Miluj mě, jestli to dokážeš (2016)

Miluj me, jestli to dokazes sleduje pribeh jednoho mentalne a dvou fyzicky postizenych lidi, kteri touzi po fyzicke lasce (koitu). Strasne silnej namet, vsichni tri hlavni protagoniste jsou velmi zajimavi lide, ale dokumentu se absolutne nedari vyuzit potencial. Cele je to strasne povrchni, sledujeme jen par hodin ze zivota hlavnich hrdinu. Vzhledem k vyseci informaci jde spise o delsi reportaz, nikoli o plnohodnotny dokument. Az zpetne mi nejak doslo, ze filmarum slo o to, nejakym zpusobem legitimizovat narok postizenych na profesionalni sexualni asistentky. Jenze o tehle problematice se ve filmu jen krouzi, absolutne nic jsem se o ni nedozvedel. Navic pokud jsem dobre pocital, tak ve filmu vidime třikrát obnazeny penis budto fyzicky nebo mentalne postizeneho jedince, tudiz navstevu kina bych byt vami peclive zvazil.. POSLEDNI SLOVO: Diky hlavnim protagonistum je to vlastne celkem zabavny. Dokumentaristicky je to ale slabsi, je to v podstate reportaz natazena na hodinovou stopaz. Pokud nemate 60 minut volneho casu, doporucuju zhlednout jen trailer, ve filmu toho moc navic neni.. silnejsi 3/5* 60%

John Wick 2 (2017)

Je to lepsi nez jednicka. Ve chapter two se vic odhaluje fungovani sveta soukromych zabijaku. Postavy maji mezi sebou komplikovanejsi vztahy a nastinena je i politika. Nicmene mam stejny problem jako u prvniho dilu- John Wick je proste moc nesmrtelnej. Vsechny akcni sceny jsou vyborne natocene, ale nebavi me dve hodiny koukat na bojovne sceny, kde vim, ze hlavni postave se nemuze nic stat (neprustrelnej oblek!) Velky palec nahoru je treba filmu dat za zaverecnou scenu, ktera vyvrcholi epicky celej snimek. POSLEDNI SLOVO: Akcni film, u kteryho jsem se nudil jen pri akcnich scenach.. Silnejsi tri hvezdy, ale dalsi dil dam, jen jestli John Wick prijde o svuj oblek. 65%, 3/5*

T2 Trainspotting (2017)

Trainspotting je klasika. Proc jsme ale na pokracovani cekali 20 let a proc vubec bylo natoceno mi neni nijak jasne.. Postavy se po 20ti letech nijak nezmenily, neprosly zadnym vyvojem a tak pokracujeme tam, kde trainspotting kdysi skoncil. Hlavni ustredni zapletkou T2 je podvod okolo budovani bordelu. Ale vlastne mi to prislo jen jako vedlejsi motiv, aby postavy mely jak na sebe narazet, ve skutecnosti se vse toci kolem nedoresenych krivd z minuleho dilu. Pusobi to az serialove. Rezie se chopil opet Boyle a jeho rukopis znacne zveda uroven filmu- vsechny ty prostrihy, dadaistické zabery a genialni soundtrack, to me moc bavilo! Navic jsem se z traileru tesil na nejake inteligentni "zrcadlo konzumni spolecnosti" jak je tomu treba v Mr Robot, ale o nic takoveho se T2 nepokousi. POSLEDNI SLOVO: T2 ma strukturu spise epizodnich scenek, nektere jsou skvele, nektere slabsi. Vyborna rezie zveda slaby namet. 50% 3/5*

Nádraží (2017) (seriál)

Nadrazi jsem sledoval z jedineho duvodu- z lasky k originalnimu poradu ( Come Fly with Me a Malá Velká Británie). Tato ceska mutace je prikladem toho, jak genialni satiristicky koncept dokaze parta kolem Sokola premenit v nevkusnou a vulgarni nicotu. Az na jednu povedenou serialovou postavu (Tudorka) jsou dialogy strasne plochy a vetsinou se utappeji v klasickem ceskem televiznim humoru- slavni herci mluvi hodne nahlas hodne sproste= smej se mamo! POSLEDNI SLOVO: Ondrej Sokol opet na televiznich obrazovkach a opet bez vtipu. Davam jednu hvezdu za Tudorku a druhou za to, ze v tom nehraje Kohak.. 2/5*

Ztraceni v Česku (2017) (seriál)

Nenapadny, ale o to pusobivejsi dokumentarni cyklus. Ztraceni v Cesku sleduje casosbernym zpusobem osudy bývalé alkoholičky, uprchlické rodiny, dedy s osvojenymi vnoucaty a trestankyne. Dokumentu se dari nevstupovat do děje a hlavne nepredkladat zadny svuj nazor (coz je potreba ocenit predevsim v pribehu uprchliku). Vytknul bych asi jen mozna nekdy zbytecne dlouhe epizody a prilis omezeny koncept casosbernosti- 1 rok je proste málo. POSLEDNI SLOVO: Pokud bude ČT dal vytvaret takovyhle alternativnejsi obsah, budu s radosti platit konc. poplatky! 4/5*

