Weiner (2016)

POSLEDNI SLOVO: Dokument sleduje charismatickeho demokratickeho politika a jeho kampan, kdy se po skandalu se "sextingem" snazi vratit do vrcholne politiky. Pro nekoho, koho politika nezajima, absolutne o nicem. Pro me velmi zdarila sonda do politickeho zakulisi podivne zeme US and A. 4/5*

Amanda Knox (2016)

Film sleduje vysetrovani vrazdy studentky v italskem mestecku. Osobne jsem o pripadu nevedel vubec nic (doporucuju nehledat informace predem) a tak na me dokument Amanda Knox fungoval naprosto ve vsech ohledech. Jedna se o neskutecne gradujici zalezitost, ktera svoji atmosferou hrave strci do kapsy lecktere filmy. Ve filmu lze najit vice rovin- vina/nevina obzalovanych, zakulisi novinariny, nabozensky rozmer.. a vsechny fungujou tak jak maji. A ze se filmu dari byt celou dobu nezaujatym je samozrejmosti.. Jinak podobne jako se v dokumentu *Lucie objevi Cameo Vaclava Klause, zde nechybi Donald Trump! POSLEDNI SLOVO: Dechberouci zalezitost, NETFLIX umi! 100% 5/5*

Kočka není pes (2017) (pořad)

POSLEDNI SLOVO: Zlobiva zviratka na prevychove. Nejepictejsi guilty pleasure tohoto roku. 4/5*

Děti úplňku (2017) (TV film)

Dokument Deti uplnku bezpochyby odvypravuje pusobive lidske pribehy. Filmu se celkem i dari upozornit na existujici problem (nedostatecnou socialni peci) nicmene uz nenabizi nejakou konfrontaci- proc se filmari nesli zeptat nekoho kompetentniho, proc nejde danou vec zmenit? Vlastne s tim filmem mam uplne stejny problem jako s *Miluj me, jestli to dokazes- totiz jedna se spise o reportaze sestrihane v celovecerni film a opet nechybi odhaleny penis mentalne postizeneho cloveka. Na druhou stranu ocenuji ze s tim filmari nesli do kina (jako u vyse zmineneho filmu). POSLEDNI SLOVO: Pokud se o dane problematice chcete opravdu neco dozvedet, doporucuju spise 17 minutou epizodu z cyklu *Diagnoza: Autismus. Silnejsi 3/5*

Paterson (2016)

POSLEDNI SOVO: Pusobive atmosferou, dramaturgicky to na me ale uz tolik nefungovalo.. 3/5*

Brimstone (2016)

POSLEDNI SLOVO: Drsne drama zasazene do westernoveho prostredi. Film je odvypraven nechronologicky a diky tomu udrzuje napeti i pres pomalejsi tempo. Navic se mi libilo, ze postavy umiraly pro me celkem necekane a film se zdatne vyhyba filmovym klišé. Velmi dobre, 5/5*.

Kocour Bob (2016)

POSLEDNI SLOVO: Pribeh lze odvypravet jednou vetou, s troskou snahy rozvinutem souveti. Ale rozhodne ne v celovecernim filmu.. 2/5*

Nebe peklo Lucie (2017) (TV film)

Lucie Bila je pravdepodobne nejmin sympatickou bytosti ve vesmiru. Nicmene svoje antipatie neberu v hodnoceni dokumentu v potaz. Filmarsky je Nebe peklo Lucie katastrofalne nezvladnutym pocinem. Lucie Bila dostala prilis prostoru k exhibovani a celych 85 minut se promeni jen v idealizaci sebe sama pomoci senilne ezoterickeho zvatlani. Casosberny format umoznuje zachytit zajimave udalosti v zivote LB nicmene vse je jen tak zmineno a nikdy ne vice rozebrano.. Duvody proc videt dokument Nebe peklo Lucie? 1.) Patrite k ultras Lucky Bile 2.) Cameo Vaclava Klause. POSLEDNI SLOVO: Vhodnejsi nazev by byl "85 minut pekla s Luckou Bilou. 20% 1/5*

Proč právě on? (2016)

Nejsem cilovka tehle jednoduchych "konzumnich" komedii, u kterych se trikrat zasmejete, snite popcorn s colou za 189kc a druhej den uz si nepamatujete jedinou hlasku. Tak Why Him? je presne ten pripad, jen s tim rozdilem, ze se to da celkem prezit. Dej nema zadne nesmyslne odbocky, a humor ceou dobu tezi z rozdilnych charakteru postav. Obcas je to i vtipny. Nejvic jsem se bal, kdy prijde na sceny, ze se vsichni budou omlouvat a usmirovat. To je nastesti ale sfouknuto az v poslednich 10ti minutach filmu a tak to tu cast zlych neromanťicky zalozenych divaku prilis neotravuje. POSLEDNI SLOVO: Nenarocna celkem fajn komedie. 70% slabsi 4/5*

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Fanousci cekali dlouhych jedenact let na pokracovani sagy star wars a pak s velkou pompou dostali remake v podobe epizody 7 The Force Awakens. Film sam o sobe nebyl spatny, ale nezapadal uplne do SW universa. O rok pozdeji prichazi Rogue One, s tak trosku podradnym privlastkem "spin off" a paradoxne az zde bych si troufal vyrvat, ze star wars jsou konecne tady! Rouge One funguje zcela samostatne, pribeh pochopi i clovek, co nikdy zadny SW nevidel, ale fanousek si zaroven uzije vsechnu tu navaznost s puvodni trilogii. Podobne jako v novejsi trilogii (epizoda I-III) i zde je naznacena politicke pozadi a kostra konfliktu neni jen dobro x zlo. POSLEDNI SLOVO: Rogue One funguje jako plnohodnotna epizoda Star Wars sagy. Vkusne, bez zbytecne recyklace. 85%, 5/5