Rocky (1976)

"Ejdryjeeen, Ejdryjeen !!"! (2023_06 DVD TR2427 Bravia s VD)

Waynův svět (1992)

"Ty si ji chceš vzít? Manželství je v některých zemích trestem za krádež". (2023_08 DVD TR2427 Bravia)

Poslední skaut (1991)

Prince funkuje Get Off a dvacítka Halle Berry tančí u tyče ... rrrrrrrrr (2023_08 BD TR2427 Bravia s MM)

Trojúhelník smutku (2022)

Randál! Nepřekonatelní Harrelson (s rudou hvězdou na uniformě) a Burič - ruskej kapitalista a americkej komunista ; ) Östlund předkládá (velmi zábavnou/strašlivou!?) "nefiltrovanou", geniálně tropovou satiru o stavu lidské společnosti a jejího směřování. Povinně do občanských výuk středních škol! "Růst jen proto, abychom rostli, to je IDEOLOGIE rakovinné buňky." Ed Abbey (Inspiracemi snímku asi povícero - mě se vetřel Monty Python's The Meaning of Life a lehce zavanul Bílý lotos ; D

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Takhle nízké hodnocení si "kurvadětedopiče" Polívkův druhý samostatný, velmi osobní, scénář rozhodně nezaslouží. Jak si s tím, "uřídit" jej, (scénář a především Bolka!) poradil Sedláček (sekerník jak Chytilka on jistě není : ) a jakou formou natočil (včetně nutnosti "nějak" na něj získat finance = mnoho PP a jiné vaty : / už je na pováženou. Ve filmu s vzestupnou tendencí zábavnosti je mnoho trefných poznámek k chování české společnosti i slušných situačních fórů. Bolek Polívka kraluje - přirozeně a mnohdy velmi zábavně. Nejblíže sekundují Peca a Goldflam a i jiní jsou fajn. Film vyznívá spíše  jako "pseudodokument" ; ) "Takto som ty penize vyndal z kapse, takto položil na stul, no a on je takto ze stolu vzal a takto si ty penize strčil do kapse"! (Dát slovo, natož ruku, v ČR většinově nic neznamená. Sebeobjemnější smlouva vám díky nevymahatelnosti práva neprací české justice nic nezaručí a naopak bývá signálem, že vás "pojebů". Pro příklad jeden ze satirovaných nešvarů "nešpačkového" chování mnoha nemravů v české společnosti ve snímku). Komentář: genetique

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

IMAX vizuál a hudba dobrý, sem tam povedenej frk, MODOK pěkněj bizár, cameo Billa Murraye milé, thanosovej "King" Kang repetetivní .... no a jinak jsem 2x-3x klimbnul. Hyperbarevný sny....Ještěže do mě synek vždy drcnul - prospal bych většinu. Mrzí ... předchozí mě bavili : /

May (2002)

Překvapení! Hlavní postava je matčinou nadstandartní "výchovou" skutečně originálně švihlá a navíc výborně zahraná. Film má v sobě pocitově něco lynchovského a občasná béčkovost vůbec nepřekáží.  Bez "konce na začátku" by bylo mnohem úderněji vypointované, lesbo-erotické dorážení Anny Faris je svůdně dráždivé a mnoho scén je výborných aka zábavných. Potěší švadlenkovská kostýmní propracovanost, zajímavý soundtrack a mihnutí se Boratova producenta ; ) S o něco větším rozpočtem a dopilovanějším scénářem by možná Lucky spíchnul na 5 hvězd.  I LOVE WEIRD!

Blade Runner (1982)

V ultimátně dokonalém provedení nativního 4K UHD jsem viděl "jiný" film než si ze všech ostatních shlédnutí pamatuji (od VHS přes různé kinoverze po BD). Hloubka obrazu, živé barvy a prokreslení detailu ukáže o tolik více, až je dechberoucí. Zdejší nejvyšší hodnocení pro skutečně mistrovské dílo Ridleyho Scotta nestačí. Je mimo a (jistě i s pár dalšími) nad všemi bez polemizování a to i skutečnou hlubinou filozofického obsahu.

Matriarcha (2022)

Hutná atmosféra, deprese, temnota ... Po navyknutí na "správně weird" hlavní herečky vlastně skvělý casting ; ) No a v závěru fajn bizár ... Překvapilo, bavil jsem se.

Angustia (1987)

Zcela Lunou nepoznamenán a vždy se držící pravidla nikdy nic moc (příp vůbec) dopředu o doporučených nebo zajímavých záležitostech jako je tato pro efekt překvapení nezjišťovat, jsem až po cca první 1/4h zaklap' bradu. No a když to začal "Dicus Bigus" Luna metronomicky s okem sekat, zalítlo moje (pod)vědomí/nadšení s prvním setkáním s tímhle španělským avantgardním inovátorem do nekonečné hypnospirály. Nutně potřebuji metromom! ... a matku promlouvající do makovic magorů napříč filmy ; ) Lynch se jistě tetelil.