Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

• SK název

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• POMO

Pre daný film skvelý scenár. Síce bez nápadov a charakterizácie postáv, ale nabitý akciou a bez jediného nudného miesta. Čo z neho ale stvorili režiséri, je smutné. Neprehľadnosť a špatný strih akčných scén, z ktorých pozostáva 80% stopáže, evokuje DVDčkové céčko s Michaelom Paré. Obzvlášť pri strielačkách s armádou zostáva rozum stáť. Veľká škoda, pretože z tak zahustenej predlohy, slušných produkčných hodnôt a kultového zázemia sa dalo uvariť veľmi efektné béčko.(2.1.2008)

• Lima

Jako byste chodili po pouťovém ´Domu hrůzy´ s exkluzivními exponáty, za kterých byste nic neviděli, protože v elektrárně zrovna vypnuli proud. Bratři Strausové v nočních scénách (které tvoří 2 třetiny filmu) přinášejí zmatečně sestříhané a ve tmě utopené akční scény, ve kterých kolikrát netušíte, kdo koho zrovna morduje, kdo na koho střílí a jestli tohle stvoření je zrovna predátor, nebo šéf alienů. Bráchové se svým scénářem sice dokazují, že i z jednou vymačkaného citrónu se dá ještě dostat nějaká šťáva, ale za kameru ať už raději nelezou.(20.4.2008)

• Radyo

ZOO Hollywood přináší návštěvníkům komentované krmení vetřelců v několika různých pavilonech i časech! Na toto krmení ale raději neberte své děti, mohly by se snadno stát součástí živého programu! Konec hlášení v českém jazyce! ..... Co k tomuto (doufám že definitivně poslednímu) sequelu dodat více? Snad jen, že když se dva perou, tak třetí se nesměje, protože je spolu se čtvrtým, pátým, šestým, sedmým, (....) i třítisícímosmistýmsedmdesátým dávno mrtvý. Ano, smrt se tady prezentuje na mnoho způsobů, vesměs okoukaných jindy a jinde. A v kostce (nebo krychli) řečeno, to je to jediné (krom zběsilé šíleně nastříhané akce), co film nabízí.(14.10.2013)

• Isherwood

Co mi na téhle crossoverové sérii vadí nejvíce je fakt, že ze dvou ikon hororové sci-fi vytřískali tvůrci duši a zbyl pouze marketingový produkt. Načančaný a zabalený tak, aby přitáhnul masy, a vykastrovaný natolik, aby to bolelo všechny, které táhnou k sériím sebemenší sympatie. Straussové dokonale pochopili zadaný úkol, ale při koukání na jednotlivé díly nepochopili ani jeden. Takže se vezou na vlně citací (ponejvíce Camerona), které prokládají módními kličkami mezi hranicemi korektnosti (mrtvé děti i těhotné ženy, zajímavý kill-list). Výsledek je nechtěné béčko, kterému kraluje… Predátor. Jeho suverénní lovecké instinky baví stejnou měrou, jakou byli Vetřelci degradováni do rolí postradatelného hmyzu. Řekl bych, že děcka to pobaví, ale můj třináctiletý brácha zkonstatoval, že lepší by bylo zadaptovat hru, než vytvářet takovýhle… shit (dodal jsem).(8.8.2009)