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Nemam problem s ustrednim poselstvim, ze zviratka (lide) mohou byt odlisni a pres to spolu koexistovat a ani s tim, jak moc explicitne je message sdelovana- prece jenom je to animak. Problem je ustredni dej, ten mi prisel strasne epizodni- hlavni dvojka nekam prijde, pozna nove postavy/novou cast sveta a dostanou se do potizi, dostanou se z toho a znova. Takto repetetivne se film tahne skoro 2 hodiny. A to bez napeti a bez vtipu. Velke zklamani, 40% 2/5*

Týpci a zbraně (2016)

Pro me velke prekvapeni, protoze reziser Phillips je autorem kriploidnich Hangover 2 a 3. Jak zde nekdo v komentarich pise, nametem je to opravdu podobne Vlku z Wall Street nebo Sázce na nejistotu, to jest- dvojka vykuků přijde na způsob jak si na hrane zakona vydelat velke penize. I pres ne zcela originalni namet se mi War Dogs libil uplne ve vsem! Temer cely film stoji na ustredni dvojici (Hill a Teller) a funguje to. War Dogs je celou dobu velmi napinavy, mistama vtipny a ma relativne necekany zaver. Cela ta konstrukce pribehu je vyborne ztvarnena, nejdriv jde jen o vyuziti vhodne prilezitosti, pak balancovani na hrane zakona a nasledne uz operovani za tou hranou.. POSLEDNI SLOVO: Vyborne ve vsech ohledech. Pro me po dlouhe dobe 100% filmovej zazitek, 5/5*!!

Matky na tahu (2016)

Dej je trapnej, predvidatelnej. Postavy kriploidni a strasne archetypalni. Emancipace zen probiha v Bad Moms bohuzel tim nejlacinejsim zpusobem, takze zensky postavy nepredstavuji "silne svobodne zeny" ale nesnesitelny kravky. Pro predstavu> jedna z podzapletek je o nesmele zene, ktera najde sebevedomi a zotroci sveho manzela- happyend. Na druhou stranu je treba priznat, ze rezijne je film velmi zdarily. Zabery z purty, dojemne dialogy, romanťické momenty- vse je remeslne zvladnuto tak jak ma. Takze verim, ze u cilovky to asi fungovat bude.. Mne osobne jeste strasne bavilo prostredi, ve kterem se film odehrava- americke predmesti, rodicovske spolky. Creepy USA. POSLEDNI SLOVO: Mila Kunis tentokrat jako milfka a stale sexy! Bad Moms je velmi dobre natocenej debilni film. 50%, 3/5*

Westworld (2016) (seriál)

Problem westworldu je, ze serial je vnitrne znacne nelogicky. Pokud se rekne, ze clovek nemuze zemrit v parku a pak postava x v parku zemre, je to podle me škandál. Roboticke postavy v parku prozivaji svuj scenar v casových smyckach-, jenomze kazda story a postava ma jinak dlouhou smycku- jak je tohle osefeno? Lide se do parku dostavaji vlakem, spravci vytahem- jakym zpusobem tedy je park propojen s realnym svetem? Velmi casto mi take pripadalo, ze postavy jednaji bez nejake hlubsi motivace (napriklad jedna postava vydira jine, ale nema na ne v podstate zadnou paku a oni podlehnou vydirani). Serial je po celou dobu velmi zmatecnym a obavam se, ze je to dusledek spise velkeho pretaceni scen a preobsazovani hercu nez dumyslnosti scenaristu. Na druhou stranu westworld je povedeny v tom, co HBO proste umi- Vsechny production values jsou na spickove urovni- od uvodnich titulku po samozrejme fenomenalni herecké vykony (Hopkins!!). Vedle remeslne stranky serial nabidne jeste nekolik velmi necekanych zvratu a celkem fajn atmosku. POSLEDNI SLOVO: Serial nenabidne promysleny svet, kde by do sebe vse zapadalo. Ale diky necekanym zvratum udrzi nadprumernou zabavu. Davam slabsi ctyri hvezdy 4/5*

Pařba o Vánocích (2016)

Krachující firma usporada megaparty aby presvedcila jednoho z investoru a zachranila se tak.. Cela ta ustredni party je skvele natocena a ma koule. Jen mi to cely prislo, jak kdybych koukal na nadupanej videoklip, ktery ma ale stopaz 105 minut! Bohuzel teto komedii mimo deje chybi i humor. Vetsina foru je bez napadu a tak nejak spoleha jen na vyrazy hercu. POSLEDNI SLOVO: Remeslne kvalitne natocena komedie, bohuzel bez vtipu. 40%, 2/5*