poster

Van Helsing

 • USA

  Van Helsing

 • SK název

  Van Helsing

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Komentáře uživatelů k filmu (881)

 • golfista
  *

  Tak do tohohle vrazili investoři i s marketingem 210 mil. dolarů ?! Pokud by to byl nízkorozpočtový film, pak bych přidal možná hvězdičku za vizuální stránku. Aby se mi ale u filmu za tolik peněz líbil jen černobílý úvod a závěrečné titulky, tak to se mi fakt ještě nestalo. Naprosto mi unikl jakýkoliv smysl natočit tenhle "film".... přitom "balení" to má blýskavé - aby se líbilo. Ale ať už zabalíš ho*no do sebehezčího obalu, pořád to bude jenom ten výkal a pořád bude smrdět ..... Já odpady moc nedávám (asi by se daly spočítat na prstech), ale tady vážně s obtížemi hledám důvod aspoň pro jednu hvězdičku - za hudbu, za efekty nebo za Kate :) Ten CELEK je ale prostě hrůza ! .... Náruživí statistici tohle hodnocení možná nebudou brát v potaz, protože jsem si uprostřed (jsa ukolébán "akční jízdou") asi na čtvrt hodinky zřímnul, takže jsem to vlastně neviděl celé :) Pokud bych to měl napravit další projekcí, tak to bych si dal raději 5x "Den poté" ...(17.11.2004)

 • POMO
  **

  Milujem kompozíciu obrazu (sám sa venujem foteniu), filmovú výtvarnosť, Kate Beckinsale i digitálne efekty, pokiaľ sú rozumne použité (Jurský park). Nehovoriac o klasických hororoch. Ale VAN HELSINGa mať rád nemôžem. Na to vyžadujem od filmu kúzlo, dotyk reality. Sommers má nepochybne bujnú fantáziu a je technicky rovnako zdatný ako James Cameron, ale proste je to plytký človek. Strašne plytký. Dovolím si to tak hrubo skonštatovať, pretože naše dielo JE vždy odrazom našej duše a intelektu. VAN HELSING, na ktorého vytrieskal 150 miliónov $ vo mne vyvolal rovnaké emócie a záujem o postavy, ako jeho sotva minútový trailer. Absolútna emocionálna prázdnota, absolútny nezáujem o čokoľvek, čo sa deje na plátne. Keby sa na Helsinga v polovici filmu vyrútil z jaskyne Saddam Husajn, vôbec sa nad tým nepozastavím, rovnako, ako sa nepozstavím nad čímkoľvek, čo dá Troška do KAMEŇÁKU. Kate Beckinsale je krásna, ale na jej mieste mola byť kľudne Pamela Anderson. Digitálne efekty nepokročili ani o chlp, udržujú si rovnako nevyváženú kvalitu a je ich toľko, že prestávame veriť vo svet, ktorý nám predstierajú. A Richard Roxburgh je najväčší castingový omyl za posledné roky. Dve viezdičky len za pôsobivý prológ, krásne kulisy, a fór s kravou.(5.5.2004)

 • kleopatra
  ***

  Nemohla jsem si nechat ujít Hugha Jackmana v koženym kabátě až na zem a ještě k tomu ve filmu s upírskou tématikou. Nó..... mohla jsem si to nechat ujít.(21.8.2004)

 • Cival
  **

  Takhle nějak si představuju Ligu výjimečných po všech těch "chvalozpěvech":-) Nudný, blátivý hybrid bez atmosféry a švihu, který na sebe jen tupě kupí nic moc akční sekvence a trikově průměrné souboje monster. Van Helsing nemá hlavu ani patu, gradace neexistuje a na plakátech cool hrdina nemá ve filmu styl ani charisma. Pravda, Kate Beckinsale to sluší jako nikdy před tím, kostýmek je proklatě sexy, ale jinak: Fuj tajbl. Nestačí narvat do sebe jen pár legendárních příšer a slepit je smrští triků. Pak se totiž může stát, že film pádí obrovskou rychlostí, v níž divák ani nestíhá sledovat posuny v ději, a přesto se pekelně nudí - musí totiž civět na sterilní umělotinu, jejíž vypatlanost sahá až kamsi do Transylvánie.(11.5.2004)