• Djkoma

Bratři Strauseové nejsou režiséři. Dokázali to tímto snímkem a já opět lituji nepochopitelných rozhodnutí ze strany Twenty century Fox. Série Vetřelců měla alespoň danou kvalitu, která ani v nejhorších místech, ani ve filmech, které překopal bůh ví kdo a řekl jejich režisérům, že mají smůlu, neklesl na takovouhle úroveň. Ani ohledně Predátorů se nekonalo trapní nudné krvavé nic. Ať už Arnold Schwarzenegger nebo Danny Glover, oba si uhráli pod taktovkou režisérů svoje. V AvP nechybí nejen kvalitní režisér, který poddá látku přehledně a pro diváka příjemně stravitelně, ale také postava, kterou by si divák mohl přisvojit za svou(za sebe) a fandit jí. Já osobně fandím tak maximálně Predátorovi s laserovými tečkami mířícími na nějakého vetřelce. Lidstvo vyškrtněte, stejně je tam k ničemu a jen z nich létají kusy krve a občas se nějaká hezká levná modelka před kamerou svlékne, a dejte nám pořádnou řež, kde se nebude nikdo snažit skrýt akci do tmy, aby divák neviděl neschopnost. Abych jen nekritizoval Strausseové potěšili v pár scénách, kde si nebrali servítky a tak je to jedině dobře. Diváci dneska nechtějí vidět, co ukazovali jinde, ale něco neobvyklého a zajímavého a snad i chladnokrevného. K čemuž se například vetřelčí inkubace v lese na otci a synovi poměrně přibližovala.(6.3.2008)

• Cervenak

Nehorázna sračka. Kreténsky scenár (bez preháňania - toto by som vymyslel a napísal za jednu 8-hodinovú šichtu za počítačom), impotentná réžia a katastrofálny strih. Hodina filmu sa odohráva v tme a daždi a je to tak zle nasvietený a neprehľadne zostrihaný chaos, že budete režiséra jednotky P. Andersona považovať za dôstojného nástupcu Scotta a Camerona. Kto ešte nevidel a teší sa na šťavnaté béčko: VŠETKY gore scény sú v necenzurovanom traileri a NIČ INÉ zaujímavé v tom filme nie je! Vlastne... ani tie gore scény nie sú zaujímavé, pretože sú to len mizerné digitálne efekty. Nechápem, prečo toto nešlo priamo na DVD.(3.1.2008)

• Enšpígl

Dlouho jsem hledal nějakou záminku k většímu hodnocení, ale prostě jediný co se mě na filmu líbilo, byl predátoří zbrojní arzenal a jeho využití. Co říci o zbytku ? Asi takhle, když se sejde kluk s holkou říká se tomu rande, když se sejde idiocie s filmařským degenstvím říká se tomu Aliens vs. Predator: Requiem ! Colin Strause a Greg Strause by měli být obžalováni za hanobení rasy, národa a přesvědčení, přesněji řečeno za hanobení vetřelčí rasy, predátořího národa a divákova přesvědčení.(13.1.2008)

• J*A*S*M

Měl jsem s tím stejné problémy jako s prvním dílem - po pár minutách se dostavila nuda. Je to docela s podivem, protože se tu skoro neustále něco děje, vetřelci někoho vraždí, popřípadě se bijou s predátorem, ale je to natočeno tak neuvěřitelně sterilně a bez náboje, že se člověku až dělá smutno při představě, co z avpr mohlo být, kdyby... Kdyby akční scény byly přehledné, postavy pronášely smysluplnější dialogy (nebo víc takových jako "vláda lidem nelže"), mimozemské potvory byly alespoň chvílema celé vidět, nebo kdyby se zapracovalo na atmosféře - prostě kdyby to režíroval někdo jiný. Výsledný dojem je sice o nepatrný kousíček lepší než u prvního dílu, ale pořád žalostně slabý. AvP 3 do vesmíru a bez Strausů prosím...(31.1.2008)

• imf

Dvě legendy po lobotomii. Strauseové mají nakoukáno, ale za kamerou se chovají jako fanoušci, nikoliv jako uvážliví režiséři. Film s přepálenou expozicí se tak smrskne na pár neinvenčních vykrádaček, spoustu hloupých dialogů a zástup promarněných šancí. Ve výsledku se může s jedničkou chytit za ruce a snožmo skočit ze skály. Tak aby obě "díla" svorně skončily v propadlišti dějin, kde na ně slušně vychovaný divák nemusí vzpomínat. A ten dovětek naznačující trojku? Brrr...(21.12.2007)

