Temný rytíř povstal (2012)

Každý batman od Nolana je jiný, díly této trilogie nelze srovnávat mezi sebou. Až když jsem si to uvědomil, dokázal jsem film docenit. Nevím čím to je, film je přímočařejší, ale působí jako dokonalý celek. Nelze vyzdvihnout jedinou část, celé to drží jedno na druhém a dohromady je to něco úžasného. Jediné zklamání byl zvrat na konci (ten s Banem), ale to jen do chvíle, než jsem si uvědomil, že na tom vlastně z nějakého vůbec nezáleží.

Amazing Spider-Man (2012)

Kdybych neviděl Spider-mana s Tobey Maguirem, tak ani neváhám a jsou to 4 hvězdy, takhle jsem o tom musel přemýšlet. Pak jsem si uvědomil, že moje nejistota spočívá v tom, že spousta scén jsem už jednou viděl, což se samozřejmě dalo u restartu série čekat. Rozhodně se mi tahle verze zalíbila víc, než ta z roku 2002. Peter Parker konečně nevystřeluje pavučiny z děr v zápěstí a má na to svoje udělátko, jak to má být. Detail, ale mě osobně moc potěšil. Celá postava hlavního hrdiny je zajímavá, jen by se dalo ubrat na "romantických" scénách, které mě opravdu moc nezajímaly (ale asi nejde udělat film s akčním hrdinou bez toho, aby se do někoho nezamiloval).

Útěk z MS-1 (2012)

No a co, že je to hloupý a předvídatelný, když je to taková ohromná sranda.

Už jsme doma? (2007)

Film nic moc nenadchne, vážně mě celou dobu bavil jen John C. McGinley. Ale koukat se na to dá, taková ne nepříjemná jednohubka.

Žena v černém (2012)

Dobře zahrané, pěkně vypadající, ale nic inovativního. Příběh je až přehnaně jednoduchý, v podstatě bez zvratů, a i přes vizuální kvality jsem nebyl skoro vůbec vtáhnut do děje. Čekal jsem bohužel víc.

Prometheus (2012)

Tenhle film zraje. Po dodívání jsem byl mírně zklamaný, čekal jsem trochu víc, postavy se mi zdály předvídatelné, občas nelogické, a odnesl jsem si pocit, že je ve filmu až moc chapadel (a přitom jich tam vlastně tolik není... divné). A hlavně konec mě neuspokojil. Stejně mi ale film zůstal v hlavě, a až když jsem se nad ním pořádně zamyslel, tak jsem ho docenil. Je to napínavé, je to akční, vypadá to moc hezky a navíc nám to řekne pár zajímavých faktů o Vetřelcích. Navíc příběh dává smysl a jde vyložit více mírně odlišnými, stejně poutavými, způsoby. Těším se na druhé podívání a doufám v pokračování. Edit: Po druhém zkouknutí do sebe příběh mnohem víc zapadá a celý film působí ucelenějším dojmem. Nad tímhle filmem se prostě musí trochu přemýšlet (a nevěřit všemu, co postavy povídají), potom je to skvělý zážitek.

Avengers (2012)

Po tom, co jsem si uvědomil, že skoro neuplyne den, kdy bych si v duchu neříkal, jak moc bych se na to znovu podíval, musím dát plný počet hvězd. Nevyznat se v univerzu Avengers, asi by to nebyla taková bomba. Ale právě díky tomu, že jsem věděl kdo je kdo, jsem byl neuvěřitelně rychle vtáhnut do akce a mohl jsem se třást napětím před každou akční scénou a legendární hláškou. Ostatně, to jsou asi tak hlavní věci, na kterých film stojí a opravdu je zvládá až tak bravůrně, že si za to zaslouží absolutní hodnocení. Příběh je jednoduchý a poutavý, ale víc než na něj budu pořád vzpomínat na "Hulk, smash!"

Bez soucitu (2010)

Úžasný akční sešup. Samé hlášky, samá akce, možná ten děj je trochu slabší, ale co na tom, stejně není čas ho při té parádě vnímat. Travolta je dokonalost sama, takoví mají být akční hrdinové. Radost koukat, pokud chce člověk vypnout.

Umění lhát (2009)

Vtipné, milé a navíc se skvělým přesahem komediálního žánru, který jsem na začátku vůbec nečekal. K zasmání i k zamyšlení.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle značně nesympatická, což se alespoň trochu změnilo, když se z otrávené fuchtle stal člověk bojující o vlastní život. Co se ale nezměnilo je ta spousta nelogiky, které je filmu požehnaně. Téměř všechny postavy se chovají nepředstavitelně hloupě, všechno jim hrozně dlouho trvá a většinou to právě díky těmhle jejich vlastnostem nedopadne pro ně moc dobře. Což není uplně dobré, zakládat dějovou osu na až nakažlivé hlouposti hlavních hrdinů. Postavy jednoduše umí diváka frustrovat. Co ale pro mě film zachraňuje je temná a depresivní atmosféra celého filmu. Navíc hlavní záporná postava je tak krásně šílená, že je opravdu radost dívat se. Když se člověk povznese nad celou tu ošemetnou záležitost s logikou, zažije jízdu plnou stupňujícího se napětí a pocitu sklíčení.