Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008) odpad!

Už při shlédnutí prvních momentů měl můj na vodě plavoucí žaludek co dělat, aby tento patos snesl. Mizerný příběh bez jakéhokoliv nápadu prokládaný "halekajícími" teenagerery a ztřeštěnými kreacemi. Bůh chraň budoucí generace pokud se v tomto filmu zhlédnou.

Paví pírko (1987) (TV film)

Klasická pohádka, která nemůže nezaujmout velkolepou výpravou ve stylu francouzské gotiky (zejména dechberoucí kostýmy) i snahou o trochu psychologičtější pojetí hrdinů. Sympatické je, že děj není pojat příliš prostě a snaží se o velice realistické zvárnění, které pohádku přibližuje i dospělejšímu divákovi.

Peřinbaba (1985)

Jedna z nejlepších slovenských pohádek, které jsem kdy viděla. Skoro bych ji přirovnala ke Třem oříškům pro Popelku, která se stejně jeko tato objevuje ne televizních obrazovakách v témže období. Skvělý děj, který bravurně ztvárňuje lidové zvyky a pověsti je doplněn ohromujícím pozadím slovenských Tater a úžasnou hudbou. Pravdou je, že místy může pohádka působit trochu absurdně (létající proncipál a i konec), ale myslím, že právě toto netradiční pojetí ze smínku činí něco výjimečnějšího, než jen obyčejnou pohádku.V hereckých výkonech samozřejmě nelze přehlédnout skvělou G. Masinu, coby Perinbabu.

Muž s červenou botou (1985) odpad!

co dodat. Remake, který původnímu filmu nekonkoruje ani humoren, ani provedením. Smutné.

Zlatý kompas (2007)

V poslední době se stávají stále oblíbenějšími fantastické filmy pro děti na pomezí pohádky a dobrodružného příběhu. Všechny filmy mají společné vysoké rozpočty a cíl uchvátit co nejpreciznějším pojetím těch nejfantastičtějších představ. Zlatý kompas je dalším z této řady filmů, což ho ovšem nikterak nedegraduje. Skvělé grafické pojetí a zajímavý námět dokáže zaujmout a někdy i pobavit. Efekt celého filmu podtrhuje i celá plajáda slavných herců a to i ve vedlejších rolích, nicméně menohu se zbavit dojmu, že vetšinu nápadů ve filmu jsem už někde viděla. Rozporuplný je i závěrečné zakončení, které mi přijde poněkud nedokončené, jakoby snad tvůrci už předem předpokládali úspěch filmu a nechali dveře pro pokračování doslova otevřené dokořán.

Mansfieldské panství (2007) (TV film)

Austenovská klasika se vším, co k tomu patří: příjemné romantické prostředí, empírové kostýmy, přesympatická hrdinka, která tajně touží po svém dokonalém, který ji samozřejmě ignoruje. Na můj vkus je tu všechno až moc přeslazené a neskutečně předvídatelné, nicméně pro milovníky romantických filmů dob minulých s ticíckrát obehraným námětem jako stvořené.

Zamilovaní andělé (2001) odpad!

Abych pravdu řekla nemám absolutní tušení o čem ten film vlastně byl. Místami se sice rýsoval nějaký dobrý nápad, ale celková koncepce mi zůstávala skryta. Na můj vkus tu bylo až příliš absurdit, které spolu neladily a dohromady vytvořily naprosto nestravitelný film. Stravitelnějším ho nedokázal učinit ani vcelku dobrý výkon některých představitelů (Stephen Fry). Jediné, co by mohlo pomoci by byla snad jen zažívací soda.

Macbeth (2005) (TV film)

Vcelku zajímavá myšlenka provedená neskutečně jednoduchým způsobem, který jakkoliv se snaží nedokáže přinést nic, co by už divák neviděl. Je tu jistá poměrně jednoduchá snaha o tísnivou atmosféru a nesnasitelnou tíhu svědomí, která je bohužel úplně zničena podivným pojetím kuchařského prostředí. Snad by se dalo mnohé i odpustit, kdyby se zpracování tolik nepřihlašovalo k shakespearovské klasice.

Válka Roseových (1989)

Skvěle morbidní a o nic méně mrazivá komedie dokáže i po dekádách znovu zaujmout jak hereckými výkony, tak i úchvatně provedenými bitvami s kusy nábytku, které se jistě staly předlohou pro celý zástup filmů, z nichž žádný nikdy dosáhne originality jako v tomto filmu. Jako vrchol může sloužit závěrečná scéna, která jakkoliv může tíhnout k pateticky hollywoodskému konci si zachovává tvář a snad i překvapí.

Sestra i matka (2004) (TV film)

Průměrné drama se zajímavým námětem, které může zaujmout i známějšími hereckými osobnostmi. Sympatické na filmu je, že se snaží vycházet z reálného námětu a dokáže oslovit také díky přítomností dětských herců v zajímavých postavách. Dlouhodobě film sice nijak neosloví, ale určitě stojí za to ho shlédnout.