Že by nám malo pre druhý pokus stačiť len viac a viac krvi? Moji milý ale len o tomto nie je práve táto sága a to ani zďaleka, na stenu hádzať hrach teda krv vie skoro každý, kto si vie nájsť obchod ketchupom. Takže po prvom prehmate mali prísť "preborníci" bratia Strauseovci a oni mali stanoviť konečný poriadok aby uspokojili chúťky fanúšikov a kde teda ponechali talent? _Vykrádačka ako vyšitá od ctenej už nám známej hudby, ktorá k niektorým scénkam vyznie absolútne do prázdna, nehovoriac o tupých dialógoch ako z rozprávky a jednoduchej šablónke príbehu a do nho natesnať všetko možné len aby bolo na čo pozerať a možno že si ani nevšimneme, že to ma riadne prihlúpli - tupý dej! _Kostými oblúd sú fajn urobené, však ako vždy ale ich vzájomné súboje už nikoli, rýchli strih nám neponúkne nič iné než mišmaš, a mutácia Votrelca s Predátorom to my fakt už nesedí, to ho už rovno môžu zmutovať barz aj zo slonom, proste novodobá séria AVP je pre mňa nehorázne hluchým miestom, kde si ale vôbec neprídem na svoje, v tomto prípade si je lepšie pustiť staré časti ovplívajúce aj skutočnou temnosťou a výborným príbehom a nielen povrchným výplachom, ktorý nám ponúka tento kvázy paškvál. A dušovanie sa na tom že tu je zaručene lepšie než prvý AVP nie je zrovna na mieste, kto má otvorené oči musí vidieť že to je zhruba na rovnakej úrovni pokiaľ nie ešte o niečo nižšej. _Aby som nebol len kritický asi prvá polovica filmu sa dá ako tak zniesť aj keď béčkovitosť srší skoro od začiatku až po trápny koniec, plus sklamanie vďaka kulisám lesa, to ako nemali k dispozícii skutočný les? V priebehu druhej polovici filmu ma už bolala hlava ako už dávno nie a tak som sa na tento počin tešil. "Páni producenti už stačilo, toto už nerobte nikdy viac!" ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $41,797,066Tržby Celosvetovo $128,883,716║ som sa veru čudoval že po prvom slušnom zárobkovom dni($9,515,615) to tak rýchlo začalo v tržbách klesať a to nasadili práve okolo Vianoc keď sú zisky filmov najvyššie z roku ▐ Tržby za predaj DVD v USA $28,036,513 //počet predaných kusov 1,454,146/videl v kine: 40%/(4.1.2008)

• AngelAngie

Musím říci, že tenhle druhý díl se mi líbil mnohem víc jak ten první, u toho jsem se totiž až nesnesitelně nudila. Dvojka také není žádený zázrak, moc tlačí na pilu a až moc se snaží šokovat, brutalitou a nechutností opravdu nešetří, ale rozhodně se mi přiblížil víc originálům jak ten díl první. Musela jsem se ale hrozně smát, protože přesně u takových snímků - mám na mysli typicky amerických, vyrařuje ze všech herců jak hrozně se snaží a jakou jim dalo práci obstát u castingu, kde o roli bojovali s X dalšími stejného typu jako jsou oni samotní a z očí jim vyzařuje, jak hrozně touží po slávě a úspěchu, jenže .. ten se jim bohužel nikdy opravdu nedostane a pořád budou obsazováni do těhle filmů, dle mého stupidních, někdy více, někdy méně.(18.9.2008)

Docela masakr. Jednička byla exkrement, na tohle se dá normálně koukat. Podle mého je to klasické důstojné béčko, které dostojí všemu co slibuje titul. Krátká stopáž je akorát a já se prostě nenudil. Nejlepší je opět americká armáda a jejich klasické "Pomáhej nám bůh" načež hoděj na město atomovku.(2.4.2008)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Aliens Vs. Predator - Requiem - Brian Tyler ,2. Opening Titles ,3. Decimation Proclamation ,4. Requiem Epilogue ,5. National Guard Part 1 ,6. National Guard Part 2 ,7. Taking Sides ,8. Predicide ,9. Kelly Returns Home ,10. Coprocloakia ,11. Power Struggle ,12. Skinned And Hanged ,13. Down To Earth ,14. Predator Arrival ,15. Special Delivery ,16. Alien Awakening ,17. Striptease ,18. Buddy's New Buddy ,19. Searching The Poolhouse ,20. Gutless And Autosurgiosis ,(13.5.2011)

