Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Jednoduché a dobré. Na niečo takéto nie je treba megaštúdia, rozpočty a ani honoráre. Len šikovnosť a štastnú ruku ktorú Benh Zeitlin obsadením Quvenzhané Wallis určite mal. Keď som sledoval 85th Academy Awards tak mi to pekné usmievavé dievčatko nič nehovorilo a priznám že ona bola hlavným dôvodom zhliadnutia tohto filmu. Teraz ma mrazí po celom tele a neostáva mi nič iné len čakať, kedy Quvenzhané uvidím opäť predviesť svoj talent.

Hanebný pancharti (2009)

Scéna pri ktorej sa v divadle Pitt predstavuje Waltzovi, okorenenej ,,prekrásnym,, akcentom a neskutočnou mimikou mi zostane v hlave asi navždy :D

Nespoutaný Django (2012)

Ako do každého filmu od Tarantina som išiel aj do Djanga s malou dušou... No naštastie nebolo treba. Django je výborný. Chvíľu som rozmýšľal medzi 4* alebo 5*, no pri spätnej rekapitulácií a hlavne výkonom pána Waltza (aspoň v prvej polovici filmu) a dokonalého DiCapria dávam plný počet!

Warrior (2011)

Fantastický film! Takto to vyzerá keď konečne niekto začne točiť film o športe, ktorý nevidel len v televízií. Úžasne zvládnute roly v podaní Toma Hardyho a Nicka Nolteho. Jediná vec ktorá ma s odstupom času trocha mrzí je, že Nick Nolte nezískal za rolu oscara.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nemám slov. Tento film mi na niekoľko dní ukradol všetky myšlienky a ja som bol schopný myslieť len na Grenouillea a jeho príbeh. Skutočné umelecké dielo na ktoré sa veľmi dlho pamätá.

Temné stíny (2012)

Tim Burton je pre mňa režisér ktorému skladám obrovský obdiv. Dark Shadows je však jeden z jeho počinov ktorému niečo chýba... no len po obsahovej stránke. Tá forma, je neskutočná!!! Pri záverečných titulkách som myslel len na jednu vec, a to sa aspoň na 5 minút pozrieť na tento svet očami Tima Burtona.