 • Lima
  *

  Pejsek Stephen s kočičkou Kate a kamarádem Hughem upekli dort, který není moc poživatelný. Vypadá jako hamburger od "Mekáče", dokonce tak i chutná, tudíž není moc šťavnatý a navrch je dost přeplácaný. Kdybych ho měl brát jako pohodovou popcornovou zábavu, muselo by v něm být více sympatického pomrkávání, že se nebere moc vážně. Kdybych se měl bát, musel by Sommers umět navodit atmosféru napětí. Místo toho jsem znuděně čekal, jakou trapárnu na mně režisér zase vybalí a těch pár lekaček to nezachránilo. A když přijde ke slovu akce....Nemám nic proti samopalné střelbě stříbrných šipek, ale ve filmu, který by měl být jakousi poctou starým hororům (dle slov pana režiséra), to působí jako pěst na oko. A na to, abych se bavil, by zde musely být aspoň nějaké vtipné momenty. Odlehčenost Sommers navozuje přemrštěnými akčními scénami, které postrádají vtip a logiku (ale tu vem čert). A Dracula? Nechápu, proč by Pán temnot měl vypadat jako frontman nějaké vyšumělé poprockové partičky typu Bon Jovi. Murnauův Nosferatu, vztáhni ruku pomsty na toho barbara Sommerse a ochutnej jeho tepny. Koleduje si o to!(23.5.2004)

 • Gemini
  **

  Zoufale trapné dílko disponující díky přemrštěnému rozpočtu hned několika rekordními zápisy v mé soukromé kronice pokusů a omylů. Stephen Sommers po dvou velmi zábavných Mumiích (i když dvojku dost táhla postava Krále Škorpiona) usnul na pořádné kupě vavřínu a spolčil se s nehoráznou bandou šílenců...jinak si nedovedu představit jak mohl za prvé - vzniknout takovýhle scénář, a za druhé - jak mohl být jako noblesní gróf Vlad Dracula obsazen tragéd nejtragičtější, Richard Roxburgh. Jeho trapnost a nevhodnost dosahuje nevídaných výšin, ostatně těchhle nevídaných výšin si v celém filmu užijete až až...v celém filmu se totiž až příliš často poletuje na animovaných lanech nad tisícimetrovými propastmi, a přiznejme si to, nikdo v tomhle filmu není takový herec, aby si mohl při podobných eskapádách vynutit trochu úcty. Obzvlášť krásná Kate Beckinsale je se svým rádoby rumunskocikánským přízvukem a košili s nařaseným límcem mírně řečeno směšná. O úchvatných Faramirových vynálezech, vhodných tak do jistého fantasy seriálu s Kevinem Sorbem, taktně pomlčím. Ale rád se rozhovořím o úžasném příkladu dementního štěku - "vesnická husička" Dana Morávková zatloukla další hřebík do víka rakve se jmenovkou Herectví. A mám dojem že po Rodinných Poutech už na další hřebíky nebude místo... Pojďme směle dále - kontrasty...těch je tu plno a zní to dost vznešeně jako téma, že ano?:) Úvodní scéna...prý pocta horrorům Jamese Whalea, není nic než oslí můstek k zatažení Frankenstineova monstra do "ďábelského plánu" zosnovaného hrabětem Draculou a jeho nevěstami. Kde je tu kontrast? Whaleovské stvoření života následované rádobyděsivým netopejrem. Nebo scéna kdy Dracula chodí po stropě jeskyně a rozmlouvá, zdařile navozuje Coppolovskou atmosféru...a najednou bum prásk a je po atmosféře a je tu zase trapno až na půdu. Ale o scénáři je lepší se nezmiňovat...pojďme si něco povědět o úchvatné scéně v Budapešti - tamní ples v opeře jako by vypadl z Fantoma Paříže, tak přesná je jeho stylizace...a pak se najednou zase létá na laně a máte dost. Co si tedy s Van Helsingem (Gabrielem) počít? Úplně zatratit ho nejde...na to je OSTčko od Alana Silvestriho příliš dobré, a je to právě hudba, se kterou stojí a padají ty silnější momenty filmu. Vlastně by se dalo říct že je nejmíň o dvě třídy výš než film, který si něco tak dobrého nezaslouží, vzhledem k tomu jaký slepenec Sommers vytvořil:P(27.7.2005)