Tahle rozjíždějící cross-over série má vzestupnou tendenci, což znamená, že u takového pátého dílu bychom se mohli dočkat důstojného pokračovatele jak vetřelči, tak predátoři série. Zatím se ale fanoušek obou vesmírných monster, která se jakýmsi nedopatřením dostala na Zemi a tam bohužel nezabila scénáristy a střihače tohoto filmu, musí spokojit s vydařeným cross-overem._____ O nějakém přiběhu či silných postavách se nedá mluvit (přičemž to bylo to, proč jsem si natolik oblíbil obě série), AvP 2 je pouhou přehlídkou odkazů na obě série už od úvodních titulků se smíchanými fotky po využití zvukových efektů až k citacím hudby. Jedna hvězdička navíc oproti předchozímu dílu je díky tomu, že ten film je tak kouzelně politicky nekorektní, že nechá naklást Predátovetřelce vajíčka do těhotné matky a hned v prvních minutách je dost brutálním způsobem odděláno dítě a i hlavní postavy neumřou podle očekávání._____ Ale co naplat, když souboj dvou monster ničí chaotický střih zakrývající nízký rozpočet, Vetřelci a Predátoři jsou povedená digitální monstra, jenže co na tom, když záběry z predátoři krajiny anebo havárie jsou jak ze špatné počitačové hry a ten scénář plný logických vyprávěcích lapsů je přišerný a Strauseovci jsou víc fandové než filmaři._____ Nedočkáme se prznění sérií jako tomu bylo díky Andersonovi a žádnému kompaktu Predátor + člověk, ale ta mytologie je opětovně hodně násilně roubovaná a působí nepatřičně, naštěstí film rychle i díky krátké stopáži uteče a zbývá jenom doufat, že na DVD vyjde skutečně necenzurovaná "R"ková verze, která se natáčela tak, že se jela scéna jednou "s méně krve a méně detailními záběry" a pak podruhé "se vším všudy". Protože na DVD ten film měl skončit hned zprvu a bylo by mu v půjčovnách lépe. 70%(13.1.2008)

• LIVINGDEAD

Aliens vs Predátor 1 se mi líbil a proto jsem se těšil na dvojku. Bohužel, těšil jsem se předčasně! Otřesná nuda, chvílemi člověk nevěděl, zda je to Aliens či Predátor, příběh neměl ani hlavu ani patu a ten konec byl debilní! Díky bohu, že jsem na to nešel do kina! Zabil bych.....(3.2.2008)

• tron

„Mierte presne.“ – „Nehavarujte.“ Režijne debutujúci bratia sa poučili z chýb "jednotky". Takže dvojka je na rozdiel od nej krvavá, postavy majú psychológiu a Predátor je drsný hajzel a nie sympaťák zo susednej galaxie. Bohužiaľ, krvavosť nie je všetko (hoci je miestami hardcore, vedie zrejme scéna s nemocničným oddelením pre tehotné ženy), Predátor si nedokáže vybudovať rešpekt ako u McTiernana a psychológia sa zasekla na základnej škole (dostane chlapec dievča? Naučí starší brat mladšieho zodpovednosti? Učeše si šerif ofinku?). Napriek hŕstke svetlých okamihov (pohľad na kurióznu planétu Predátorov, slávne monštrá v klasickom lese Severnej Ameriky) je prvá polovička vražedná. Je totiž venovaná fádnym, totálne nezaujímavým postavám, prenášajúcim banálne dialógy. Ak tu niekto seriózne čakal, že sa „vcítim do ich kože“ a obľúbim si ich, potom je skutočne naivný (a ZLE píše). Druhá polovica je našťastie venovaná už len drastickej akcii. Tá miestami poteší, väčšinou ale otravne dopláca na neprehľadnosť: odohráva sa v noci, v meste nefunguje elektrika, stále niekto svieti do kamery a navyše šľahá poriadny lejak. Často som vôbec NEVIDEL, čo sa deje. Tvorcovia týmto nešťastným spôsobom asi potrebovali maskovať malý rozpočet, ale Spielberg a Scott to v ČEĽUSTIACH a VOTRELCOVI dokázali neporovnateľne lepšie. Množstvo odkazov (zvuky príšer, pani Yutani) a „prequel pocit“ (osobný obrnený transportér, likvidácia vojakov) zo začiatku poteší, časom sa ale z citovania stáva skôr parazitovanie, bez schopnosti pridať niečo nové. Logiku ani riešiť nebudem (Predátor starostlivo zázračnou kyselinou „vyparuje“ stopy po mimozemskej existencii a potom z kože stiahne chlapa a zavesí ho do koruny stromu, aby ho všetci našli). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171088/Votrelec-vs-Predator-2-40.html(21.6.2008)

