčam https://www.csfd.cz/film/650707-free-solo/ (existuje aj 360° dokument pre 3D virtuálne okuliare), alebo ešte lepšie https://www.csfd.cz/film/747542-kdo-je-dalsi/ Prípadne pre real experience https://youtu.be/yCYZZPwJr_c

Krtek - špionem v Severní Koreji (2020)

Hrany dokument (nakolko pravdivy posudit nedokazem) inscenovany ako realne zabery natocene skrytou kamerou. Je mozne, ze je dokument inspirovany skutocnymi udalostami, ale sposob prezentacie je prinajmensom podozrivy. Dokument sa hra na nieco, cim nie je.

Duna (2021)

Vizuálne a filmársky naozaj skvelé (3D kino 5*), príbeh totálna zlátanina primitívnej mysle (*odpad). Po hodinke som sa už nevedel dočkať konca a stále pozeral na hodinky s tým, že som zvažoval odchod z kina. Celkovo na môj vkus príliš temné a depresívne. Na dvojku už určite nepôjdem.