 • Tosim
  ****

  Podle mě je to typická "sommersovka". Spousta akce, (jeho humor miluju - zvlášť scéna s hrobníkem a hrobem se povedla), digtální digitálno a hudba Alana Silvestriho! To je jízda! V podstatě na tom žádný větší kaz nevidím, některé logické seky je opravdu třeba vypouštět jedním uchem tam a druhým ven (stejně jako u Emmericha.) Richard Roxburgh je fantastický, Dana Morávková IMHO předvádí skoro nejlepší výkon své herecké kariéry :-) Zdá se například divné, že při vší té zběsilosti si tvůrci pohráli s přízvukem Rumunů... Jo a ten Marek Vašut v tom filmu říká jen "Anno, nechoď tam...!" :-)(18.8.2004)

 • Tom Hardy
  ***

  Trikově a režijně solidně natočený scénáristický bordel. Stejně tupé jako LXG, jen lépe natočené...(12.5.2004)

 • Matty
  *

  MuHAhahahahahaha!!! (nedokážu si představit nic stylovějšího pro komentář s pořadovým číslem 1666 ;-) Zajímavé komentáře: Gemini, Jeanne, Shaqualyck, Aiax, AdaMM, Triple H, KASUGI(28.10.2007)

 • Djkoma
  ***

  První shlédnutí nebylo moc dobré. Přehnaně levných efektů a zajímaví herci v jinak slušném guláši, který se žene kupředu i díky elektřině, na kterou jede Frankensteinovo monstrum. Po dvou letech druhé shlédnutí a plná akceptace Sommersových snah přiblížit se starým hororům, která se promítá i do zmíněných efektů, lze brát van Helsinga jako příjemnou odpočinkovou zábavu, v které se mimo jiné Kate Beckinsale opět ukáže ve velmi úzkém oblečení a muži se budou mít na, co dívat. Přesto Helsing bez Jackamana by byl poloviční. Dobrou zábavu bez přemýšlení přeji, tohle má být jen efektní jízda plná velkých záběrů a hromady efektů.(12.6.2004)

 • Malarkey
  ***

  To, že režisér pracoval na Mumii je v tomto filmu hodně znát. Ale zase na to, jaké je zde hodnocení já se bavil. Nepříjde mi to sice bůhví jak zajímavé a originální, ale zábavné rozhodně ano. Není to žádný zázrak, natahal do toho hodně prachů, málo to vydělalo, spíš prodělalo, tak to s tímhle filmem dopadlo, ale že se to točilo u nás, a i tak se to stalo úspěšné, i když na to nadávali dokazuje, že to zas taková blbost není. Je to zvláštní, ale já se hlavně nenudil. --- Igore! Pomoz mi! - Byl jste ke mně tak hodný, doktore. Pozorný. Starostlivý. Ale on mě platí.(15.3.2008)

 • Enšpígl
  *

  Když jsem se snažil naučit vařit, chtěl jsem, aby tam bylo od všeho co nejvíce a tak jsem do hrnce naházel brambory, rýži, hranolky, smaženej sýr, svíčkovou, utopence a spousty dalšího,pak jsem dal výsledek na talíř a nedalo se to jíst. Jídlo jsem jsem nazval Van Helsing a vyhodil jsem ho.(25.11.2006)

