I Think We're Alone Now (2018)

Nemůžu si pomoct, ale tady se není moc čeho chytnout. Od začátku sledujeme nějakou situaci, která je docela zajímavá, a prostředí, ve kterém se pohybujeme je i docela zralé na nějakou hlubší myšlenku. Tenhle potenciál je promrhán. Jakmile se objeví na scéně někdo třetí a čtvrtý, tak probíhající příběh jakoby zastavil a začal další. Proč? Takže jsme se pořádně nedozvěděli, co se dělo, ale dozvěděli jsme konec něčeho jiného, co jsme nesledovali.

Jak se boří monarchie (2018) (TV film)

Další z řady dobrých dokumentů, které natočeny ke stoletému výročí vzniku Československa. Podle mě se krásně doplňuje s dokumentem Maffiáni, což byl nejspíš i původní plán. Bylo zde poznat, že průvodci dokumentem si sami napsali scénář a že se tím hodně baví.

Jan Palach (2018)

Sedláčkovi se velmi dobře podařilo vykreslit dobu před a po okupaci v roce 1968. To se mu skutečně povedlo. Nicméně celou dobu ve mě rostl pocit, že tomu chybí děj, že nikde nejsou zápletky, že se nic neděje. Teprve asi v poslední čtvrtině se dít začalo, kde proběhla rekonstrukce činu. Ale jak může běžný divák pochopit, co se stalo? Kde se dozví, že Palach udělal to, co udělal? Resp. proč? To ve filmu zcela chybí. A nezachrání to ani narážky se zapalovačem nebo prohlížení časopisů, kde se upalují tibetští mniši. Kdyby nás alespoň provázel nějaký Palachův vnitřní hlas, kde se zamýšlí nad situací, jak se v něm mísí pocity, jak se rozhoduje. To by film dostal zcela nový rozměr. Ale nic. Když to všechno sečtu, film zůstal někde v půli nedodělaný.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Na první pohled je vidět, že film je rozdělen do dvou částí - záchrana na ostrově a demolice rodinného sídla. Celkově na to mě působilo vytvořit na efekty zajímavý film, ukázat zase o stupínek něco lepšího, než bylo v minulém díle. Tady už to bylo ale až moc překombinované. Celkově je příběh tak primitivní, že složitější by vymyslel i prvňák. Na jednom místě jsem měl dojem, jako bych slyšel hudbu ze Star Wars. Proč jako? A závěr? Opět proč.... Chtějí nám snad tvůrci udělat film ala Válka o planetu opic s dinosaury? Jinak si to nedovedu moc představit, proč je zrovna takový.

Kaisersturz (2018)

O tom, jak dopadl německý císař jsem samozřejmě věděl. Co jsem si nikdy neuvědomil, byla složitost celého procesu odstoupení a další okolnosti, které to provázeli. V tomto směru to byl pro mě velký přínos. Jinak dobře zpracované dokudrama, které určitě nikoho neurazí.

Kancelář Blaník - Česko (2018) (epizoda)

Tonda na nějakou dobu vypadl ze své kůže a vrací se. A je vidět, že má plán. Ale že by mi to přišlo vtipný, to se říct nedá.

Král psanec (2018)

Od skotského povstání ke skotskému povstání. Jako bych viděl pokračování Statečného srdce. A zde se v lecčems navázalo. Dost příběhově. Až to člověku připadalo, jako by viděl jeho pokračování. Byť jsme asi o 20 let později. Nicméně, a přiznám se, že jsem Statečné srdce dlouho neviděl, mi to přišlo lepší. Jako o dost lepší. Byť se objevilo pár chyb, ale to asi v každém historickém filmu. Něco je hold licence.