Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Možno ešte o trošku lepšia ako predošlá časť. Škoda absolútne cukrového konca, no páčilo sa mi niekoľko scén, nápadov a "knižné titulky", malo to celkom podarenú atmosféru. 65%

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Konečne kvalita po dvoch slabších dieloch jemne stúpla a opäť sa to dá pozerať. Zase sa to dostalo do nadpriemeru, a keďže som názor na celú sériu vyjadril v komentári k prvému filmu, viac písať asi nemusím. Má to hlavu a pätu, zopár fakt dobrých scén a podarený záver. Rozdelenie na dve časti tomu možno aj prospelo. 60%

Twilight sága: Zatmění (2010)

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Nejdem sa rozpisovať, podstatne slabšie ako prvý diel, vyplňovacia vata a posun v príbehu, ktorý možno je potrebný, ale mohol by mať o polovicu stopáže menej. 40%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Stmívání (2008)

Pozrel som to čisto zo zvedavosti. Nechcel som byť súčasťou stáda, ktorá si z tejto série robí srandu a pritom film ani nevidela a zaujímalo ma, či si vtípky po dopozeraní budem robiť aj naďalej a či je to fakt také zlé. Odpoveď je - vôbec nie, jedná sa iba o akýsi "urban hate", neviem z akého dôvodu ho schytala práve táto séria, v čom je iná od desiatok iných, možno trošku hlúpych filmov? Nechápte ma zle - stále tvrdím, že je to nehorázne kravina, hlúpo napísaná a mnohé veci, ktoré mali byť myslené vážne pôsobia skôr komicky, ale ako celok nie je prvý film vôbec zlý, je to určite nadpriemer. Vychvaľovať to netreba, kto tvrdí, že sa jedná o nejaký zázrak pravdepodobne iné filmy nevidel, na druhú stranu ten, kto tvrdí že sa jedná o jednu z najhorších filmových záležitostí pravdepodobne tieto filmy ani nevidel. Znova si ich už asi nepozriem, ale neodvážim sa to ako celok nazvať vyslovene zlým, pretože asi každý tretí film (a to nepreháňam), ktorý si pozriem, je kvalitatívne horší - a pritom nikdy nie je terčom podobných "útokov". Prvý diel teda hodnotím na 60%. Najlepšia časť filmu boli ale aj tak titulky s Linkin Park a Paramore.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Už ma tie komixovky nebavia tak, ako kedysi. Ako film do kina je to určite geniálne, ale nič viac. Je tam zopár fakt podarených scén, a aj vtipov. Konšpiračná zápletka ma moc nebavila - a údajne bolo treba sledovať seriál z rovnakého univerza (nespomeniem si ktorý), aby ste sa chytali na všetko, takže mi asi kopa vecí ušla. Kvalitatívne asi o trošku lepšie ako prvý kapitán, no veľký skok to nie je. 65%

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Totálne nesympatický hlavný hrdina, ktorému som neveril ani slovo. Nechápem tak vysokému hodnoteniu. V máloktorom inom filme som si takto uvedomoval to pribrzdené zmýšľanie postáv. Opäť jeden z filmov, na ktorý sa ľahko zabúda. 50%

Divergence (2014)

Podobné žánre mám fakt rád. V poslednej dobe nejak letí filmovanie knižných sérií pre tínedžerov. Žánrovo sa to podobá na Hunger Games (ktoré mám fakt rád), ale je to určite horšie, podstatne horšie. Pôsobí to nedomysleným a umelým dojmom, predvídateľne, naivne a celé to vyzerá iba ako vykrádačka niečoho iného. Kým v Hunger Games dokážem úprimne nenávidieť tú imaginárnu budúcnosť, ten systém a tých ľudí, tu to na mňa proste nefunguje. Ako jednohubka to ale poslúžilo viac než dobre, a teším sa na ďalšie dve časti - alebo tri, ako to býva v hollywoode zvykom, pri rozdelení poslednej časti do dvoch. 65%

The Zero Theorem (2013)

Taký Brazil v novom kabáte, možno ešte o trošku slabšie. Moc ma to nebavilo, a úprimne, ani som to absolútne nepochopil. Mal som obrovské očakávania, a možno aj preto prišlo také sklamanie. 55%

12 opic (1995)

Jeden z najlepších filmov svojho žánru, geniálne herecké výkony, zdravá dávka Gilliamovej "divnosti". Rozhodne na viac pozretí. Na prvý krát nevstrebete ani polovicu. 100%