Periskop nahoru a dolů (1996)

Jakkoliv je téma outsiderů v námořnictvu a celkově v armádě obehrané tucty parodiemi, občas se mezi nimi dokáže objevit i světlý moment. Vtipné postavy doplněné do skvělé dialogy a mnoho vtipných scén, které nenechají vaši bránici v klidu dokazují, že snímek s přehledem patří ke klasikám paridií jako Utopenec na útěku nebo Žhavé výstřely.

Cesta do pravěku (1955)

Klasika všech klasik, ktreá i po letech uchvacuje příběhem a triky, které nám v té době mohl závidět i Hollywood !

Casper (1995)

Poetický pohádkový příběh, který jsem si jako dítě zamilovala. Skvěle propojený svét "animáků" s lidskými herci dal život kouzelnému dílu, které sice může ztrácet kouzlo s přibývajícími lety, ale může připomenout okamžiky dávno minulé. Zejména pak dojemnosti závěrečné scény, která ať se zdá jakkoliv laciná, musela alespoň trochu působit na každého, kdo viděl tento film jako dítě. (obvzláště podbarvená skvělou hudbou)

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Skvěle podivná pohádka s notnou dávkou hrůzy, kterou bohužel neocení mladší divák, nicméně v těch ostatních zanecha příjemný zážitek skvělého námětu ztvrárněného s nadprůměrnými hereckými výkony možná trochu pokulávajícími kostýmy, ale zato s úchvatnou hudbou.

Návrat do Modré laguny (1991)

Snad zajímavý námět pokulhává na podprůměrných výkonech, které nezachrání ani krása tropického ostrova.

Penelope (2006)

Kouzelně zajímavá romantická komedie balancující na hranici pohádky s barvami přakypujícími kulisami a téměř snovým nádechem. Na první pohled se celý snímek může zdát nechutně přeslazený pestroučkými barvami a romantickou atmosférou, nicméně někde pod tou obrovskou hromadou cukru a umělého sladidla se skrývají skvělé herecké výkony ( zajména Cristina Ricci a její roztomilý rypáček) a samazřejmě neopomynutelně dekadentní James McAvoy) a to nejen ve hlavních rolích, ale také skvělé momenty vedlejších protagonistů. Sečteno: Pohádková a roztomile prasečí atmosféra s hromadou sladkých momentů, ale hlavně s příjemným chytlavým dějem.

Hříšný tanec (1987)

Na první pohled laciný děj dokáže i vzhledem ke svému stáří pořád zaujmout skvělou muzikou i zajimavými osudy. A navíc kdo by odolal pousmání nad momentem, kdy Patrick Swayze řekne: "Baby nebude sedět v koutě". Zkrátka stará nenáročná klasika pro příjemný večer po perném dni.

Eurotrip (2004)

Vskutku rozporuplný film. Ostatně jako většina parodií svého druhu. Na jedné straně odpad zesměšňující většinu evropských zemí s trapnými scénami a jednoduchými hrdiny (při porovnání s "kvalitnějšími" smínky). Avšak na straně druhé skvělý nenáročný snímek pro pohodový večer plný humoru ostrého k padnutí návštěvu střední Evropy nevyjímaje.

Neuvěřitelný příběh (2007)

Na oko milá komedie odehrávající se na slunném ostrově zaplaveném letní atmosférou. Zdánlivě skvělé prostředí, které ale ukrývá triviálně jednoduchý a tisíckrát obehraný námět s více očekávatelným dějem, který nezachrání krásná hlavní hrdinka, ani popletený a zřejmě "vtipný" hrdina. Zbytek vyplňuje jen břitký humor.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Nezapomenutelná pohádka, která se musela bezpochybně vrýt do paměti vetšině diváků hlavně díky úchvatné hudbě a textům skvěle zazpívanými hlavními představiteli. I přes dosti mizernou výpravu má tato pohádka v sobě něco kouzelného co mě přiměje se na ni podívat znova a znova.