Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Začátek poměrně líbivý, ale s postupem doby film přichází o hvězdy až padne tam, kde zůstal. Není to sice taková hrůza, ale vlastně ničím neoslní ...

Krev mojí krve (2009)

Naprosto souhlasím s komentářem Smoka. Zklamání, o kterém nemá cenu se víc rozepisovat.

Generace GEN (2007)

Poslední dobou mám nějak smůlu na úžasný kraviny, ale tadle i mezi nima zabírá čelní umístění. Film bez nápadů, plný nelogičností a hloupých scén s mizernými herci, který jakoby byl objednán se slovy "...ať je to temný, sci-fi, trochu se tam střílí a trvá to tak nějak 90 minut ..." Bohužel, todle pro mě není ani Bčko.

Van Helsing (2004)

Tak jsem docela vykulenej z těch negativních ohlasů tady. Protože mně se ten film líbil. A moc. Nevím, jestli jej stvořitelé zamýšleli jako parodii na kde co, ale mně humor čiší z každé druhé scény. Po černobílém začátku, který se jakoby snaží tvářit dospěle, již následný souboj hlavního hrdiny s Mr. Hydem (ty mechanické okružky jsou úchvatný) nenechává na pochybách, že celá ta taškařice určitě vážně míněna není. Což nám dokazuje i zbytek filmu. Vím, je tam spousta chyb a nelogičností, ale taky skvělá hudba, drsnej Hugh, krásná Kate a ne zase tak špatný Richard. A upřímně, kdyby ste to tak nehanili, dal bych i 5 hvězd :-)

Zrádce (2008)

Očekával jsem něco malinko jiného, ale byl jsem hodně příjemně překvapen. Možná dokonce až na čtyry hvězdy. Bohužel má film ale několik hluchých míst a nelogičností a tak zůstanu u tří. Komplexně jde ale o dobře zpracovanou myšlenku toho "... co jsme ochotni zaplatit za to aby ... a co to s námi pak udělá ..".

Strážci - Watchmen (2009)

Tak tady jsem byl hodně zklamán. Pominu-li slušné vizuální efekty, kterých je ale dneska všude spousta, pak snad jediné, co se mi na filmu opravdu líbilo, byl song a flashe počátečních titulků. Dobře, tak asi ještě tři další písničky, stará klasika. Jinak se mi ale první polovinu filmu oči poulely úžasem nad sledovanou blbinou, aby se mi v druhé polovině zase zavíraly nudou. Zfilmované komiksy můžu, ale todle ... ee.

Poslední skaut (1991)

Kdyby Johna McClana (Smrtonosná past) vyrazili z práce, on to neunesl a začal pít, klidně bychom ho mohli přejmenovat na Joe Hallenbecka. Stal by se z něho v lihu utápějící se cynik bez přátel, který však stále ještě nezapomněl své řemeslo a je stále ještě věrný svým ideálům. Osud by ho pak klidně mohl spojit s podobným zkrachovalcem, vyhozeným hráčem amerického fotbalu Dixem, který by mu pak statečně sekundoval v honičce za padouchy. Bez zbytečných slov budu parafrázovat jednu z mnoha dnes již legendárních hlášek: "... joooo, pět z pěti ...". Joe Hallenbeck (a vlastně i Jimmy Dix) jsou u mě No. 1. Opravdu mě mrzí, že se doposud nikdo neujal pokračování.