• Fantasy

Přepadení v Pacifiku (1992)

Myslim, ze taketo filmy by mali hodnotit hlavne ludia, ktori mali v dobe premiery aspon 10 - 15 rokov. Vtedy sme totiz este nemali Internet, a Erika Eleniak vyskovciva z torty bola nieco ako Marilyn Monroe pre amikov o nejaku dekadu dozadu. Vytrhnuty ohryzok, alebo noz do hlavy boli v tej dobe drsnejsie, nez dnesne skazene amputacne kokotiny co bezia v kinach. Seagal vo vrcholnej forme, po Nicovi a Out for Justice jeden z jeho nesmrtelnych filmov. Po tomto uz to vsetko islo pekne do zumpy.

xXx (2002)

Kralovsky som sa bavil. Videne minimalne 30-krat. Po prvej Dieselovej scene musi byt kazdemu jasne, akym smerom sa bude tato akcna brainless ftakovina uberat. Jeho lezerne stvarneny Xander Cage sa u mna zaradil hned za polobohov Jacka Bauera a Chucka Norrisa. Predbehol dokonca aj Hajzelhoffa a Seagala!!! A Csokasov zaporak tomu dava tu spravnu stavu (aj ked v Kingdom of Heaven som ho lubil este viac ). A-TEAM prebral korunu, ale verim, ze trojka s Cageom si ju buduci rok opat uchmatne naspat.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

3 za kurevsky silnu cameo scenu na konci !!! inac za 2. Vedel som do coho idem, cize mozog bol vypnuty uz pred uvodnymi titulkami. Je to cele uzasne farebne, vsade su pekne svetielka, hra do toho akoze cool hudba a na hlavnu cucoriedku sa da pozerat. Casting pribehol komplet z modnej agentury, vsetci maju dokonaly chrup, nahodeni su podla poslednych vykrikov mody a najtucnejsia pipka vo filme ma 39 kg aj so steklami. Nabuduce si ale radsej hodim reprizu TopGear.

Karate Kid (2010)

Kydajte si kolko chcete, ja som si tento remake uzil 5-krat viac nez ten superblby original. Asi preto, ze dve herecke polena vystriedali Jackie Chan a HLAVNE mala opicka Smith. Toho prcka kamera proste miluje a aj ked prakticky nezlezie zo zaberu a cely film stoji cisto na nom, dokazuje, ze po rodicoch zdedil velmi silnu charizmu. Tak isto ako original je to o nieco pomalsie nez by sme mozno chceli, ale vdaka dvom hlavnym predstavitelom velmi slusny nadpriemer.

Láska nebeská (2003)

Najuzasnejsia romanticka (Keira, Colin, Alan) komedia (BILL, Hugh) v historii tejto planety. ZNOVA A ZNOVA A ZNOVA :)

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

AKO NATOCIT KOKOTSKY FILM - NAVOD: 1.ochotnici hraju zadarmo 2. scenar napisal SEFredaktor Noveho Casu 3. reziu maju na starosti Ratafak Plachta a Slniecko na rukavicke (lebo musia byt dvaja) 4. za kamerou Stevie Wonder 5. strihac ma Parkinsona 6. osvetlovac Stevie Wonder - absolutna dehonestacia a nezasluzene ponizenie dvoch legiend sci-fi hororu. HANBA. UPDATE: V tej tme proste neni nic vidiet !!! Mozno to tocili priamo pre 3D.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Predatori aj Votrelci su moja srdcovka. Mozno preto nemam problem prehliadnut medzery, co sa scenaru tyka. Anderson sa to snazil posunut niekam inam, pridal par napadov a ja som mu to zbodol jak malinu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Preco take slabe hodnotenie ? Je jasne, ze po troch pokracovaniach uz nasa priserka nikoho neprekvapi, cize tajomno sa straca. Ale stale je to situovane do bezutesnej tmavej buducnosti, ma to skvele postavy ( Ron Perlman, Winona, Michael Wincott, Brad Dourif), Ripleyova dostava uplne novy rozmer ( je este drsnejsia nez Chuck Norris) a natocene je to na jednotku !!! ... cize za 4 ale hodnotim za 5, lebo tento film si zasluzi cervenu farbu.

Vetřelec ³ (1992)

Spinava a temna buducnost je napriek zvyseniu mnozstva postav vdaka Fincherovi v Trojke este vyraznejsia, nez v prvych 2 dieloch. Clovek by cakal, ze to uz ani nieje mozne. Tento krat je predator opat iba jeden, ale to filmu neubera na napati a dovolim si tvrdit, ze tato cast ma najsilnejsie finale z celej serie. A holohlava Sigourney je coolovejsia nez Xander Cage :)

Vetřelci (1986)

Akcnejsie, menej tajomne, ale stale absolutne dokonale. Genialna predloha posunuta dalej, bez toho, aby jej bolo ubrane na vynimocnosti. Pre mna Cameronov najlepsi film (Titanic je hnoj, T2 je super, takisto Abyss a Avatar je 3D:).