Rok '66 (2006)

Celkem pěkný!!!! :) Kéž by k takovému závěru dospěly, jako dospěl Bernie, všechny dnešní děti!!!

Keith (2008) odpad!

Už od 10. minuty jsem si říkala, že je to blbost a že to asi nevydržím! V 30. minutě jsem si říkala, že s tím ztrácím čas, možná lepší vypnout a koukat na něco kvalitnějšího! V 60. minutě už to musela přerušit a dělat něco jiného! V posledních 20 minutách jsem se už jen modlila, nervózně přešlapovala a obviňovala se, že jsem tím trávila takovou dobu! Neskutečná blbost! Příběh nachlup stejný jako v Dlouhé cestě! Jenže tohle bylo ještě o 60% horší! Rádoby sladké! Přišlo mi to jako váza, kterou režisér hodil na zem a celý film je pouhým slepováním střepů! Nemá to šťávu, nemá to chuť, nudí to, nezajímavé, ohrané! Zkrátka jsem ráda, že už to skončilo a raději ten film dávejte ode mě hoooodně daleko!!!

Modigliani (2004)

To zas jednou byla blbost! Sice ne tak hrozná, ale čekala jsem do toho víc! Elsa Zylberstein mi byla krajně nesympatická, dvojnásobně pak svým konečným činem! Herzigová je mi nesympatická pokaždé, co ji vidím! Jediné plus, o se mi líbilo, byla scéna při tvoření soutěžních obrazů, ale i tomu bych měla co vyčíst! Například hudba! Část, kde se zapojil rap, mě silně iritovala a jedinou koukatelnou scénu tohoto filmu mi tak trochu znechutila! Nebudu tak kritická, v celkovém obraze to na ty 2 a půl hvězdy byly, zaokrouhluju na 3!

Edith Piaf (2007)

Ač byla povaha Edith Piaf sebevíc nevyzpytatelná, naopak od jejího zpěvu se dalo čekat vždy jen to samé - skvělý zážitek a parádní výkon! její pohnutý osud tu byl nádherně přeformován z jejího pohnutého života do příběhu, který vám pohne srdcem! Možná si o Edith zkazíte dobré mínění, možná vás to nepřekvapí, ale její život je tu dobře zachycen! Herecký výkon mě zaujal hlavně při starší Edith! Tam vynikla její postava nejvíc! Mám dojem, že za tenhle výkon se madam Piaf v hrobě neobrací! :)

Amélie z Montmartru (2001)

Barevnost a soundtrack mě dostal nejvíc! Přesto samotný film mě zaujal natolik, že dávám 4 hvězdy!

Šedá zóna (2001)

Konečná scéna, kdy přeživší dívka komentuje osud svůj i jejích druhů, kteří putovali do pecí, byl tak sugestivní a nechutně pravdivý, že to zvedlo úroveň celého filmu! Slohový obrat "usazovali jsme se jim na plicích a oni si na nás tak zvykli, že už se nás nesnažili setřít..." ten mě jednoduše dostal! A opět ironický název filmu z prostředí koncentráků (jako je snad u každého druhého filmu) jednoduše nezklamal! Šedá zóna je prostě příznačný název pro Osvětim!!!

Život je krásný (1997)

Jendím slovem: Krásné! Krásné jak ten život! Ironické názvy těchto filmů mě vždycky dorážely! Tenhle název je taky perla! A ještě větší a luxusnější perlou je obsah! Postava Guida mě rozesmívala, přestože pozadí filmu k úsměvu nebyl! Ale když překládal Němcovu řeč, fakt jsem se musela smát! :D Ten film je skvělý, alespoň že kluk a matka to přežili!!! Škoda táty! :(

Volejte věštce (2008) (pořad)

Dávám 3 hvězdy, protože u tohohle pořadu se vždycky náramně pobavím! :D Zažila jsem jednu, která lidi lákala, ať volají, jak kdyby jí měli volat někam na erotickou linku! :D:D Dobrý to pořad!