Knight Rider - Série 4 (1985) (série)

V štvrtej sérii dochádza k pár zmenám. Jednak sa k trojici pripojí mladý černoch RC3 (ten dostáva čoraz viac priestoru - čo nepovažuje ani za plus, ale ani za mínus) a jednak dostane KITT speed booster. Síce je akože rýchlejší, ale v podstate okrem vysúvacích spojlerov to nič na ňom nemení. Onú zvýšenú rýchlosť (až na cca 258 míľ/h) tvorcovia dosiahli trápnym zrýchlením jeho jazdy a vždy vtedy, keď nie je na ulici či diaľnici žiadne iné auto, aby sa nezrýchlilo aj ono. KITT je navyše ešte viac technicky vypiplaný ako v 3. sérii, neexistuje snáď žiadny problém, na ktorý by nemal samostatné tlačidlo (!), nedokázal behom sekundy odpovedať a má tiež zlepšenú grafiku (ročník '85). Dokonca sa v poslednej epizóde dozvieme, že vie aj čítať DNA hociiakého človeka na diaľku a určovať tak jeho identitu a zdravotný stav. Čo sa týka epizód a kvality ich zápletok, síce sa spočiatku série nadychuje k lepšiemu, potom ale akoby spadol do bežného priemeru. Najlepšie epizódy sú Prízrak, Hluboký spánek, Knightova past a K.I.T.T. zabiják. Zbytok väčšinou tvorí lepší nadpriemer.

Knight Rider - V moci voodoo (1986) (epizoda)

Voodoo dorazilo už aj k Nightovi - dokáže odolať jeho vábeniu? Sranda, že ho stačí vyvolať stisknutím jediného tlačidla a funguje na všetko. Trendy naúšničky a ideme na vec. V poslednej epizóde seriálu sa dozvedáme, že KITT dokáže dokonca čítať DNA ľudí. Je vôbec niečo, čo nedokáže?? To sa už ale nedozvieme, pretože seriál touto vcelku nenápadnou, ale v podstate zaujímavou epizódou končí.

Knight Rider - Rytíř vycházejícího slunce (1986) (epizoda)

Došlo aj na Japoncov a čo iné od nich ukázať, keď nie nindžucu. Aj keď bojové súboje sú žalostné a dosť pomalé (aby stíhal aj Michael s RC3). Napriek tomu akcie je dosť, aj zápletka funguje, teda keď si odmyslíme, že cca 15 mužov tvorí radikálnu sektu, ktorá chce ovládnuť svet. Bejzbal a americká vlajka sú ale predsa viac. Mimochodom, japonská sekta a aj KITT používajú rovnakú počítačovú grafiku - asi nakupujú u rovnakého softwarového dílera.

Knight Rider - Fantom z ateliéru (1986) (epizoda)

Hollywoodske štúdio a skôr zábavná jazda, než zaujímavý dej či aspoň zaujímavé zasadenie - aspoň pre mňa ani moc nie. Nepomahá tomu ani relatívne dosť nelogizmov. Neviem, či sa mám zasmiať tomu, že kaskadéra, ktorý sa zraní a za ktorého robí Michael dabléra, je v skutočnosti Michaelov dvorný dablér a aj v tomto dieli si tento dablér "zahrá" Michaelove akčné scény. Niekedy dablérovi s parochňou tak vidno do ksichtu, že je podivuhodné, čo všetko dokázali tvorcovia seriálu pustiť von. Bonusom je už vtedajšia hviezda hororového žánru - Englund.

Zachraňte myšáka 2 (2008)

Pokračovanie dentálneho Peréza je rovnako ako jednotka určené pre deti a tomu odpovedá príbeh, spracovanie i infantilný humor. Aj keď 3D animácia v podstate nie je zlá, v euroamerických pomeroch sme zvyknutý na lepší štandart. Postavy a postavičky ne sú ktovieako sympatické, ale naivný hlavný detský "hrdina" je vrcholne nesympatický. Inak, detský divák dostane to, čo asi od takéhoto žánru (poloanimovaného-polohraného) očakáva.

Hranice (1982)

Pre zlého muža Hollywoodu Nicholsona dosť atypická rola čestného policajta so zmyslom pre spravodlivosť a ľudskosť. A ešte keď sa jeho postava v niektorých momentoch, keď chce pomáhať malej indiánke, chová ako naivný 'stupidos'. Namiesto toho, aby si urobil poriadok doma s rozhadzovačnou manželkou, ktorá si myslí, že plat policajta/hraničiara je rovnaký ako plat hollywodskej hviezdy. Napriek tomu je Nicholson dobrým ťahúňom filmu, ktorý má fajn zápletku a v závere graduje. Akurát vzťah s manželkou ostal nevyriešený.

Knight Rider - Pekelný závod (1986) (epizoda)

Viac pretekárska ako akčná epizóda. Záporáci sú slabší - snažia sa iba o útek za hranice a Michaelovi zakaždým niečo hatí jeho plány - tu nehoda, tu jama, tam pekné bábiky v bikinách. RC3 sa viac a viac zapája do diania.

Knight Rider - Boj za svobodu (1986) (epizoda)

Michael ako revolucionár...a hneď sa postaví pred popravčiu čatu. Epizóda pekne akčná, občas sa dostaví aj nejaké napätie. Aj preto ide prekusnúť pár menších scén, ktoré sa iba skopíralovali z minulých častí (napr. preskok cez rieku). V epizóde sa objaví aj Miguel Fernandes - tradičný seriálový revolucionár či nepriateľský dôstojník - napr. Highlander alebo Hviezdna brána. Jemu záporné role fakt sedia.

Knight Rider - Žhář (1986) (epizoda)

Epizóda je síce dostatočne akčná, ale je tam toľko veľa nelogizmov, že ich nejde len tak prekusnúť. Trápnosť menom C.I.D. radšej ani nezmieňujem - aj keď tvorcovia svojím spôsobom predbehli dobu, keď mali nápad s "dronom", akurát bez vrtuliek (ako vlastne lietal, ostane záhadou). Navyše nevyužiť potenciál tradičného záporáka z béčkových filmov ako je Vernon Wells, je skoro hriech. V roli sa tiež objaví Nana Visitor - neskoršia hviezdička seriálu ST - Hlboký vesmír 9.

Highlander - Mortal Sins (1995) (epizoda)

Take MacLoad bojoval aj v 2.sv.v...a vraj mal vojen už dosť. Takto si protirečiť. Nacistický záporák je ale fajn a MacLoad sa dokonca stane "otcom". Chválim tiež záverečný súboj - takéto scény zvyknú byť originálne zasadené, ale teraz sa tvorcovia fakt vytiahli a súboj uprostred kostolného nádvoria so sochami okolo bol nadmieru efektný.