• novoten

Další lobotomie vetřelčí rasy, kterou tentokrát doprovází i dokonale špatné výkony pozemského obyvatelstva. Tvůrčí bratrská dvojice sice zaslouží respekt za to, že nic nerestartovala a poctivě začala tam, kde Anderson tak rozpačitě skončil, ale s vyjímkou efektního predaliena nepotěší vůbec ničím. Vděčná herní a komiksová série tak zůstává filmově prokletá.(20.1.2013)

Dokonalé dílko ve všech směrech - mnohem lepší, napínavější, krvavější a akčnější než předchozí díl. Pro tento souboj bylo vybráno to nejdokonalejší prostředí (městečko obklopené lesy). Toto se opravdu povedlo.(22.1.2008)

Film rozhodne neni zadna sracka, jak tu skoro kazdej vyrvava. Dokonce je i lepsi nez prvni dil. K filmu mam v podstate jen dve vytky, obcas je to vsechno silene tmavy a obcas je ten strih tak zbesilej, ze z toho clovek nic moc nema. Krapet jsem se bal, jak to dopadne, kdyz tu bude jen jeden predator, jenze tohle je peknej drtic a ne zadnej chcipacek, jako ty v prvnim dilu. No a u vetrelcu je vse pri starym, akorat, ze tady jsou za ty slabsi. Taky je fajn, ze lidi tu jsou jen takova spina co se primotala do bitek, sice je tu neco jako hlavni postavy, ale moc dulezity nejsou. Navic ve filmu uvidime par dalsich predatorovo vychytavek a domovskou planetu. Taky ma film dobre vyvazenou akcnost s hororovou atmosferou a sem tam padne naka slusna hlaska. A konec je taky povedenej. Proste solidni rezba na lepsi 4*.(27.12.2007)

• Fr

Zajímavej úvod, využít dítě? Hnus, ale budiž. Dobře působí ,,civilní“ prostředí. Les a město dávají ,,V α P“ nový prostor k realizaci a já se těšil. Bohužel z toho byla jen nenapínavá vyvražďovačka, ponořená do tmy. A také mne zajímalo, jak autoři vyřeší konec, protože přemnožení ,,V“ asi není v žádných krizových plánech. Zase nic! Scénárista se zbláznil a začal dělat idioty nejen z herců, ale i ze mne (příšery zůstaly ušetřeny). Trapácký keci (to musíte slyšet) a ,,operaci“ řídí ani nevím odkud jeden člověk. Nevylepší to ani hezký ,,P“ bičík (to musíte vidět). Takže: nikoho neodrazuji. Je tu pár zajímavých okamžiků, ale také dost stupidit. Rozběhnutý to nebylo špatně, nuda to nebyla. Bát se však vydejte raději do lesa nebo do jeskyně. Ale kdo by nechtěl vidět TY DVĚ MONSTRA znovu?(26.4.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40