 • Renton
  **

  Scénář: Stephen Sommers .. Chutný start, ale ve výsledku stejně jen utahaná sračka. Ani litr a půl lahodného burčáku, co jsem během filmu požil, nezvýšil jeho proklamovanou zábavnost natož aby dostatečně zahladil chabý scénář a akčně vizuální přeplácanost. Hugh Jackman je naštěstí solidní Van Helsing a nakonec si tímto filmem nepokazil výbornou reputaci z X-Men. No a Kate Beckinsale je prostě ozdoba jak se sluší a patří.(14.9.2008)

 • T2
  ***

  Veru taký spletenec všetkého možného čo staré horrorové časy priniesli od Frankensteina po Mr.Hyde, len škoda že v skoro každom kúsku premietaného obrázku je to vygenerované počítačovou grafikou, striedajúcou lepšie chvíľky s tými horšími, to isté platí aj o nesúrodom príbehu. Hlavne postava vlkodlaka je dosť odpackaná, lietajúce upírky sa dajú ako tak zniesť. Presnejšie hodnotenie by som dal 50% ale v tomto prípade sa prikláňam hore, nie je to až taká katastrofa ale také vysoké rozpočty aké sa dávajú do podobných fantasy by sa dali veru zúročiť aj lepšie u tých viac zručných režisérov a nie len ich hádzať do rúk rutinérom čo nič nové nevedia priniesť. ║Rozpočet $160miliónovTržby USA $120,177,084Tržby Celosvetovo $300,257,475(28.10.2005)

 • Anthony
  **

  Můj dojem z tohoto filmu je značně rozpačitý. Ačkoli mám rád i takové filmy, které nenabízí nic než odpočinkovou velkolepou podívanou, která spíše uspokojí oči a uši než mozek, tento film mě neuspokojil, i když velkolepost mu skutečně nechybí. Jenže příběh může být blbý, nelogický, ale musí být alespoň nějaký. Slovo, které nejlépe tento film vystihuje je přeplácanost. V jedné kritice někdo napsal, že kdyby ve finále najednou vyrazil proti hlavnímu hrdinovi Saddám Husajn vůbec by se nedivil – to byl přesně můj pocit. Těch příšer a netvorů, které se různě proměňovali a přesouvali z místa na místo, bylo tolik, že jsem se v tom brzy přestal orientovat. Sledoval jsem pak už jen pěkné trikové obrázky, ale vůbec jsem nechápal, co se děje. A takové scény jako, když se na mapě objeví Transylvánie a vidíme jak hrdina jede na jih!, přičemž se za moment prochází na nábřeží Vltavy (v pozadí Národní divadlo) a v titulcích se objeví nápis Budapešť, to už je jen tak pro zasmání. Mimochodem hudba Alana Silvestriho je výborná a podobně non stop akční a hrdinská jako v druhé Mumii (též Sommers).(12.9.2004)

 • AngelAngie
  *

  Otřesné, nudné, nezajímavé.(23.5.2008)

 • Rob Roy
  *

  Neuvěřitelný guláš všech možných klišé, kýče, digitálních triků a patosu. Jedna hvězdička za komickou figurku Davida Wenhama.(15.8.2004)

 • hirnlego
  **

  Vypatlaný scénář & scény na facky vs. nemalé digitální orgie & krásná létající děvčata (ve verzi s křidélky - pozn. aut.).(28.10.2007)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $160 million tržby celosvetovo : $300,157,638(10.5.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Alan Silvestri: 1. Transylvania 1887 ,2. Burn It Down! ,3. Werewolf Trap ,4. Journey to Transylvania ,5. Attacking Brides ,6. Dracula's Nursery ,7. Useless Crucifix ,8. Transylvanian Horses ,9. All Hallow's Eve Ball ,10. Who Are They to Judge? ,11. Final Battle ,12. Reunited,(13.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45