V hlavě (2015)

Super rozprávka. Absolútne originálna, pekne "nakreslené", super postavy(čky). Vždy, keď má niečo na začiatku Pixar animáciu, tak viem, že to bude absolútna paráda. 80%

New Kids Nitro (2011)

Trochu slabšie ako jednotka. Respektíve, rovnaké, ale ničím novým originálne. 60%

New Kids Turbo (2010)

Najidiotskejšia komédia, akú som kedy videl. Ale v podstate geniálne. 75%

Země zítřka (2015)

Parádny vizuál, celkom dobrý nápad a super obsadenie. Skôr pre rodinu alebo mladších, a nečakajte žiadny dychberúci príbeh. 55%

Odebrat z přátel (2014)

Vôbec som nevedel, o čom tento horor bude. Trošku ma prekvapilo, že celý film je iba záber na obrazovku počítača, kde sa hodinu a pol pozeráte na videohovor zo Skypu. Dosť originálny a dobrý nápad na film, niektoré scény v pohode, ale strašne tomu chýbalo nejaké napätie, atmosféra, a v podstate aj ľakačky. 50%

San Andreas (2015)

Mám rád rodinné katastrofické filmy. Tento bol obzvlášť tupý. Do dvoch týždňov zabudnete, o čom to bolo a nemalo to ani nejaké ikonické scény, ako väčšina podobných filmov. Čisto jednorázovka. 55%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Tieto filmy ma už ani nebaví hodnotiť. Skoro všetky Marvelovky sú absolútne rovnaké a založené na rovnakom koncepte. Akčné blockbustery, s určitou dávkou humoru (za mňa kvalitného), kde je niekoľko umelých zvratov a vždy aspoň jeden záporák, ktorý je väčší a silnejší ako tí pred ním. Potom prídu drsné kecy, a dobrí vyhrajú. Všetky tieto filmy sa mi strašne miešajú - dosť tomu pomáha aj to, že sa jednotlivé postavy z rôznych filmov už aj miešajú a sú v iných. Keď vidím, koľko pripravovaných Marveloviek sa chystá, tak je to na zamyslenie, či by sa neoplatilo v rámci filmografie sypať peniaze na niečo lepšie. Ale tak, asi to vynáša dosť chechtákov... Film ma ale bavil. 70%

Jurský svět (2015)

Za mňa plnohodnotný nástupca pôvodnej série. Jasné, má to dementný casting a rozhodnutia postáv sú ešte dementnejšie (a to nehovoriac o geniálnom nápade, otvoriť park s dinosaurami, lebo však aj minule to bol skvelý nápad, nie?), ale tak to bolo aj v pôvodnej trilógií. Kto tvrdí opak, je zahmlený nostalgiou. Pri takýchto filmoch treba na dve hodiny vypnúť mozog. Vizuálne parádne, dostatočne akčné. Za mňa parádna oddychovka. 75%

Věc: Počátek (2011)

Strašne, ale strašne veľa klasického hororového klišé, oproti prvej Veci chýba taká tá dobrá záhadnosť, no na druhú stranu je tu viac akcie. Ak by som to hodnotil ako sci-fi vyvražďovačku, nezávislú na "prvom" diely, tak by som hodnotil asi lepšie, takto z toho ale vznikol film, ktorý sa žánrovo snaží byť rovnaký, ale nie je. Atmosféru to stále má, ale už to nie je ono. A teraz to nepíšem v zmysle "na tú dobu to bolo super,...", vôbec nie, pôvodná vec má podľa mňa hrozivejšiu atmosféru aj dnes - v tej dobe sa ešte horory točili atmosfericky, nie hlasnou hudbou a ľakačkami. Aj tak si ale myslím, že sa tragédia vôbec nekoná, oproti iným kultom, ktoré sa dočkali nástupcov dopadla Vec viac než dobre. Také lepšie tri hviezdy. 65%

Donnie Darko (2001)

Po asi siedmom zhliadnutí som zistil, že pri tomto skvoste ešte nemám komentár. Jedna z mojich srdcoviek, taký starší brat Butterfly Effect-u (ani neviem čím sú tieto filmy podobné, ale často ich porovnávam), a atmosfericky, režisérsky, scenáristicky a aj herecky absolútny vrchol. Film, ktorý nemáte šancu pochopiť ani na prvý, ani na druhý, ani na desiaty krát, kým si neprečítate (krátku fiktívnu) knižku The Philisophy of Time Travel. Kto tvrdí, že to pochopil aj bez toho, klame samého seba. Director's cut verzia ponúka niekoľko úryvkov z tejto knižky, aj tak je ale lepšie prečítať si ju. Píšem to sem preto, lebo som bol prekvapený, koľko ľudí Donnieho videlo, a dokonca ho radia medzi výborné filmy, a pritom o DC verzií alebo tejto knižke nikdy nepočuli. 100%